Mleko skondensowane jest ulubioną ucztą od dzieciństwa dla wielu słodyczy. A jeśli wybierzesz pomiędzy dużą liczbą słodyczy oferowanych dzisiaj, wydaje się, że nie jest to najbardziej szkodliwe. Wszakże teoretycznie istnieje tylko mleko i cukier. Ale czasami, kupując ten produkt, dostajemy niezupełnie ten smak, który pamiętamy z dzieciństwa. Niezależnie od tego, czy producent oszukał ze składu, czy też kupił podróbkę. A czasami po prostu nie można kupić pożądanego produktu. W takim przypadku zawsze możesz wyjść z sytuacji i przygotować skondensowane mleko z dostępnych składników, dzięki czemu uzyskasz w 100% naturalny produkt.

Jak gotować skondensowane mleko własnymi rękami w zaledwie 15 minut?

Jest to bardzo szybki przepis na gotowanie skondensowanego mleka, którego jedynym niuansem jest to, że mleko po ugotowaniu będzie dość długie. Tj w zasadzie może być użyty natychmiast po schłodzeniu, ale skondensowane mleko będzie gromadzić gęstość w około 12 godzin.

Składniki:

  • cukier - 300 g;
  • mleko w proszku - 140 g;
  • masło - 30 g;
  • mleko pełne - 300 ml.

Gotowanie

Istotny niuans, nie gotuj natychmiast dużej ilości skondensowanego mleka, ponieważ, po pierwsze, gdy mleko się zagotuje, wzniesie się całkiem okazała pianka, a po drugie powierzchnia, z której odparowuje nadmiar płynu, będzie taka sama, a głębokość jest większa, więc skondensowane mleko może się silnie obrócić płynny. W każdym razie spróbuj wziąć pojemnik 2-3 razy większy niż składniki. Tj Naczynia 2,5-3 litrowe dobrze nadają się do tej ilości.

Tak więc, wymieszaj mleko w proszku z cukrem, aby w połączeniu z płynnym mlekiem proszek nie był w grudkach. Na rondlu postawić rondel z mlekiem i wymieszać w nim suchą mieszankę cukru i mleka. Dodajemy również olej i czekamy, aż wszystko się rozpuści i zamieni w jednorodną ciecz. Robimy wszystko w małej temperaturze i mieszamy z długą drewnianą szpachelką. Gdy mieszanina wrze, mieszając cały czas, zwiększ temperaturę do maksimum. Więc gotujemy przez 10 minut i cały ten czas nie przestaje przeszkadzać, tk. mleko ciężko pieni się. Po upływie wyznaczonego czasu wyjmij go z pieca. Nie przejmuj się, jeśli wydaje ci się, że powstałe skondensowane mleko jest bardzo płynne, z czasem będzie chłodne i gęstniejące.

Przepis na gotowanie skondensowanego mleka w domu przez 15 minut

Aby skondensowane mleko stało się pięknym kolorem, można zastąpić 50 gramów zwykłego cukru brązowym. I uważaj na krem, głównie do domu, nie pakowany, zwłaszcza w lecie. Muszą być zimne i bardzo świeże, w przeciwnym razie będą zwijać się podczas gotowania.

Składniki:

  • tłusty krem ​​- 300 g;
  • cukru pudru - 150 g;
  • wanilia.
  • domowe mleko skondensowane w 15 minut

Gotowanie

Pojemność, nadal potrzebujemy głębokiej i najlepiej szerokiej. Lekko zmocz go zimną wodą przed gotowaniem. Pokonaj zimną śmietanę cukrem słodkim aż do zagęszczenia, ale ważne jest, aby nie przesadzić i nie uzyskać masła. Następnie wlej masę do przygotowanego naczynia i zagotuj, następnie mieszając za pomocą trzepaczki lub łopatki, gotuj kolejne 5-7 minut i usuń z ognia. Masa okaże się nie gęsta i półprzezroczysta, niech ci to nie przeszkadza. Po ostygnięciu musisz bardzo dobrze ubić mikser i dostosować czas ubijania w zależności od gęstości, którą chcesz uzyskać.