Internet otwiera interesujące możliwości biznesowe, pozwalając na rozwój handlu nawet bez wynajmu pomieszczeń i kosztów dla dużego personelu. Jednym z popularnych programów jest dropshipping, co daje i co należy pamiętać na początku takiej działalności, porozmawiajmy bardziej szczegółowo.

Dropshipping - co to jest?

W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego słowo to oznacza "dostawa bezpośrednia". Stąd staje się jasne, co to jest dropshipping w sprzedaży - przeniesienie przez producenta prawa do znalezienia kupujących do pośrednika. Ma on dochód z każdej transakcji, przyjmując jedynie obowiązki komunikacji między sprzedawcą a użytkownikiem końcowym. Ten schemat jest używany przez niektóre sklepy internetowe.

Dropshipping - jak to działa?

Producent nie zawsze chce zajmować się sprzedażą produktów niezależnie, więc istnieje kilka sposobów na pozbycie się takich ceł. Jedną z opcji jest system dropshipping, jaki on jest, można wytłumaczyć w dwóch słowach: użycie pośrednika. Sprzedający poszukuje konsumenta i sprzedaje mu towary wraz z jego marżą. Różnica między ceną zakupu a ceną detaliczną i generuj zysk. Aby wyjaśnić zasadę dropshipping, czego wymaga od obu stron, przeanalizujemy cały proces etapami.

 1. Wyszukaj dostawcę . Tutaj należy wziąć pod uwagę kilka firm pracujących nad programem, wybrać najciekawsze warunki.
 2. Stworzenie platformy transakcyjnej . Może to być strona jednostronicowa, grupa w sieci społecznościowej lub aukcje online. Ceny towarów są wyższe niż ceny oferowane przez dostawcę.
 3. Przyciąganie kupujących . Po wypełnieniu towaru wymagane jest znalezienie konsumenta, czyli uruchomienie reklamy.
 4. Zamówienie towarów . Natychmiast po otrzymaniu zamówienia na towary i płatności, pośrednik dokonuje zakupu u producenta, dokonując dostawy na adres konsumenta.
 5. Wysyłanie produktu . Dostawca otrzymuje pieniądze, wysyła towary do klienta i powiadamia pośrednika o przesyłce. Przewoźnik przesyła dane o wysyłce do konsumenta.
 6. Wynik . Kupujący otrzymuje zamówienie po cenie pośrednika i płaci dostawcy towary po stawkach hurtowych. Zysk to różnica między tymi kwotami.

Dropshipping - "za" i "przeciw"

Każde przedsiębiorstwo ma dwie strony. Rozważając system dropshipping, co to znaczy, możesz myśleć o jego absolutnej prostocie i opłacalności. W rzeczywistości nie odpowiada to w pełni przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, należy zapoznać się ze wszystkimi jej aspektami, zwracając uwagę nie tylko na dobre strony, ale także na ewentualne trudności.

Dropshipping - plusy:

 • inwestycje są prawie niepotrzebne, nie ma potrzeby kupowania towarów, szukania miejsca dla ich umieszczenia i zatrudniania personelu;
 • Możesz prowadzić firmę z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu;
 • łatwo jest przetestować niszę, aby wybrać obiecującą opcję;
 • Nie ma żadnych problemów z resztkami w magazynie, ponieważ nie ma magazynu;
 • dostawa jest obsługiwana przez dostawcę;
 • towary są łatwe do znalezienia, musisz przejrzeć katalog.

Dropshipping - minusy:

 • Nie ma kontroli nad przepływem towarów, a pośrednik będzie musiał odpowiedzieć za opóźnienie lub błąd w wysyłce;
 • tylko dostawca wie o jakości produktu, więc często istnieje szansa na przetwarzanie zwrotne;
 • program nie jest nowy, więc konkurencja jest wysoka;
 • nie ma informacji o dostępności towarów, producent współpracuje z wieloma dropshipperami, a popyt na niektóre kategorie może przekraczać salda w magazynie.
dropshipping, co to jest

Gdzie zacząć dropshipping?

Ważnym krokiem, od którego zależy powodzenie firmy, jest wybór dostawcy. Istnieją już firmy oferujące dobre warunki do otwierania firmy w dropshippingu. Ta strona jest na sprzedaż, Tinydeal.com, BuySCU.com, BornPrettyStore.com dinodirect.com, Focalprice.com, PriceAngels.com, Everbuying.com, chinabuye.com, 7DaysGet.com. Ponadto w proponowanych katalogach należy wybrać towary do dystrybucji. Aby ocenić jakość produktu, możesz skupić się na opiniach lub dokonać zakupu próbnego, aby ocenić go osobiście.

