Hostessa - czym jest ten zawód? W każdej instytucji goście są spełniani, a na spotkaniu będzie dalsze wrażenie instytucji. To zależy od hostessy, czy gość przyjdzie, czy ucieknie, nie oglądając się za siebie i jeśli tylko niedawno hostessa mogła być znaleziona tylko w najdroższych lokalach, dziś jest w każdej kawiarni.

Hostessa - kto to jest?

Na stronach wyszukiwania ofert pracy można zobaczyć oferty - hostessy do hotelu, hostessy w restauracji. Wielu się zastanawia - gospodyni - czym jest ten zawód? W języku angielskim gospodyni oznacza hostessę, słowo to przeszło wiele transformacji i pierwsze znaczenie, w tłumaczeniu z łaciny, miało przeciwieństwo - "gość". Z tych tłumaczeń jest już jasne, że dosłownie gospodyni "przyjmuje gości" w każdej instytucji: restauracji, hotelu itp. Głównym zadaniem hostess jest spotkanie z gośćmi i towarzyszenie im, wizyta na karcie, spotkanie z instytucją.

Hostessa Konsumuj - co to jest?

W restauracjach spożywanie hostess jest powszechne. Dziewczyny gospodyni komunikują się z klientami, siadają przy stole, bawią się rozmową, jeśli rozmowa daje klientowi przyjemność, może zamówić jedzenie i napoje dla dziewczynek. Za to zamówienie dziewczyna hostess otrzymuje procent. Celem hostessy konsumpcji, zarówno aktywnej, jak i pasywnej, jest dyskretne zmuszanie klienta do składania dodatkowych zamówień.

Konsumpcja jest alkoholowa i bezalkoholowa, aktywna i pasywna.

 1. Aktywny - dziewczyna sama wybiera klienta, siada do niego i rozpoczyna rozmowę, jeśli nie ma nic przeciwko temu. Pozostaje przy stole, klient wydaje dla niej zamówienie.
 2. Hostessy pasywnej konsumpcji - dziewczyny nie podchodzą do klientów, ale siedzą w barze, na kanapach lub tańczą, uśmiechają się do przybywających mężczyzn, w ogóle zwracają na niego uwagę, więc zaprosił na swój stół.

Istnieje silna opinia, że ​​konsumpcja hostess jest bezpośrednio związana z kameralną obsługą gości. To nie tak. Istnieją instytucje o podobnych usługach, ale jest to omawiane osobno i nikt nie może zmusić dziewczyny. Wręcz przeciwnie, wiele instytucji bardzo ceni sobie ich reputację i ściśle monitoruje wizerunek moralny gospodyń domowych, w niektórych restauracjach kierowca zabiera je do domów po pracy.

Lobby hostessy - co to jest?

Zawód gospodyni w hotelach jest bardzo powszechny. Wiele hoteli ma bary w holu, czyli bar znajdujący się w pobliżu recepcji, prawie przy wejściu. Co znaczy hostessa w lobby? To jest dziewczyna pracująca w barze w holu. Powinna spotkać gości przy wejściu i zabrać ich do recepcji, ale głównym zadaniem gospodyni w tym przypadku jest uśmiechnąć się przyjemnie, zaprosić gości do odpoczynku z ulicy w barze w holu hotelu, lub, jeśli w recepcji, recepcjonistka jest zajęta zameldowaniem, aby poprowadzić gości w tym samym barze w holu, gdzie "pomagają" im w złożeniu zamówienia.

Administrator hostessy - kto to jest?

Często gospodyni w połączeniu z administracją. Hostess admin - to nie tylko towarzyszenie gościom przy stoliku w restauracji czy też recepcjoniście w hotelu. Jest to pełna właścicielka instytucji, komunikuje się z gośćmi, nadzoruje pracę personelu, jeśli goście są znudzeni lub niezadowoleni z czegoś - próbują zabawiać ich, oferując coś dodatkowego z programu instytucji. W przypadku konfliktu hostessy muszą interweniować tak szybko, jak to możliwe i spłacić, przy minimalnych stratach reputacji dla zakładu.

Co sprawia, że ​​hostessa w restauracji?

Najpopularniejsza hostessa - restauracja. Czym jest ten zawód - hostessa w tym przypadku? W większości przypadków zależy to od działań hostessy usługi, czy klient powróci do restauracji. Właściwa praca polega na zaoferowaniu gościom dobrego stołu, zabranie ich podczas przygotowywania dania, zaoferowanie aperitifu - aby ograniczyć oczekiwania do minimum.

Odpowiedzialność hostessy w restauracji.

