Współczesny świat rozwija się zgodnie ze ścieżką techniczną. Od dzieciństwa uczono nas logiki, czyli nacisk kładziony jest głównie na rozwój lewej półkuli. A wadą tego jest to, że osłabia się związek między naszym wewnętrznym ja, odczuciami osoby i jednostki. W naszej podświadomości jest cały świat wrażeń, obrazów, wspomnień. Dzięki niemu człowiek jest połączony z wszechświatem. Ale w większym stopniu związek ten rozwija się u ludzi kreatywnych.

Aby jednak poczuć szczęście, aby zrealizować siebie jako osobę, człowiek musi również rozwinąć obie półkule. Dlatego do tego służy koloroterapia, a przy jej pomocy leczy się różne dolegliwości duchowe i fizjologiczne.

Metody terapii kolorami

Istnieją takie metody terapii kolorami jak:

  1. Chromoterapia. W tej terapii stosuje się kolorowe oświetlenie. Dzisiaj jest duża liczba lamp. Światło jest utwardzane za pomocą lamp w różnych pomieszczeniach. Chromoterapię można całkowicie leczyć, aby ożywić ciało. W przeciwnym razie możesz oświetlić jakąś konkretną chorą część ciała.
  2. Koloropunktura. Wpływ promieni na niektóre obszary ciała. Punkty akupunktury są dotknięte kolorowymi promieniami. Czas trwania ekspozycji - kilka minut.
  3. Holograficzna terapia kolorami. Podczas aktywnej terapii kolorami powstaje hologram, który jest rodzajem obrazu nasyconego kolorową energią. Tak więc podświadomość otrzymuje dokładne zadanie, gdzie w szczególności konieczne jest kierowanie energią. Ważne jest, aby obraz był przemyślany i wypróbowany przedtem w praktyce. Utworzone obrazy powinny być znane twojej podświadomości.
  4. Tsvetovanny. Aby stworzyć taką kąpiel, użyj kolorowej soli do kąpieli lub barwnika spożywczego. Woda nie powinna być gorąca. Rano zanurz się w łazience o ciepłym spektrum. Dla relaksu korzystaj z chłodnych kolorów i na koniec dnia. Nie byłoby zbyteczne stwierdzenie, że leczenie niebieskim kolorem pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu, a koloroterapia z dominującymi niebieskimi tonami przyczynia się do medytacji.
  5. Kolorowe okulary w okularach. Ta metoda działa na ciało za pomocą kolorowych, przepuszczających światło barw, zabarwionych jakimś kolorem, szkłem, wpływających na ludzki mózg i powodujących określone reakcje.
  6. Terapia kolorami za pomocą kryształów. Gdy na kryształy mają wpływ ciśnienie lub ciepło, energia może przez nie przechodzić lub być przez nie pochłaniana. Kryształy "odczuwają" uczucia i myśli danej osoby. Kamienie i kryształy wybierają własną osobę. Musisz tylko przyjść do sklepu, zadać sobie pytanie, które cię ekscytuje, a wtedy to twój kamień "odpowie ci", poczujesz to.
  7. Terapia dźwiękiem. Udowodniono, że każdy kolor ma własną nutę. Terapia kolorami za pomocą dźwięku w ludzkiej psychologii wpływa na procesy zachodzące w jego umyśle, w mózgu, wpływa na odpowiednie czakry.
  8. Zabiegi kolorowania wodą. Płyn wlewa się do kolorowego szklanego pojemnika (według własnego uznania). Jest on wystawiony na działanie słonecznej powierzchni i uzyskuje się podwójny efekt za pomocą solaryzowanego terapia kolorami w psychologii płynny. Na przykład czerwony kolor wody nasyca ludzkie ciało energią, ogrzewając ją, a zielony jest w stanie ją ustabilizować i zharmonizować.
  9. Kolorowe jedzenie. Jak wiecie, w żywności kolorowej wiele przydatnych witamin. W zależności od koloru pokarm może wywołać apetyt u danej osoby i pobudzić wydzielanie śliny. Osoba na poziomie instynktów wybiera produkty, których właściwości są związane z ich kolorem.

Warto zauważyć, że osoba podświadomie wybiera dokładnie tę barwę, technikę terapii kolorami, którą mówi mu jego własna natura.