Dziś producenci mleka skondensowanego często oferują nam produkt o wątpliwej jakości, przygotowany przy użyciu składników nienaturalnych, a także zawierający całkowicie niezdrowy konserwantów ciała i różnego rodzaju dodatki. Dlatego znacznie rozsądniej jest gotować smaczne skondensowane mleko w domu. I jak to zrobić, powiemy dzisiaj w następujących przepisach.

Jak gotować skondensowane mleko w domu?

Składniki:

 • mleko pełne o zawartości tłuszczu 2,5% - 250 ml;
 • cukier granulowany - 220 g;
 • mleko w proszku - 180 g

Gotowanie

Będziemy gotować domowe mleko skondensowane w łaźni wodnej, więc będziemy potrzebować dwóch naczyń o różnych średnicach. W dużej wlewać wodę i umieścić na piecu na ogniu. W mniejszej mieszance sproszkowanego mleka, granulowanego cukru i wlać pełne mleko. Dokładnie mieszamy wszystko i umieszczamy to naczynie na patelni z już gotującą się wodą. Trzymamy masę w ogniu, mieszając od czasu do czasu, przez godzinę, następnie wlewamy do szklanego pojemnika i odstawiamy do całkowitego wystygnięcia.

W procesie chłodzenia skondensowane mleko zagęści się i uzyska niezbędną konsystencję. Jeśli istnieje potrzeba ugotowania produktu cieńszego, to najpierw dodaj trochę więcej mleka pełnego.

Podsumowując, zauważamy, że skondensowane mleko domowej roboty można przygotować tylko z wysokiej jakości naturalnego mleka w proszku i pełnego mleka, więc wybór surowców musi zostać podjęty ze szczególną odpowiedzialnością.

Gotowane skondensowane mleko w domu

Składniki:

 • mleko pełne - 3 litry;
 • cukier granulowany - 950 g;
 • sok z cytryny - 50 ml;
 • Soda oczyszczona - 10 g.

Gotowanie

Z najbardziej powszechnego mleka pełnego można również gotować zagotowane mleko skondensowane. Aby to zrobić, wlej go do odpowiedniej doniczki objętościowej, dodaj cukier i umieść go w ogniu. Mieszaj zawartość podczas podgrzewania, aż kryształy cukru rozpuści się, a następnie pozwól im się gotować. Następnie przez chwilę usuwamy garnek z pieca, wlewamy sok cytrynowy do słodkiego mleka, dodajemy sodę oczyszczoną, dokładnie mieszamy i zwracamy mieszaninę do ognia. Po całkowitym gotowaniu z ciągłym mieszaniem, zredukować ciepło do najniższego poziomu i gotować masę z ledwo zauważalnymi oznakami wrzenia przez trzy godziny. Następnie dodaj ogień i zagotuj skondensowane mleko, mieszając do pożądanej intensywności karmelowego koloru i wymaganej grubości, które sprawdzamy na schłodzonej kropli na spodku.

Przygotowanie skondensowanego mleka w domu w 10 minut

Składniki:

 • mleko pełne - 250 ml;
 • cukier granulowany - 220 g;
 • masło - 25 g.

Gotowanie

Jeśli istnieje potrzeba przygotowania skondensowanego mleka w krótkim czasie, wtedy ten przepis jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Połącz mleko z cukrem w wozie i umieść go w ogniu. Ogrzać masę, mieszając, do wrzenia, a następnie zmniejszyć intensywność ciepła i gotować przez siedem do dziesięciu minut. Następnie dodać masło, mieszać do całkowitego rozpuszczenia, wlać skondensowane mleko do słoika i pozostawić do całkowitego ostygnięcia. Produkt nie jest zbyt gruby i raczej słodki, ale niezaprzeczalną zaletą tej opcji jest znaczna oszczędność czasu.

Mleko skondensowane w domu - przepis w powolnej kuchence

Składniki:

 • mleko pełne o zawartości tłuszczu 3,5% - 250 ml;
 • cukier granulowany - 220 g;
 • mleko w proszku - 130 g.
 • skondensowane mleko w domu w 10 minut

Gotowanie

Szybko możesz gotować skondensowane mleko za pomocą gadżetu kuchennego - powolnego gotowania. Ten przepis dla właścicieli tego wspaniałego urządzenia.

W osobnej misce wymieszaj wszystkie składniki z listy składników, traktuj je ostrożnie za pomocą trzepaczki lub miksera i wlej do multicastry. Dajemy mieszankę do wrzenia z ciągłym mieszaniem, ustawiając urządzenie w trybie "Zupy". Po ugotowaniu przenosimy urządzenie do trybu "Pieczenie" i przygotowujemy skondensowane mleko w ciągu dziesięciu do piętnastu minut, mieszając. Im dłuższy czas gotowania, tym grubszy produkt będzie na wyjściu.