Do niedawna coś takiego jak depresja poporodowa i co z nią zrobić, każda kobieta próbowała sama ustalić, a taką depresję uważano za rodzaj daleko posuniętych lub w najlepszym razie problemów psychosomatycznych. Jednak badania wykazały, że przy nieszczęściu tego wszystkiego nie jest tak proste, jak się wydawało.

A gdzie jest szczęście?

Pytanie o przyczynę poporodową depresja stawia czoła wielu kobietom, a zwłaszcza członkom ich rodzin, ponieważ to właśnie na nich ricochet najczęściej bije to nieszczęście. Jesteś zaznajomiony z sytuacją, w której zamiast nieskończonego szczęścia z urodzenia w świat małego anioła, doświadczasz tylko zmęczenia i apatii, które są okresowo zastępowane przez drażliwość, płaczliwość i poczucie całkowitej samotności, ponieważ nikt tak naprawdę nie rozumie cię i nie docenia. Poczucie porzucenia w tak trudnym okresie nie pozostawia ani sekundy. Mąż jest w pracy przez cały dzień, wszyscy inni krewni (o ile tacy są) są bardziej zajęci swoimi sprawami i są gotowi opiekować się dzieckiem tylko okazjonalnie. O tym śnie na ogół zapomina się, bo twoje dziecko bardziej lubi nocne życie, a za dnia zwykle spokojnie pociąga nosem, podczas gdy ty bardziej przypominasz ducha niż normalną osobę. Dodatkowo, odbicie patrzące na ciebie z lustra co godzinę przypomina, że ​​nadszedł czas, aby uzyskać nadwagę uzyskaną w czasie ciąży, ponieważ okres "siły wyższej" został pozostawiony, ale znienawidzone kilogramy, najwyraźniej, zostały dokładnie postanowione " zarejestruj się "na brzuchu i biodrach i" wyprowadź się ", bo nigdzie się nie wybierasz. Ogólnie rzecz biorąc, życie zamiast długo oczekiwanego szczęścia macierzyństwa zamienia się w stojące bagno rutyny i urazy do całego świata.

Oczywiście, musisz coś z tym zrobić i spróbować dowiedzieć się, jak pozbyć się depresji poporodowej.

Jak przetrwać koszmar?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak przetrwać depresję poporodową, należy najpierw zrozumieć przyczyny jej powstawania i mogą one być czysto indywidualne. Niektóre osoby mogą mieć stres i brak równowagi hormonalnej podczas porodu, inne, w szczególności samotne matki, obawiają się, że sami nie poradzą sobie z taką odpowiedzialnością, a po trzecie osoby, które chciały wzmocnić swoje dziecko rozpadające się małżeństwo, rozczarowanie, że pomimo wszystkich trudności związanych z ciążą i porodem, więzy rodzinne wciąż pękają w szwach.

Przyczyny wyjaśniające, dlaczego jest dużo depresji poporodowej, ale wszystkie sposoby jej pozbycia się praktycznie sprowadzają się do pojedynczej tezy: kobieta powinna czuć się kochana i pożądana. Powinna wiedzieć, że w pobliżu są zawsze bliscy ludzie, którzy są gotowi wspierać ją w tym trudnym okresie. Pełny sen jest bardzo ważny i jeśli pozwalają jak pozbyć się depresji poporodowej możliwości, lepiej zatrudnić nianię, aby pomóc młodej mamusi lub zmobilizować zasoby rezerwowe w postaci babć. Komfort psychiczny w okresie poporodowym jest bardzo ważny, ponieważ ciało kobiece jeszcze nie do końca wyzdrowiało z takiego "uniwersalnego trzęsienia".

Oczywiście, każda kobieta sama próbuje dowiedzieć się, jak wyjść z depresji poporodowej, ale także przez psychologów, których nie warto zaniedbywać, zwłaszcza jeśli sprawa jest poważna, a konsekwencje mają postać nagłych wybuchów agresja i histerii, już zaczynają wpływać na resztę rodziny. W takich przypadkach zwykle przepisuje się leki w postaci środków uspokajających i przeciwdepresyjnych.