W pracy spędzamy ... Tak, dużo czasu spędzamy tam, a nasi koledzy stają się dobrymi przyjaciółmi, a czasami zdarza się, że bliscy przyjaciele. Ale nawet jeśli tak się nie stało, nikt nie odwołał etyki korporacyjnej, co oznacza, że ​​koledzy nadal będą musieli myśleć o prezentach.

Prezent urodzinowy dla kolegi

Duże problemy pojawiają się przy wyborze prezentu urodzinowego dla kolegi. Cóż, jeśli wiesz o jego preferencjach. W takim przypadku możesz wybrać prezent, który z pewnością będzie pasował do twojego kolegi. A co, jeśli ta osoba jest nowa i nie miałeś czasu, aby dowiedzieć się czegoś o jego zainteresowaniach? Istnieją dwa sposoby.

  1. Przed urodzinami jest jeszcze dużo czasu (miesiąc, tydzień, dzień, godzina), nadal można bliżej poznać kolegę, zapytać o preferencje i kupić coś z nimi związanego. Tylko jeśli zdecydujesz się sprawić, by twój kolega był zadowolony z takiego prezentu, spróbuj dowiedzieć się więcej o jego pasji, nie pomylić się z wyborem, a nie kupić czegoś, czego nie potrzebuje lub nie lubi.
  2. Czas na urodziny, nie chcę niczego odkrywać i po prostu niewygodnie. W takim przypadku zakup osobistego prezentu nie zadziała, musisz ograniczyć się do czegoś ze standardowego zestawu. Może to być bon podarunkowy na zakup odzieży, sprzętu sportowego, perfum, kosmetyków, wizyta w salonie masażu i wiele innych. Możesz wykupić prenumeratę klubu fitness, możesz zorganizować święto na cześć urodzinowego mężczyzny - idź z drużyną do kręgielni, paintball, na grilla. Możesz także dać dysk flash, po prostu zobaczyć, że był to oryginalny projekt, w przeciwnym razie, gdzie jest gwarancja, że ​​twój prezent będzie cieszył się przez twojego kolegę?

Prezenty dla kolegów na święta

W wielu firmach istnieje tradycja dawania pracownikom małych przyjemnych rzeczy na różne święta - Nowy Rok, Boże Narodzenie, 8 marca, 23 lutego itd. Często prezenty są kupowane centralnie, to znaczy, to samo biuro kupuje te same prezenty, a następnie w uroczystej atmosferze są one przekazywane pracownikom firmy. Ale czasami chcesz wyróżnić osoby, które są szczególnie miłe dla Ciebie, a urlop po raz kolejny mówi, jak dobrze było, że miałeś okazję współpracować. W tym przypadku bez upominku mała pamiątka nie może tego zrobić. Co wybrać, zdecyduj sam, ale wybierając prezenty dla takich przypadków lepiej przestrzegać poniższych zasad.

  1. Nie jest możliwe wyposażenie wszystkich współpracowników, dlatego musisz wybrać osoby, z którymi często komunikujesz się na służbie lub współpracownikach, miejsce, na które chciałbyś podkreślić.
  2. Nawet jeśli kupisz tylko 2-3 prezenty, nie powinieneś wybierać drogich opcji. Czas bardziej znaczących prezentów, a wraz z nimi wydatki gotówkowe pojawią się, gdy trzeba będzie kupić prezent dla kolegi w dniu jego urodzin, a do tego czasu wysoki koszt prezentu będzie nie na miejscu. Często doceniamy dar i uważamy, że ten, który go dał, powinien otrzymać coś z tej samej kategorii cenowej. Dlatego niepotrzebnie drogi prezent może postawić kolegów w niezręcznej sytuacji. Корпоративные подарки
  3. Jeśli Twoi koledzy mają dobre poczucie humoru, możesz zamówić dla nich bajki. Jeśli nie masz pewności, czy docenią to, możesz poprawić ich na bardziej tradycyjny sposób: prezentować naklejki w postaci buźek, zabawnych artykułów piśmiennych, t-shirtów z zabawnymi napisami, gruszek stołowych, kółek do koszykówki z piłką, medali i zamówień na doskonałą pracę itp. .
  4. Oczywiście nikt nie odwołuje standardowych prezentów biurowych - zegarków, kubków, dysków z grami (filmami), parasoli, roślin doniczkowych, uroczych figurek i innych gadżetów.