Niedawno dziewczyny, które pytały, jak stworzyć udany biznes, protekcyjnie radziły, by porzuciły ten pomysł i poszły do ​​barszczu. Dziś takich kategorycznych stwierdzeń nie można już usłyszeć, ponieważ liczba kobiet sukcesu w biznesie stale rośnie. Co jest szczególnie satysfakcjonujące, tendencję tę można prześledzić nie tylko na Zachodzie, który jest już przyzwyczajony do prywatnej przedsiębiorczości, ale także w przestrzeni postsowieckiej, która początkowo źle przystosowana była do tego rodzaju działalności.

Tajemnice udanego biznesu

Na temat pułapek rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, znaczenie wyboru dobrego pomysły i jest już wielu niezawodnych partnerów, ale najczęściej obliczenia stają się decydującym impulsem do rozpoczęcia aktywnych działań. Wiele odnoszących sukcesy kobiet w biznesie było inspirowanych historiami innych wybitnych przedsiębiorców, ich przykład pomógł im uwierzyć w siebie, a niektóre osobiste spostrzeżenia stały się niepodważalnymi prawdami dla wielu pokoleń początkujących biznesmenów. A jakie są reguły sukcesu firmy, która opowiada historie znanych kobiet z przeszłości i teraźniejszości, które utorowały drogę do świata przedsiębiorczości swoją pracą?

  1. Skąpstwo jest dobre . Ta zasada kierowała właścicielem pierwszej na świecie sieci salonów kosmetycznych, Heleny Rubinstein. Zainspirowała ją idea wyodrębnienia różnych rodzajów skóry i stworzenia trzech poziomów opieki nad nią, które praktycznie każda marka kosmetyczna wykorzystuje dzisiaj. Pomimo sukcesu jego przedsięwzięcia - salonów otwartych w Australii, a następnie podbił Europę i Amerykę, pani Rubinsheins nie próbowała wyrzucać pieniędzy w błoto, próbując ratować, gdzie to możliwe. Na przykład drogie restauracje nie były przez nią szanowane, być może dlatego, że nie można było się targować, co zawsze robiła kobieta.
  2. Nie odwracaj się od kupującego . Estee Lauder zastosowała się do tej zasady, ponieważ udało jej się zbudować prawdziwe kosmetyczne imperium. Jako pierwsza oferowała prezenty i bezpłatne próbki do zakupu kosmetyków, Estee Lauder sprawiała, że ​​jej sklepy były niezwykle atrakcyjne dla klientów, którzy byli nie tylko miłymi niespodziankami, ale także okazją do uzyskania porady od właściciela marki kosmetyków, która nie odmówiła sobie tej przyjemności.
  3. Myśl duże i zawsze idź naprzód . Heidi Ganal, która musiała opiekować się dwoma kotami swojego przyjaciela, zdecydowała, że ​​to dobry pomysł na biznes i otworzyła przedszkola dla zwierząt. Chętnie korzystają z nich właściciele zwierząt, którzy nie mają nikogo, kto mógłby wyjechać na długą podróż służbową lub urlop, a także mogą być leczeni w schroniskach Heidi. Oczywiście taka sieć nie powstała od razu, wszystko zaczęło się od niewielkich, ale pewnych, nawet jeśli małe kroki naprzód, doprowadziły do ​​pożądanego celu.
  4. Niech biznes Cię oczaruje . Hobby Kandel pomógł stworzyć Twój serwis internetowy, który daje Ci możliwość podróżowania po obniżonej cenie, niezwykle popularnej. Heddy wierzy, że gdyby nie była zakochana w swoim biznesie, ale po prostu próbowała się wzbogacić, nic by się nie stało.
  5. Uczyć się przez całe życie . Venus Williams, która odniosła ogromny sukces w tenisie, znalazła czas na studiowanie projektowania, aw 2002 roku rozpoczęła pracę w tym kierunku. Jest właścicielką layoutu Wioski Olimpijskiej w Nowym Jorku, która twierdziła, że ​​jest gospodarzem gier 2012 roku. W 2007 roku Venus otrzymała dyplom z projektowania ubrań, aw 2011 roku poszła do szkoły biznesu, zamierzając uzyskać dyplom MBA. Uważa, że ​​kluczem do sukcesu w biznesie jest chęć ciągłego uczenia się nowych rzeczy, stając się prawdziwym profesjonalistą w swojej dziedzinie.
  6. Nie słuchajcie sceptyków . Carolyn Chu, właścicielka firmy kosmetycznej, która dziś jest warta kilka milionów, ciągle słyszy sceptyczne komentarze od znajomych. Chu pracował jako dyrektor kreatywny w firmie NVIDIA przez 40 lat, ale w pewnym momencie praca przestała się podobać, więc podjęto decyzję o radykalnej zmianie zakresu prac. Krewni i przyjaciele nie wahali się wskazać wieku Carolyn i jej absolutnej ignorancji udany biznes kosmetycznych, mówiono, że czynniki te nigdy nie pozwolą, aby taki biznes stał się opłacalny. Ale Chu, podłączając jej uszy, poszła do pracy - nawiązywała kontakty w ciągu dnia, a w nocy zajmowała się pakowaniem produktów. Ciężka praca przyniosła rezultaty, a sceptycy ze wstydem przypominają swoje komentarze.

I wreszcie, udana kobieta biznesu może być troskliwą matką i kochającą żoną, początek kariery przedsiębiorcy niekoniecznie zobowiązuje do rezygnacji z osobistej kariery szczęście . Wiele znanych kobiet, które zbudowały własny biznes, cieszy się z małżeństwa i wychowywania dzieci.