Naleśniki to dość powszechne i znane danie dla naszego stołu. Możesz robić naleśniki z dodatkiem warzyw, owoców, nawet ryb lub mięsa mielonego. A jeśli chcesz czegoś wyjątkowego, możesz zrobić naleśniki kokosowe. Aby to zrobić, nie trzeba kupować kokosa, można (a nawet wygodniej) używać chipsów kokosowych (które łatwo znaleźć w sprzedaży).

Jak gotować naleśniki kokosowe?

Składniki:

  • chipsy kokosowe - 1 miarka (na przykład szklanka);
  • Jajko kurze - 1-2 szt .;
  • mleko lub kefir - 2 środki (naleśniki kokosowe można gotować na ryazhenka, jogurcie i innych podobnych produktach mlecznych);
  • wysokiej jakości mąka pszenna - około 1 miary;
  • kawałek smalcu lub trochę oleju roślinnego.

Gotowanie

Wymieszaj oplot z warkocza, jajka i kefir domowy (lub inny nabiał). Łączymy koniecznie przesianą mąkę. Dobrze wymieszaj i delikatnie wymieszaj mikserem. Ciasto nie powinno być zbyt grube - jak zwykle na naleśniki, może trochę grubsze. Pozostaw ciasto na 20-30 minut i kontynuuj.

Lepiej posmarować patelnię smalcem i nie smażyć na oleju roślinnym, bo wtedy będziemy piec naleśniki, a nie smażyć. Ten sposób obróbki cieplnej można uznać za zdrowszy.

Piec placki przed brązowieniem po obu stronach. Barwa powinna być złota.

Podawać naleśniki kokosowe z pikantnym jogurtem na żywo, śmietaną lub kwaśną śmietaną. Dobrze jest też podawać świeżą gorącą herbatę z cytryną, gorącą czekoladą, karadą, kolbą, rooibos lub świeżymi gorącymi duszonymi owocami.

Aby ugotować naleśniki marchewkowo-kokosowe, stosujemy się do wszystkich proporcji i sekwencji czynności z poprzedniego przepisu (patrz wyżej). Wystarczy dodać do ciasta 1 marchewkę startą na drobnej tarce i nieco zmniejszyć ilość mąki. Należy zauważyć, że dynia i / lub banan dają bardziej interesujące wyniki, marchew jest nadal nieco niegrzeczna. Jeśli dodasz banana, możesz po prostu ugnieść je widelcem lub posiekać w blenderze lub połączyć. Dynia, oczywiście, musi być starty lub naleśniki z ryżu kokosowego zacieru w inny sposób, na przykład za pomocą blendera lub siekacza.

Interesujące jest również gotowanie naleśników kokosowych z mąki ryżowej. Mąkę ryżową można znaleźć w sieciach handlowych lub samodzielnie przy użyciu młynka domowej roboty. Proporcje są w przybliżeniu takie same jak w poprzedniej recepturze (patrz wyżej). Do naleśników kokosowych z mąki ryżowej dobrze jest złożyć sosy owocowe. Jeśli te sosy zawierają mango, awokado, limonkę, ostrą paprykę, pastę z tamaryndowca i inne odpowiednie składniki, będzie ona jeszcze lepsza pod względem autentycznej kompatybilności harmonicznej.