Zdobycie pracy jest zawsze ekscytującym i trudnym procesem. Przede wszystkim jesteśmy zainteresowani tym, gdzie i jak szybko się załatwić - w końcu przez większość czasu myślimy o nowej pracy, kiedy zaczyna brakować pieniędzy. Te pytania, których odpowiedzi pomogą w ułatwieniu tego zadania, omówimy teraz.

Jak zdobyć pracę?

  1. Kiedy pytamy się, jak zdobyć pracę, jesteśmy oczywiście zainteresowani tym, jak uzyskać wysoko płatną pracę. Ale warto pamiętać, że są gotowi zapłacić tylko za prawdziwą wiedzę i chęć do pracy. Oznacza to, że jeśli nie masz wyższego wykształcenia, nie jest to najbardziej prestiżowy uniwersytet, nie masz prawdziwego doświadczenia w tej specjalności (w praktyce gwiazdy nie były wystarczające), to nie ma co liczyć na prestiżowe stanowisko. W takim przypadku lepiej jest pomyśleć o tym, jak skutecznie zdobyć pracę w zakresie rozwoju kariery. W dużych firmach, gdzie istnieje zwyczaj "wychowywania" własnych pracowników, a nie przyjmowania nieznajomych, możesz zacząć od stanowiska sekretarza. W tej pozycji możesz uzyskać informacje o pracy wszystkich działów, nawiązać "pomosty" z menedżerami i ostatecznie przejść wyżej. Dlatego najważniejszą rzeczą, której powinni się nauczyć ci, którzy chcą wiedzieć, jak uzyskać pracę (nową lub pierwszą w życiu), jest umiejętność odpowiedniej oceny własnych możliwości.
  2. Czasami firmy przyjmują menedżerów średniego szczebla bez doświadczenia zawodowego, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy kandydat demonstruje swoją gotowość do pracy i potencjał rozwoju na tym stanowisku. Jeśli nie masz, na przykład, ani doświadczenia sprzedażowego, ani naturalnej zdolności do sprzedaży, to miejsce przedstawiciela handlowego (menedżera sprzedaży) nie świeci dla Ciebie.
  3. Przesyłanie streszczeń wszystkim nie jest konieczne. Najpierw musisz zdecydować, jakiego rodzaju pracę chcesz uzyskać, gdzie w tym obszarze możesz spróbować "zapukać", a dopiero potem skompilować CV i zaoferować je do rozważenia. Tak, tak, nie dziw się, lepiej jest powrócić do konkretnej firmy - każda firma ma własne cele i priorytety. Dlatego w swoim CV skup się na tym, co jest przydatne dla firmy, którą jesteś zainteresowany. Po prostu unikaj otwartych upiększeń swoich umiejętności i umiejętności - doświadczony menedżer rekrutacji szybko zabierze Cię do czystej wody.
  4. Ubieganie się o stałą pracę jest koniecznością, ale nie trzeba obawiać się tymczasowego zatrudnienia i dodatkowej pracy. Po pierwsze, masz szansę zdobyć nowe niezbędne umiejętności, a po drugie, pieniądze też nie będą zbędne. I wtedy, gdy pracujesz tymczasowo, nikt nie zabroni ci poszukiwania stałego miejsca pracy.
  5. Wysłałeś CV i uspokoiłeś się? Po upływie pewnego czasu zadzwoń i wyjaśnij wyniki recenzji. W ten sposób pokażesz swoje zainteresowanie pracodawcy i wykluczysz możliwość utraty CV - tak się dzieje, ilość przychodzących wiadomości jest duża, mogą wystąpić usterki i utrata niektórych danych.
  6. Pracownicy socjalni pomogą ci w znalezieniu pracy. Jeśli jesteś zainteresowany pracą, ale nie słyszałeś o firmie, spróbuj zebrać informacje od byłych lub rzeczywistych pracowników. I gdzie je znaleźć? Naturalnie w sieciach społecznościowych.
  7. Istotne jest również pytanie, gdzie można znaleźć pracę: szukać odpowiednich wolnych miejsc pracy lub skorzystać z usług agencji rekrutacyjnych? Ty wybierasz, ale lepiej jest iść do agencji rekrutacyjnych, gdy masz doświadczenie zawodowe, gdy czujesz się ekspertem w danej dziedzinie. Faktem jest, że poważne firmy korzystają z usług agencji rekrutacyjnych właśnie w doborze kompetentnych specjalistów, zazwyczaj nie ma ludzi bez doświadczenia zawodowego, więc nie trzeba wydawać na nie pieniędzy.
  8. Jak zdobyć dobrą pracę? Pokaż się w wywiadzie - gdzie dostać pracę wymagany wygląd i brak nieśmiałości. Nikt nie przyjmie księgowego w dżinsach z dziurami w kolanach i dredami. A nieśmiałość jest niewłaściwa, ponieważ nie pozwoli ci pokazać się z najlepszej strony i wynegocjować dla siebie dobrą pensję. Tak, to okazja - twoje umiejętności są produktem i chcesz je sprzedać po okazyjnej cenie, nie ma się czego wstydzić.
  9. Kiedy lepiej dostać pracę? Wszyscy oficerowie sztabu twierdzą, że lepiej jest zrobić to jesienią. Z jednej strony, wielu ludzi szuka pracy jesienią, z drugiej strony, w tym okresie kończą się święta, a Ty możesz szybciej zaplanować rozmowę z menedżerem.