Od momentu, gdy w internecie pojawiła się możliwość zarobienia pieniędzy, miłośnicy łatwych pieniędzy, nie obciążonych sumieniem, nieustannie się zastanawiają: jak zarabiać pieniądze w Internecie przez oszustwo.

Porozmawiamy o tym, jak dziś oszukać ludzi w Internecie.

Sposoby na oszukiwanie w Internecie

  1. Zacznijmy od jednej z najbardziej nieszkodliwych operacji. W rzeczywistości nie jest oszustwem, ale raczej żebraniem. Otrzymujesz łzawą prośbę o przeniesienie co najmniej pewnej kwoty do określonego portfela. W liście opisano powody, które skłoniły osobę do "zebrania jałmużny", minimalną wymaganą kwotę.
  2. Wygrywając loterię, konkurencję lub nagłe spadki. Na pewno dzięki tej metodzie oszustwa przez Internet natrafił na każdego właściciela skrzynki elektronicznej. Aby otrzymać nagrodę, wystarczy zapłacić za dostawę. Oczywiście po wysłaniu pieniędzy natychmiast traci się komunikację z dobrodziejami.
  3. Nieźle i opcja zagrożenia. Na przykład otrzymujesz inny list, ale nie z gratulacjami, ale z oskarżeniami, że twój komputer był używany do dystrybucji zabronionych materiałów (na przykład pornografii dziecięcej). Masz okazję zapłacić grzywną w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset dolarów.
  4. Często są oferty opłacalnej wymiany. Proponuje się zarabianie na różnicy w kursie wymiany poprzez przeprowadzanie transakcji gotówkowych w niektórych wymiennikach. Ale zbyt kuszący kurs powinien ostrzegać - kto będzie pracował ze stratą?
  5. Popularny w Internecie i oszustwo związane z kasynem. Oszuści donoszą, że znaleźli dziurę i "hojnie" dzielą się informacjami, "pomagając" tobie, aby wygrać zakład. Zastanów się: dobrze, kto przy zdrowych zmysłach podzieli się tą informacją? Tylko właściciel kasyna lub którykolwiek z graczy, którzy otrzymują procent twoich łatwych zakładów!
  6. Popularność sklepów internetowych doprowadziła do wzrostu liczby oszustw na wirtualnych platformach transakcyjnych. Oszustwo może polegać na faktycznym braku samego sklepu lub w ofercie zakupu "towarów skonfiskowanych celnie", skradzionego sprzętu, tj. W rzeczywistości nielegalnych towarów. W końcu nie skontaktujesz się z władzami z oświadczeniem, że wysłali ci opakowanie cukierka zamiast skradzionego telefonu? Jednak sposoby oszukiwania w Internecie Jednym z najczęstszych sposobów oszukiwania w sklepie internetowym jest zwabienie klienta za pomocą wyjątkowo taniego produktu. Najważniejsze dla oszustów jest złapanie cię jako potencjalnego klienta, gdy zadzwonisz, okaże się, że towar nie jest dostępny w magazynie, ale "jest doskonała oferta, również za niską cenę ...". Jeśli kiedykolwiek próbowałeś wynająć mieszkanie, wiesz o co chodzi. Jest to typowa sztuczka pośredników w handlu nieruchomościami.

Chociaż metody oszukiwania w Internecie mnożą się co minutę, większość z nich jest przeznaczona dla miłośników wolnego sera. Zawsze trzeźwo oceniaj każdą kuszącą ofertę i bądź ostrożny.