Nie tak zły szok jak konsekwencje stres dla ludzkiego ciała. Często nie jesteśmy w stanie odróżnić, co jest konsekwencją stresu i jakie jest nasze normalne zachowanie. Wynika to z faktu, że skutki stresu nerwowego mogą pojawić się kilka lat po doświadczeniu stresu.

Nieprzyjemne skutki stresu mogą być:

  1. Nadwaga . Jeśli masz ciągły stres w swoim życiu, konsekwencje mogą przejawiać się w gromadzeniu nadmiaru wagi. Wynika to z faktu, że niektórzy ludzie w stanie stresu odmawiają jedzenia w ogóle, a druga część zaczyna jeść bardziej aktywnie niż zwykle. I nawet jeśli stały powód, aby być nerwowym już w tyle, nadwaga może nadal się gromadzić. Nie piszcie tego na podstawie genetyki: sport, który jednocześnie rozładuje stres, pomoże się go pozbyć.
  2. Obojętność wobec siebie . W chwilach apatii niektórzy ludzie nie troszczą się już o siebie, swoje domy i konsekwencje długotrwałego stresu wyglądają przerażająco: niechlujna osoba w brudnym domu bez najmniejszego pragnienia zmiany czegoś. Z czasem uwolnij się od stresu i staraj się nie doprowadzić do skrajnej formy sytuacji.
  3. Rozwój chorób . Psychologicznie apatia pojawia się jako niechęć do życia, która często wyzwala rozwój chorób, początkowo przeziębień, aw poważnych przypadkach, najczęściej raka. Im szybciej zaczniesz pozbywać się chronicznego stresu i jego skutków, skutki stresu nerwowego tym większe są szanse uniknięcia poważnej choroby.
  4. Rozwój fobii, lęków . Może się to objawiać na różne sposoby, na przykład po doświadczeniu stresu w samolocie ludzie często stają się aerofobami. Często są mniej oczywiste linki. Rozwiązanie takich problemów jest konieczne dla dobrego psychoterapeuty.

Aby uniknąć skutków stresu w twoim życiu, stres powinien być usunięty na czas: spać 7-8 godzin dziennie, jeść dobrze, uprawiać sport i mieć hobby w którym odpoczniesz swoją duszę.