 1. Znajomość etykiety telefonicznej i cech rezerwacji.
 2. Spotkaj się z gościem przy wejściu, przytrzymaj wybrany stolik, biorąc pod uwagę ładowanie restauracji i kelnerów.
 3. Poznaj asortyment potraw, listę win.
 4. Poinformuj gości o promocjach organizowanych przez restaurację.
 5. Prześlij menu (zawsze w otwartej formie), krótko powiedz o potrawach.
 6. Widzieć gości dzwoniąc taksówką, jeśli to konieczne.
 7. Aby poinformować gości o promocjach dni, aby ogłosić przyszłe wydarzenia, aby zainteresować gościa, aby ponownie przyszedł do restauracji.
 8. Znajomość języka obcego, częściej angielski.
 9. Spokój, cierpliwość, odporność na stres.
pracować hostessą

Hostessa - Plusy i minusy

Głównym obowiązkiem gospodyni jest uśmiechanie się, więc ciężko pracować bez uśmiechu. Obowiązki gospodarza nie są zbyt obszerne i nie wymagają specjalnego wysiłku intelektualnego. W tej pracy jest wiele korzyści - główny, to jest brak odpowiedzialności. Jeśli lubisz buty i stroje na wysokim obcasie - to dla ciebie hostessa, ale nie zapominaj - bez krzykliwych kolorów i ogromnego dekoltu, wszystko jest niezwykle eleganckie.

Wielopłaszczyznowa komunikacja może być również uważana za plus, ale nie wszyscy goście uśmiechają się w zamian, są też tacy, którzy uważają hostessę za coś takiego jak meble, a tutaj zaczynają się minusy zawodu - musisz się uśmiechać do wszystkich, bez względu na to, czy dana osoba jest miła, czy nie, powinieneś przepraszać za i bez, dla siebie i za "tego gościa", a także przeprowadzić całą zmianę na piętach w ściśle ustalonym miejscu pracy, a nawet jeśli nie ma odwiedzających, nie można go opuścić.

Ile zarabia hostessa?

Wynagrodzenie w reklamach typu "hostessa" zaczyna się od 12.000-15.000 tysięcy rubli, w zależności od regionu i klasy instytucji (średnia pensja hostess w Moskwie wynosi 25 000 - 35 000 000). Jeśli kandydat dobrze zna język obcy - jest to namacalny wzrost wynagrodzenia. W restauracjach, hotelach, hostessach można uzyskać wskazówki. Płatność jest dokonywana raz lub dwa razy w miesiącu lub na zmianę (od 2000 do 5000 tysięcy) - często płacą za zmianę dla hostessy.

Jak zostać hostessą?

W gospodyni pracują uczniowie bez specjalnej edukacji. Nie jest to konieczne - szkolenie odbywa się na miejscu i nie trwa dłużej niż dwa tygodnie. Najważniejsze jest, aby dokładnie poznać menu, listę win, zasady komunikacji z klientami. W ogłoszeniach o pracę nie ma rubryki "specjalne wykształcenie" lub kreska nie jest wymagana, ale zawód gospodyni przyjmuje specjalność - "usługi społeczne i kulturalne oraz turystykę" lub "działalność restauracyjną".

Będzie to duży plus, jeśli wnioskodawca ma wykształcenie psychologiczne - pomoże to w różnych sytuacjach z klientami, aby nie stracić powściągliwości i spokoju. Często hostessy wymagają specjalistów z dobrą znajomością języka angielskiego i dobrego literackiego rosyjskiego - bez pasożytniczych słów. Tak więc, chociaż wiedza specjalistyczna nie jest potrzebna w tym zawodzie, edukacja podstawowa nie boli.

Jak wygląda hostessa?

Jak powinna wyglądać hostessa - odpowiedź jest bardzo prosta - bezbłędna. Czyste włosy, delikatny makijaż, neutralny manicure, uśmiech na twarzy - to wizerunek gospodyni. Odzież - elegancki garnitur, wiele miejsc nadaje mundury. Istnieje opinia, że ​​tylko modele mogą pracować w gospodyni - wysokie, spektakularne. To źle, gospodyni powinna wywoływać tylko pozytywne emocje wśród gości, zaszczepić pewność siebie i pewność, że jest najcenniejszym i najbardziej pożądanym gościem w tym zakładzie.

Jaka jest odpowiedzialność hostessy?

W zależności od rodzaju hostess, obowiązki różnią się nieznacznie. Jaka jest praca hostessy, w zależności od różnych typów instytucji?

 1. Restauracja - aby spotkać gości, usiąść przy stole, zaoferować menu. Kiedy goście wyjeżdżają - aby je przeprowadzić.
 2. Hostessy w hotelu są prawie takie same jak w restauracji, tylko musisz iść do recepcji lub do pokoju.
 3. Klub nocny. Oprócz spotkania, gospodyni musi upewnić się, że żaden z gości nie jest znudzony, w przeciwnym razie oferować dodatkową rozrywkę z programu klubu.
 4. Gospodyni musi dokładnie zrozumieć temat i temat wystawy, znać odpowiedź na każde pytanie tematyczne i zabrać gości na interesujący ich obszar wystawienniczy.