Wizja jest jednym z głównych źródeł informacji i wiedzy o świecie. Ciągłe korzystanie z komputerów i innych urządzeń technicznych, a także częste stresy i złe nawyki mogą znacznie się pogorszyć wzrok osoba We współczesnej praktyce lekarskiej okulistów istnieje wiele metod zapobiegania i leczenia różnych chorób i ogólnego stanu oczu. Jedną z takich skutecznych metod poprawy widzenia jest oglądanie obrazów stereofonicznych.

Stereofoniczny obraz do wizji

Zdjęcia stereofoniczne, obrazy 3D lub iluzje optyczne są obrazami utworzonymi z przeróżnych punktów i tekstur. W rzeczywistości jest to połączenie obrazów 3D i tła 2D. Zasada trójwymiarowych obrazów polega na tym, że system wizualny ma właściwość, która pozwala oszacować odległość do obiektów. Ludzki mózg zbiera dane z każdego oka i porównuje je. Na podstawie uzyskanych danych powstaje idea zakresu obiektu. Optyczny iluzje oszukać mózg, ponieważ zapewniają analizę obrazu, którą uzyskuje się biorąc pod uwagę wszystkie cechy percepcji wzrokowej. Podczas oglądania obrazu stereoskopowego przed oczami pojawia się trójwymiarowy obraz.

Takie obrazy 3D pomogą ludziom, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze lub telewizorze, ze względu na swój zawód, nieustannie czytają i piszą, nadmiernie obciążając mięśnie oczu.

Wykorzystanie stereofonicznych obrazów

Wielu profesjonalnych okulistów, którzy stosują naturalne metody poprawy wzroku twierdzą, że stereoskopowy trening oka może być używany do całkowitego rozluźnienia mięśni oka, zmniejszenia ich skurczu i złagodzenia uczucia zmęczenia oczu. Ta metoda przyczynia się do zachowania naturalnej ostrości wzroku. Przeglądając obrazy 3D, zwiększa się aktywność ruchowa mięśni oka, w wyniku czego pobudza się dopływ krwi do oka, a tlen i substancje odżywcze są dostarczane do niego w wystarczających ilościach.

Zdjęcia stereo lub ładowarki do oczu

Aby poprawić stan narządu wzroku za pomocą stereofonicznych obrazów, wystarczy dać im widok co najmniej pięciu minut dziennie. Zdjęcia 3D są różne, różnią się poziomem przygotowania pacjenta i charakterystyką wiekową, specjalne zdjęcia są odpowiednie dla dzieci, które uwzględniają osobliwości rozwoju narządów wzroku w młodym wieku. Złudzenia optyczne mogą być proste i złożone, mogą zawierać odpowiedzi, zagadki, są nawet ruchome obrazy i wiele innych.

Wstępne przygotowanie jest konieczne do oglądania obrazów 3D o dowolnym poziomie złożoności. Współczesne badania medyczne wykazały, że około 5% ludzi nie widzi obrazu stereo. Wszystkie pozostałe mogą wyświetlać obrazy 3D na jeden z dwóch sposobów.

Pierwsza metoda jest równoległa. Według niego obraz powinien znajdować się dokładnie na wysokości oczu. Pacjent patrzy na zdjęcie, ale nie koncentruje się na nim, ale na jego tle. W rezultacie oba oczy wyglądają równolegle do siebie. Trójwymiarowy obraz można zobaczyć przez rozogniskowanie wzroku i patrzenie dwojgiem oczu w różnych punktach obrazu.

Drugi sposób - krzyż. Aby zobaczyć obraz stereo, konieczne jest ustawienie ostrości w punkcie między oczami a obrazem, podczas gdy ważne jest, aby znajdować się w zasięgu ręki od obrazu. Dwadzieścia centymetrów od czubka nosa jest umieszczenie palca wskazującego. Następnie, koncentrując widok, należy upewnić się, że zarówno palec, jak i obraz są wyraźnie widoczne.

zdjęcia stereofoniczne do oczu szkoleniowych 1stereoskopowe szkolenie oczu2zdjęcia stereofoniczne do oczu szkoleniowych 3
zdjęcia stereofoniczne do oczu szkoleniowych 4zdjęcia stereofoniczne do oczu szkoleniowych 5stereofoniczne zdjęcia do treningu oczu
zdjęcia stereofoniczne do oczu szkoleniowych 7zdjęcia stereofoniczne do oczu szkoleniowych 8zdjęcia stereofoniczne do oczu szkoleniowych 9