Serce jest najważniejszym i wrażliwym narządem ludzkiego ciała. Reaguje na każde nasze doświadczenie przyspieszoną pracą, która może spowodować prawdziwy atak paniki.

Przyczyny Neurozy Serca

  1. Neuroza serca i atak paniki występują na tle powszechnej nerwicy, gdy osoba doświadcza stresu lub szoku emocjonalnego. Wiadomo, że stres jest funkcją ochronną organizmu, więc bicie serca zaczyna rosnąć, a krew krąży szybciej.
  2. Jeśli osoba ciągle doświadcza podkreśla Wzmożona aktywność serca okazuje się bezproduktywna, dlatego w jego pracy zaczynają dziać się błędy, którym towarzyszą silne doświadczenia i niepokój. Nazywa się to nerwicą serca lub dystonią naczyniową.
  3. Również nerwica Serca mogą występować z niewłaściwym stylem życia i nieregularnym snem. W ten sposób ciało daje ludziom wskazówkę, że należy pilnie zmienić coś w swoim życiu. Regularnie angażuj się w aktywność fizyczną, często chodź i śpij wystarczająco.
  4. Jeśli dana osoba pije dużo alkoholu lub kawy, często pali i źle się odżywia, może to być również przyczyną tej nerwicy. Pilnie przejrzyj swoją dietę.
  5. Stany neurotyczne mogą pochodzić z dzieciństwa. Ludzie mogą nie być tego świadomi, ale są obecni w podświadomości. Jeśli nic nie pomoże w radzeniu sobie z tym, skonsultuj się z dobrym psychoterapeutą.
  6. Nerwicy może towarzyszyć jeden lub kilka objawów: ból, ociężałość w sercu, dreszcze, szybkie bicie serca, nadmierne podniecenie nerwowe, pół-omdlenia, zwiększone ciśnienie, brak powietrza.

Możesz pić specjalne leki, ale jeśli możesz, naucz się kontrolować siebie i bez nich. Skorzystaj z powyższych wskazówek, ale jeśli nic nie pomaga lub stan jest zbyt ciężki, skonsultuj się z lekarzem.