Ten ogrodnik z radością i radością próbuje wyhodować nowe i rzadkie odmiany upraw ogrodowych, sprawdzając w ten sposób ich możliwości i zaspokajając pragnienie nowych rzeczy. Na przykład kolumnowa gruszka jest uważana za niezwykłą. Został wydedukowany przez naukowca Kachalkina jako podgatunek karła gruszki.

Kolumnowa gruszka jest niezwykle popularna wśród ogrodników ze względu na jej niewielkie rozmiary. Mały i niski pień drzewa jest zwykle zwieńczony kilkoma skrawkami owoców o skróconej długości - peleryny, które pokryte są owocami, gdy zbliża się zimna jesień. Tak więc nie ma żadnych gałęzi w drzewach, co oznacza, że ​​kolumna kolumnowa wymaga bardzo mało miejsca w ogrodzie. Co więcej, niezwykłe drzewko nie wymaga przycinania. Właśnie dlatego to drzewo owocowe jest tak pożądane. Aby jednak uzyskać gwarantowane zbiory, właściciel strony będzie potrzebował wiedzy na temat cech pielęgnacji kolumnowych gruszek.


Odmiany kolonoidalnych gruszek

Nie ma tylu odmian kolumnowych gruszek. Na przykład owoce Variety Decor dojrzewają w sierpniu. Mają czerwonawy kolor i przyjemny słodko-kwaśny smak. Saplings of Sapphire variety są odporne na zimę. Soczyste owoce gruszki zielonkawo-żółte. Gruszka w kształcie gruszki w kształcie gruszki daje pyszne żółte owoce o wspaniałym zapachu. Twórca gruszek karłowatych zidentyfikował pięć odmian:

  1. G 1 - sadzonki odmiana zimowa . Ich owoce są żółte, pagórkowate i delikatne.
  2. G 2 - późne jesienne drzewa. Ich owoce dojrzewają późno jesienią, zielono-brązowe, słodkie, pagórkowate.
  3. G 3 charakteryzuje się wczesną jesienną odmianą drzew posiadających duże jasnożółte owoce.
  4. Г 4 - gruszka w kształcie gruszki jesienią z dużymi dużymi owocami.
  5. G 5 - żółto-brązowe owoce na drzewach należących do sezonowo-jesiennej odmiany gruszkowatych gruszek. Ich owoce mają doskonały smak i aromat.

Sadzenie kolczastych gruszek

Najlepiej sadzić roczne siewki kolumnowej gruszki, które lepiej znoszą transplantacje. Optymalny czas sadzenia jest do połowy października jesienią oraz w kwietniu na wiosnę. Schemat sadzenie drzewa mogą być gęste. Najbardziej optymalna odległość między jamkami wynosi 40-50 cm, lepiej wykopać lądowiska z góry - za 2 tygodnie. Głębokość wykopu powinna sięgać około 80 cm, a średnica - 60 cm. Na dnie każdego dołu wlać wiadro z humusem lub kompostem, a także wiadro piasku. Przed sadzeniem wiadro wody wlewa się do dna wykopu, a następnie umieszcza się w nim młode drzewko. Jego korzenie muszą być dokładnie wyprostowane. Następnie wykopaną ziemię wlewa się do dwóch stopni, za każdym razem depcząc. Na końcu ziemi podlać dookoła pnia.

Pielęgnacja gruszki kolonijnej

W przypadku gruszki w kształcie korony ważne jest, aby nie dopuścić do wyschnięcia. Lepiej podlewać drzewa co trzy do czterech dni. W przypadku kolumnowa pielęgnacja gruszki pogoda jest bardzo gorąca, woda ląduje co dwa dni. Użyj ściółki do zatrzymania wilgoci w glebie - przykryj ziemię wokół pnia słomą, torfem, trocinami.

W pierwszym roku kolumnowa grusza nie da ci pełnego żniwa. Ale prawdopodobnie będzie miała kwiatostany. Lepiej jest je usunąć, aby siły siewek nie zostały zmarnowane i przyczyniły się do lepszego ukorzeniania. Po roku nie można usunąć kwiatów, a na drzewie pojawi się kilka owoców. Ich liczba będzie rosnąć każdego roku. Nawiasem mówiąc, owocowanie w kolumnowych gruszkach trwa około 15-17 lat.

Okresowo nawozić gruszki za pomocą nawozu - wiosną i połową lipca. Użyj łajna kurczaka, humusu, saletry lub mocznika. Od czasu do czasu zalecamy opryskiwanie drzew roztworami szkodników i chorób.

Zimą dolna część drzewka powinna być osłonięta przed mrozem.