W Singapur , jak w każdym dużym kraju, występuje problem zatorów. Władze Singapuru drastycznie rozwiązują tę kwestię: właściciele samochodów płacą znaczny podatek - 56 000 dolarów singapurskich (nieco ponad 39 tysięcy dolarów amerykańskich), ale transport publiczny tutaj jest bardzo dobrze rozwinięty. Po pierwsze, jest to jasny harmonogram, a po drugie - jest całkiem wygodne.

Następnie opowiem więcej o autobusach w Singapurze. Ważnym punktem - autobusy w Singapurze są wyposażone w klimatyzację.

Płatność w autobusach

Podróż w autobusie, w zależności od jej zasięgu, a raczej od liczby skrzyżowanych stref taryfowych, do których miasto jest podzielone, będzie kosztować od 1 do 2 dolarów singapurskich. Możesz zapłacić za podróż za pomocą karty podróżnej (ta opcja jest bardziej opłacalna, możesz kupić kartę Turysty lub kartę EZ-Link, tę ostatnią można zapłacić za podróż autobusem i metro ) lub gotówką dla kierowcy przy wejściu.

Zwróć uwagę! Kierowca powinien otrzymać odpowiednią kwotę, ponieważ zmiana w autobusach nie daje. O której godzinie będzie kosztować podróż - możesz poprosić kierowcę, ale po angielsku, nie wszystkie są powiedziane, chyba że odjazd autobusu będzie opóźniony (i, znowu, autobusy Singapuru ściśle przestrzegają harmonogramu ruchu), kierowca może się złościć i nie odpowiedzieć na twoje pytania.

EZ-Link i Sigapore Tourist

Zakup EZ-Link Jest to korzystne w przypadku, gdy przybyłeś długo i dużo podróżujesz. Koszt to 5 dolarów, minimalne uzupełnione saldo wynosi 10; Minimalne saldo, z którego można korzystać z karty, wynosi 3 dolary. Koszt podróży przy płaceniu kartą jest niższy niż przy płaceniu gotówką, a co najważniejsze - nie musisz utrzymywać cen w swojej głowie lub drobiazgu w kieszeni.

Dla turystów bardziej odpowiednie Singapore Tourist Pass , ważne przez 1, 2 lub 3 dni (koszt 10, 16 i 20 dolarów Singapur, odpowiednio, 10 za depozyt). Ta karta może opłacić podróż autobusem i metrem oraz ją kupić - potrzebny jest paszport i tył karty migracyjnej. Aby otrzymać depozyt, karta powinna zostać zwrócona do jednego z punktów sprzedaży nie później niż 5 dni po zakupie.

Jak znaleźć właściwą trasę?

Na wszystkich przystankach zamieszczono plakaty z nazwami wszystkich przystanków na trasie i odległością do nich w kilometrach, poniżej znajduje się tabela taryf wielobarwnych (dla lepszej percepcji), która pokazuje koszt płatności i kartę transportową oraz gotówkę Mapa autobusu z Singapuru można obejrzeć na stronach wiodących firmy-przewoźnicy.

Nocne trasy

Jeden z głównych przewoźników, firma SBS Transit, od piątku do niedzieli włącznie, a także w święta przenosi pasażerów iw nocy - w tym celu są specjalne trasy Night Owl łączące centrum miasta z miejscami do spania. Opłata za przejazd w centrum wynosi półtora miliona dolarów, poza tym - cztery.

Są takie autobusy i przewoźnik SMRT, nazywają się NightRider.

Автобус перевозчика SBS TransitАвтобус транспортной компании SMRTНочной маршрут
Autobusy - "drony"

W 2016 r. Urząd Transportu Publicznego rozpoczyna testowanie autobusów kontrolowanych przez roboty. Testy będą odbywać się na 6-kilometrowym torze, wyposażonym we wszystkie niezbędne przekaźniki, dzięki czemu autobusy będą mogły śledzić sytuację na drogach. Jest prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości autobusy te będą kursowały na trasach.

Беспилотные автобусы