Wszyscy wiedzą, że jakość snu zależy od tego, jak dobry będzie dla nas przyszły dzień. Osoba, która nie jest śpiąca, zwykle jest bardziej poirytowana, ma mniejszą zdolność do pracy, ma trudności z koncentracją uwagi. A jeśli nie masz dość snu przez kilka dni z rzędu lub zjawisko to jest trwałe, to nie jest daleko od depresji i załamania nerwowego. Dlatego należy leczyć zaburzenia snu, a do tego trzeba znać powody, dla których ta choroba cię nawiedziła.

Przyczyny zaburzeń snu u dorosłych

Wiele różnych czynników może wywołać takie zmiany, ale za główne przyczyny zaburzeń snu u dorosłych uważa się następujące czynniki.

  1. Choroby układu endokrynnego i sercowo-naczyniowego, guzy mózgu.
  2. Zaburzenia snu mogą być spowodowane nerwicą lub zaburzeniami psychicznymi.
  3. Nadużywanie narkotyków, zwłaszcza z powodu niekontrolowanego leczenia.
  4. Złe nawyki mogą być również przyczyną zaburzeń snu. Wielu używa niewielkiej dawki alkoholu, aby ułatwić proces zasypiania. Na początku ta metoda działa, ale ponieważ może dać odwrotny efekt.
  5. Zakłócenie normalnej zmiany snu i czuwania może również zakłócić pracę organizmu, co doprowadzi do zaburzeń "sennych".
  6. Nadmierne spożycie kawy, mocnej herbaty, napojów energetycznych i napojów zawierających kofeinę.
  7. Niewłaściwe zorganizowanie miejsca do spania może utrudnić zasypianie.
  8. Osobno należy powiedzieć o naruszeniu snu podczas ciąży. Istnieje wiele powodów, które mogą uniemożliwić przyszłej mamie uzyskanie wystarczającej ilości snu. Zmiany hormonalne spowodowane mobilizacją sił ciała nie pozwalają kobiecie się zrelaksować. Niemożność znalezienia wygodnej pozycji ze względu na zwiększony brzuch. I swędzenie, duszność, obawy przed nadchodzącym porodem, zgaga, ból pleców i wiele innych czynników może wpływać na zaburzenia snu podczas ciąży.

W każdym razie, z ciągłymi problemami ze snem przez długi czas, musisz skontaktować się ze specjalistą.