Jest wiele powodów, aby gotować salceson - coś pomiędzy kiełbasa , galareta i gęsta zupa mięsna. Ten obfity posiłek jest doskonałym źródłem białka i kolagenu (środek żelujący znajdujący się w ścięgnach, chrząstce i skórze zwierząt). Brawn nadaje się dla sportowców i tych, którzy po prostu prowadzą aktywny tryb życia i tych, którzy chcą schudnąć. Powiemy Ci, jak zrobić salceson głowy świni.

Do każdego własnego

Przepis na salceson z głowy świni jest z zasady różny dla każdej gospodyni: ktoś bierze całą głowę, ktoś ma tylko świnie, uszy lub policzki. Są tacy, którzy dodają fasolę lub groszek do gotowego dania, są tacy, którzy wolą danie mięsne bez dodatków. Są tacy, którzy tworzą salceson w filmie lub w korku, większość pozostawia go do stwardnienia w formach. Cóż, porcja jest oczywiście inna. Ktoś, kto jest silniejszy, musi koniecznie mieć piekło, ktoś musztarda ktoś woli wódkę, piwo. Ale prawie każdy ci powie, że salceson jest bardzo smaczny.

Prosty przepis

Składniki:

  • części głowy wieprzowiny - 2,5 kg;
  • średnie cebulki w łupinach - 3 szt .;
  • liść laurowy - 5-6 sztuk;
  • duży czosnek - 2 głowy;
  • duża marchewka - 3 szt .;
  • papryka (słodka, czarna) - 1 łyżka. łyżka.

Gotowanie

Aby ugotować domowej roboty salceson wieprzowy, wybierz dobrą małą główkę młodej świni. Oczywiście świeże, odpowiednio przycięte i najlepiej wyczyszczone. Tniemy domy na małe kawałki, myjemy każdą studzienkę i wkładamy do rondla. Woda podczas gotowania salcesonu powinna znajdować się na dłoni powyżej mięsa. Podpalamy i nigdzie się nie ruszamy. Podczas gdy rosół wygotuje się, pojawi się dużo piany. Natychmiast zmniejszyć ciepło do minimum i usunąć hałas, aż powierzchnia bulionu będzie całkowicie czysta. Musimy ograniczyć ogień do minimum, przykryć i załatwić jakąkolwiek firmę przez około 2 godziny. Oczywiście, okresowo przychodzimy do pieca, usuwamy piankę, usuwamy tłuszcz, upewniamy się, że wrzenie pozostaje minimalne. Gotowany salceson z głów wieprzowych w domowych salceson głowy wieprzowiny przez jakiś czas, ale w przeciwnym razie nie będzie przezroczystego bulionu. Po godzinie od rozpoczęcia gotowania kładziemy obrane marchewki (całe), cebulki (moje, ale nie czyste), lavrushkę i pieprz. Kiedy mięso łatwo spadnie za nasiona, wyjąć cebulę i marchew, dodać czosnek, wyłączyć ogień, przykryć i zapomnieć o półmisku na półtorej godziny. Wtedy zaczyna się zabawa. Ostrożnie usuń części główki z bulionu, uwolnij kości z mięsa, posiekaj je drobno i przenieś do foremek. Pozostały bulion jest filtrowany (pozostaje trochę) i trochę wylany do foremek z mięsem. Gdy salceson ostygnie, przestaw go w lodówce. Jak widać, gotowanie głogu wieprzowego jest proste i dość tanie.