Sprzątanie mieszkania to cotygodniowe rutynowe ćwiczenie, które zabiera wielu z siebie. Jednak w piątek lub w sobotę przeprowadziliście wiosenne porządki, aw następny weekend z waszych wysiłków nie pozostał żaden ślad. Ale jeśli ciągle utrzymujesz porządek w pokojach, to ogólne czyszczenie będzie łatwiejsze.

Codzienne sprzątanie w apartamencie

Codzienny rytuał czyszczenia nie będzie wymagał wiele czasu od Ciebie, a mieszkanie będzie wyglądać znacznie trwalsze i czystsze. System takiego sprzątania polega na tym, że wieczorem wszystkie rzeczy używane w ciągu dnia powinny być układane lub sortowane. Na przykład: kiedy wracasz do domu z pracy, nie powinieneś wieszać swoich ubrań na krześle, lepiej natychmiast zdecydować, co jeszcze możesz nosić i co musisz umyć. Czyste ubrania idą do szafy, a brudne - w kosz na bieliznę . Konieczne jest również usunięcie pulpitu, uporządkowanie książek z półek. Cóż, ostatnim etapem codziennego sprzątania będzie zmywanie naczyń i, jeśli coś gotujesz w tym dniu, wyczyszczenie pieca.

Ogólne sprzątanie w mieszkaniu

Codzienne rytuały, które obserwujesz, zaoszczędzą ci konieczności demontażu cotygodniowego stosu ubrań i zorganizowania kilku przedmiotów zabranych i pozostawionych w miejscach w ciągu tych dni. Ale od czego zacząć sprzątanie w mieszkaniu w weekendy. Procedura czyszczenia mieszkania jest w przybliżeniu następująca: umyć lustra, łazienka, toaleta i umywalka; zmienić pościel; zetrzyj kurz we wszystkich pokojach; sweep lub próżniowe dywany; w razie potrzeby potrząśnij dywanami; oczyścić podłogi; zmień ręczniki w kuchni i łazience. Niektóre z tych przypadków można łączyć. Na przykład, wypełnienie środka czyszczącego instalacją czyszczącą może bezpiecznie przejść do sypialni i zmienić łóżko. Podczas Twojej nieobecności zanieczyszczenia zmiękną i usuniesz je będzie łatwiejsze. Prosta sekwencja czynności, jak czyścić mieszkanie, w połączeniu z dobrym nastrojem i zabawną muzyką pomoże szybciej opanować wszystkie te rzeczy.