Jak zarabiać na dropshippingu?

Istnieje opinia, że ​​program ten był opłacalny dopiero na początku, ale teraz mechanizm wyczerpał się, a dochód osiąga już tylko nieskręcone witryny, a dla początkujących praca nad dropshipping nie przyniesie niczego poza bólem głowy. Jest to częściowo prawdą, że wraz z rozwojem nowej firmy zawsze trzeba ciężko pracować, a taki system nie będzie wyjątkiem. Główna trudność polega na właściwym doborze towarów, jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, wówczas proces przyciągania klientów nie spowoduje poważnych problemów.

Jaka jest przewaga sprzedaży poprzez dropshipping?

Zysk może przynieść dowolne towary, jeśli złożysz terminową i interesującą ofertę. Dlatego, aby zarabiać pieniądze na dropshipping, wystarczy zapoznać się z katalogami dostawców. Podążają za rynkiem i starają się oferować tylko najlepiej sprzedające się produkty. Również własna ocena rynku nie zaszkodzi, szczególnie w przypadku współpracy z dostawcami zagranicznymi, które mogą nie uwzględniać żadnych cech lokalnych. Do tej pory bardzo pożądane są następujące kategorie:

 • odzież i obuwie;
 • akcesoria;
 • artykuły dziecięce;
 • gyroskutery;
 • kosmetyki;
 • pościel;
 • akcesoria do zasłony;
 • artykuły sportowe;
 • gadżety;
 • części i akcesoria motoryzacyjne;
 • przedmioty wnętrza;
 • żywienie sportowe.

Gdzie kupić towary do dropshippingu?

Możesz znaleźć produkty od dostawców, którzy są zainteresowani pracą w systemie dropshipping. Oferują ceny hurtowe pośrednikom i dostarczają szczegółowych informacji o produkcie. Inną opcją jest znalezienie hurtowników lub producentów. W takim przypadku może być konieczne omówienie programu dropshipping, który zostanie przekazany obu stronom. Jeśli prezentacja zakończy się sukcesem, będzie można stać się przedstawicielem interesującego produktu, po uzyskaniu atrakcyjnej ceny zakupu.

współpraca dropshipping

Jak znaleźć dostawcę do dropshippingu?

Istnieją witryny oferujące współpracę wszystkim, którzy są zainteresowani dropshippingiem. Polega na sprzedaży dostępu do informacji o dostawcach, towarach i cenach. Opcja wygląda interesująco, ponieważ bazy nie składają się ze stu pozycji, ale w rzeczywistości trudno będzie znaleźć tutaj dobrą ofertę. Bazy te są kupowane przez setki osób, więc dane perspektywiczne zostały już opracowane. Dlatego będziemy musieli użyć innych metod.

 1. Niestandardowe podejście . Wiele osób jest zaangażowanych w poszukiwania, więc musisz spróbować znaleźć coś oryginalnego.
 2. Wyszukiwanie zainteresowanych dostawców . Duże firmy nie zawsze dbają o każdego pośrednika, ale dla małych lub niedowartościowanych firm każda pomoc w sprzedaży towarów będzie mile widziana.
 3. Producent . Aby oferować konkurencyjne ceny i zyski, konieczne jest zmniejszenie łańcucha sprzedawców, najlepiej - w celu znalezienia producenta towarów.
 4. Ogłoszenie . Jest szansa, że ​​sama firma zacznie szukać dropshippers.
 5. Wąska specjalizacja . Po udanym sukcesie rozszerzaj zasięg inteligentnie i po raz pierwszy lepiej skupić się na jednej niszy.
 6. Lokalizacja . Nie wszyscy kupujący są gotowi czekać miesiąc na towary, dlatego pożądane jest znalezienie dostawcy w swoim regionie (kraju). To i problemy związane z barierą językową zostaną zniesione.

Ile możesz zarobić na dropshippingu?

Ze względu na dużą konkurencję konieczne jest ustalenie minimalnych cen, więc dochód może być praktycznie nieobecny, zwłaszcza na pierwszym etapie. Stopniowo sytuacja ulegnie poprawie dzięki nabyciu bazy klientów. Nadal otrzymywanie pieniędzy w przypadku wysyłki drop zależy od sposobu dostawy: cena może być nieco wyższa, ale za to, aby zapewnić klientowi najlepszą obsługę.