Brynza to słony miękki ser. Doskonale nadaje się do przygotowywania sałatek, ciast i może być po prostu używana jako pożywna przekąska. Obecny ser solankowy jest wytwarzany z mleka owczego, ale w domu może być wytwarzany z sera krowiego. Dowiedzmy się, jak to zrobić!

Przepis na ser w domu

Składniki:

 • tłuste mleko - 5 litrów;
 • sól.

Na początek:

 • żołądek jagnięcy - 100 g

Przygotowanie

Tak więc, do gotowania sera w domu, bierzemy świeże mleko i ostrożnie filtrujemy go przez gazę, składając kilka warstw. Następnie na małym ogniu doprowadzić do wrzenia i szybko schłodzić do około 30 stopni. Następnie dodaj zaczyn do mleka. Wiele osób po prostu kupuje pepsynę z aptek, ale najlepszy i jakościowy kwas wytwarza się z żołądka jagnięcia. Aby to zrobić, dokładnie wyczyść, wysusz i pokrój w cienkie paski. Wlać kilka kawałków zimnej wody i gotowy na dzień zakwas! Kiedy masa staje się pojedynczym kawałkiem sera, dostajemy go, wkładamy do sita i czekamy aż szklanka spłynie całą ciecz. Następnie pociąć masę na kilka kawałków, owinąć gazą i umieścić przez 5 minut pod prasą. Następnie powtórz procedurę i ponownie włóż pod prasę. Po raz trzeci wkładamy masę sera pod ładunek na godzinę.

Ostatnim etapem wytwarzania sera w domu jest przycięcie kilku części uformowanego kawałka. Te części są drobno posiekane i umieszczone w środku sera. Ponownie owinąć go tkaniną i pozostawić pod prasą, aż surowica przestanie się wyróżniać. To wszystko, ser serowy w domu jest gotowy. Pozostaje tylko nasycić produkt solą, o ile ma słodki smak. Gotowana marynata powinna być bogata i mocna, aby kawałki sera unosiły się w niej. Około jeden dzień później wyjmujemy ser z solanki i wkładamy do suchego naczynia. W celu dłuższego przechowywania należy wlać sól i umieścić w chłodnym miejscu.

Produkcja bryndzy w domu przy użyciu octu

Składniki:

 • mleko - 3 litry;
 • przegotowana woda - 1 przedmiot;
 • sól - do smaku;
 • ocet - 4 łyżki. łyżki;
 • zieloni - w razie potrzeby.

Przygotowanie

Rozbieraj, inny sposób na wytwarzanie sera w domu. Gotujemy mleko w rondlu. Następnie dodaj jedną łyżkę octu i ciągle mieszaj. Gdy tylko mleko skręci, należy wyłączyć ogień i wlać zawartość garnka do durszlaka pokrytego gazy. Następnie końce gazy są unoszone i zawieszane twarożek nad zlewem przez kilka godzin. Kiedy serwatka przestaje dryblać, przesuwamy skrzep w gazie pod ładunkiem, aby uszczelnić konstrukcję i przytrzymać ją przez około 2 godziny. Tym razem przygotowujemy solankę: w dużym rondlu wylej serwatkę, która oddzieliła się od twarogu i zimnej przegotowanej wody. Zalej garść soli i staraj się, aby roztwór nie był zbyt słony. Następnie obniżyć kostkę sera do wody i pozostawić na jeden dzień, od czasu do czasu obracając ją dla jednolitej impregnacji.

Domowy ser

Składniki:

 • krowie mleko - 2 l;
 • domowa produkcja sera
 • jajko - 6 sztuk;
 • śmietana - 500 ml;
 • sól - 3 łyżki. łyżki.

Przygotowanie

Zagotuj mleko. Osobno wymieszaj śmietanę z jajkami i zalej powstałą mieszaninę mlekiem. Umieść sól do smaku. Zmniejsz ciepło do minimum i odczekaj 5 minut, aż mleko całkowicie zwinie się dużymi płatkami. Następnie wlej masę do gazi do durszlaka i odstaw do odpływu. Następnie, gazy ściśle związane, kładziemy ser na talerzu i instalujemy ładunek na nim przez około jeden dzień. Pod koniec czasu domowy ser gotowy.