Co roku biznes z Chinami staje się coraz bardziej popularny i zyskowny zarówno dla właścicieli dużych firm, jak i dla singli. Połączenia, współpraca biznesowa, ugruntowane dostawy - można to osiągnąć bez inwestowania. Ale każdy kraj ma swoje specyficzne cechy prowadzenia działalności gospodarczej i bardzo łatwo jest zbankrutować, jeśli je zignorujesz.

Jak rozpocząć działalność gospodarczą z Chinami?

Jak rozpocząć działalność od podstaw w Chinach? To pytanie zadawane jest przez tysiące krajowych przedsiębiorców. Warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą uchronić się przed bankructwem:

 1. Sprawdź, czy jakość towarów odpowiada zadeklarowanej, czy produkt jest wiarygodny, jak obiecuje producent.
 2. Zawrzeć odpowiednią umowę, biorąc pod uwagę chińskie momenty prawne. W dokumencie należy określić warunki dostawy i płatności, parametry towarów i odsetek odrzutów. Dokument musi być sporządzony w języku chińskim, angielskim i języku klienta.
 3. Monitoruj produkcję poprzez niezależną inspekcję, sprawdź towary nie przed wysyłką, ale w procesie produkcyjnym.

Biznes z Chinami - pułapki

Biznes z producentami z Chin nazywany jest bardzo opłacalnym, ale nie zapominaj, że stosunki handlowe z Chińczykami są obarczone wieloma pułapkami. Skonfiguruj rentowny biznes z Chinami, jeśli pamiętasz główne problemy:

 1. Chińczycy mogą oferować towary, które nie są produkowane w kraju.
 2. Często oszuści udają, że są przedstawicielami dużych firm, wymagają przedpłaty. Lepiej jest przejść bezpośrednio na oficjalną stronę firmy.
 3. Zawarcie umowy tylko z kierownictwem firmy, ponieważ podpis zwykłego pracownika jest nieważny.
 4. Często przedstawiciele chińskich fabryk i zakładów celowo popełniają błędy w dokumentach, aby nie ponosić odpowiedzialności.
 5. Przesyłka towarów może nie odpowiadać próbkom, dla których została zamówiona.
 6. Chińczycy czasami dostrzegają w dokumentach zdjęcie niewłaściwych towarów, o których się zgodzili.
 7. Dla chińskich przedsiębiorców typowe jest wskazanie niewłaściwej wagi towaru na opakowaniu.
jak rozpocząć działalność gospodarczą z Chinami od zera

Jaką działalność możesz otworzyć w Chinach?

Przed przystąpieniem do ustanawiania handlu towarami z Państwa Środka należy zdecydować, w jaki sposób należy to zrobić. Przetestowane i zweryfikowane są dwa:

 1. Odsprzedaż ze sklepów internetowych w Chinach;
 2. Bezpośredni handel z tymi, którzy produkują i dostarczają produkty.

Więcej o tym, jak prowadzić interesy z Chinami. Zamówienia są najlepiej przyjmowane po najniższych kosztach i przy niskiej wadze. Przyciągnięcie kupujących może być w sieci społecznościowe lub odsprzedać z własnej witryny. Jak prowadzić interesy z Chinami w sprawie bezpośrednich dostaw? Handel bezpośrednio od dostawcy jest korzystny tylko dla przedsiębiorców prowadzących duże przesyłki. Możesz skontaktować się z dostawcami za pośrednictwem chińskich sklepów internetowych, ale bardziej wiarygodne jest ich znalezienie w Chinach. Największe zapotrzebowanie to:

 • parasole, zegarki, torby, portfele;
 • DVR i nawigatory;
 • komputery i urządzenia gospodarstwa domowego;

Biznes z Chinami - Aliexpress

Ostatnio chiński sklep Aliexpress przyciąga wielu klientów, niewielka cena otwiera szerokie możliwości oszustwa. Co musisz wiedzieć, gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą z Chinami od zera przez Aliexpress?

 • Kup jest wart produktu, który rozumiesz. Najlepiej jest brać małe rzeczy na wagę, wtedy dostawa z Państwa Środka będzie darmowa.
 • Otwórz, aby handlować swoim sklepem offline lub rozpraszać reklamy na tablicach internetowych.
 • Rozpoznanie warunków w urzędzie celnym. Wielu biznesmenów korzysta z usług firm CARGO.
 • Znajdź wiarygodnych sprzedawców.

Biznes z Chinami na wydobyciu złota

Wydobywanie złota w Chinach przyciąga wielu przemysłowców, ale nie wszystkie są utrzymywane w tym segmencie rynku z powodu trudnych warunków. Import wlewków na rynek krajowy tego kraju jest dozwolony tylko dla banków, które otrzymały specjalne zezwolenie, jest wydawany przez Centralny Bank Chin. Jak organizować interesy z Chinami w tym obszarze? Musisz poznać te niuanse:

 • że wlewki mogą handlować, muszą spełniać standardy SGE;
 • Nawet z licencją na każdą dostawę wydawane jest oddzielne zezwolenie.
 • Operacje za pośrednictwem SGE nie są opodatkowane.
jak zbudować biznes z Chinami

Biznes z Chinami odsprzedaży

Odsprzedawanie towarów z Chin jest możliwe i samotne, posiadanie komputera, jeśli jest to kwestia małych partii. Bardziej opłaca się współpracować bezpośrednio z dostawcami, którzy mogą oferować zniżki na korzystnych dla obu stron warunkach. Biznes na towary z Chin jest również korzystny, ponieważ towary o wartości do tysiąca euro nie podlegają cłom. W przypadku dużych dostaw najlepsze produkty to:

 • meble;
 • urządzenia gospodarstwa domowego;
 • futra;
 • ubrania.

Dla początkujących będzie to dobry trening dropshipping - Ustanowienie bezpośrednich dostaw z Chin. Schemat jest bardzo prosty, łatwy do wdrożenia za pośrednictwem własnego sklepu internetowego:

 1. Kupujący wybierają towary i płacą.
 2. Właściciel witryny wybiera żądane zamówienie w chińskim sklepie internetowym, nabywa je po niskich kosztach i sprzedaje po wyższej cenie.
 3. Zapewnia dostawę towarów do klienta,

Książki o interesach z Chinami

Oprócz zasad handlu z mieszkańcami Niebiańskiego Imperium, które pod wieloma względami powtarzają ogólnie przyjęte schematy biznesowe, warto pamiętać, że przestrzeganie ceremonii odgrywa ważną rolę dla Chińczyków. Takie subtelności są znane tylko indywidualnym specjalistom, więc książki mogą być bardzo pomocne przy rozpoczynaniu biznesu z Chinami:

 1. Oded Schencar. "Chiny XXI wieku".
 2. Carl Gert. "Tam, gdzie Chiny pójdą, świat pojedzie tam".
 3. Alexei Maslov "Obserwowanie Chińczyków. Ukryte zasady postępowania. "
 4. A. Devyatov. "Chińska specyfika".