Kiedy patrzymy ciasto czekoladowe , pierwszą rzeczą, którą widzimy, jest oczywiście powłoka czekoladowa - ganache. Tradycyjnie jest zrobiony z czekolady i śmietany, ale cukiernicy stworzyli wiele przepisów na dekorowanie deserów. Oto kilka opcji.

Przepis na czekoladę Ganache do powlekania ciasta

Zgodnie z tym przepisem, ganache jest błyszczące jak lustro, nawet gdy twardnieje na torcie.

Składniki:

  • żelatyna - 10 g;
  • cukier - 290 g;
  • kakao - 95 g;
  • krem - 95 ml;
  • woda - 150 ml;
  • gorzka czekolada - 65 g.

Gotowanie

Żelatyna jest wypełniona wodą o temperaturze pokojowej, nie zimna, nie gorąca, ale temperatura pokojowa. Wymieszaj cukier z kakao i dobrze wetrzyj łyżeczką, aby nie pozostały grudki. Wlać śmietanę, zagnieść, wlać wodę i dokładnie zagnieść. Teraz nakładamy najbardziej minimalny ogień i ciepło. Naszym zadaniem jest osiągnąć jednorodność, nie jest konieczne, aby masa się zagotowała. Dodaj czekoladę i mieszaj do rozpuszczenia. Następnie wylewamy spęcznioną żelatynę, która również wymaga mieszania, aby się rozpuścić. Ciasto należy przechowywać na zimno przed przykrywaniem ganache. Tak więc krem ​​nie topi się, a ganache szybko chwyta.

Jak zrobić czekoladowy ganache na ciasto mastyksowe?

Główną funkcją tego ganache jest, po pierwsze, jego elastyczność, która umożliwia doskonałe wyrównanie powierzchni ciasta. Po drugie, ganache tworzy barierę pomiędzy kremem i mastyk i nie topi się, nie wchłania wilgoci i dzięki temu dobrze utrzymuje swój kształt.

Składniki:

  • ciemna czekolada - 200 g;
  • koniak - 15 ml;
  • Krem 33% - 100 ml.

Gotowanie

Jeśli używasz czekolady mlecznej, to na 100 ml kremu bierzemy 250 g, jeśli masz białą czekoladę, to zajmie to 300 g. Czekolada jest posiekana nożem dla szybszego rozpuszczania, śmietana jest podgrzewana, ale nie pozwól jej się gotować. Wlać śmietanę do czekolady i pozostawić na kilka minut, a następnie, dodając więcej brandy, dokładnie zagnieść do uzyskania połysku i jednolitości. W zasadzie ta masa, gdy jest ciepła, można przykryć ciasto. Ale jeśli jest to ganache pod mastyksem, powinno się zamarznąć. Ale nie wkładaj go do lodówki, w przeciwnym razie stwardnieje, wystarczy temperatura pokojowa.

Jak ozdobić ciasto czekoladowym ganache?

Od ganache, który jest nakładany pod mastyk, możesz zrobić piękne ozdoby na ciasto. Aby to zrobić, umieść rysunek na pergaminie za pomocą prostego ołówka. Za pomocą paczki lub stożka pergaminu połóż ganache na szablonie i włóż do lodówki. Taśma nie powinna twardnieć do końca. Podczas gdy ganache jest nadal plastyczny, owijamy go wokół ciasta i tutaj w tej pozycji dajemy się ostatecznie stwardnieć, a następnie usuwamy pergamin.

как украсить торт шоколадным ганашем1как украсить торт шоколадным ганашем2

Możesz również zrobić urocze motyle z takich ganache. Przygotuj wzór z konturami motyla, umieść go pod arkuszem pergaminu i przenieś wzór za pomocą woreczka z cienką dyszą.

как украсить торт шоколадным ганашем3как украсить торт шоколадным ганашем4

Dalej na środku zginamy arkusz, możliwe jest umieszczenie konstrukcji w otwartej księdze. Fajnie

как украсить торт шоколадным ганашем5как украсить торт шоколадным ганашем6