Przed przystąpieniem do rozpatrywania tematu tego artykułu nie byłoby zbyteczne ujawnianie znaczenia tego terminu samodoskonalenie Samorozwój - świadomość i systematyczna praca nad sobą, w celu poprawy istniejących właściwości lub opracowania całkowicie nowych, wcześniej nieobecnych. Podczas tego procesu osoba celowo formuje w sobie pożądane cechy i umiejętności.

Czytanie książek o samodoskonaleniu to zdobywanie wiedzy, która stymuluje zmianę osobowości na lepsze, co pociąga za sobą również jakościowe zmiany w twoim życiu. Jest to indywidualna próba uzyskania najlepszych jego negatywnych cech. Zwykle dzieje się tak dlatego, że normalnie dobrze rozwinięta zdrowa osoba próbuje tego uniknąć negatywne emocje które powstały w odpowiedzi na niewłaściwe pomysły i działania.

Najlepsza książka o samodoskonaleniu zawiera ogólnie dostępny, jasno określony materiał, który pomaga ci się rozwijać. Istnieje wiele list tworzonych przez czytelników i krytyków lub samych pisarzy na temat tego, które książki uważają za najbardziej skuteczne dla samorozwoju, to tylko jedna z tych list.

Książki samorozwoju i samodoskonalenia

  1. "7 umiejętności bardzo skutecznych ludzi" Stephena R. Covey'a. Ta książka jest potężnym narzędziem do rozwoju.
  2. "10 sekretów szczęścia" Adam Jackson. Korzystając z mądrości tej książki, będziesz mógł żyć szczęśliwie i swobodnie w naszym niespokojnym świecie.
  3. "Mózg z napędem na wszystkie koła. Jak zarządzać podświadomości " Konstantin Sheremetyev. Naucz się kontrolować swój mózg, możesz odnieść sukces we wszystkich swoich wysiłkach.
  4. "Obudź w sobie olbrzyma" Anthony'ego Robbinsa. Książka dzieli się z czytelnikami tajnikami tego, jakie istnieją strategie i techniki, dzięki którym możesz przejąć kontrolę nad swoimi emocjami, zdrowiem fizycznym, sprawami finansowymi i relacjami z ludźmi. To znaczy, aby opanować wszystkie siły rządzące twoim życiem i przeznaczeniem.
  5. "Turbo-Gopher" Dmitry Lyushkin. Jeśli jesteś gotowy na ciężką pracę i nie boisz się przejąć sterów panowania życia we własne ręce, jeśli jesteś w stanie podjąć decyzję przy użyciu własnej wiedzy, bez używania podpowiedzi od rzekomo dobrze poinformowanych osób, to ta książka jest stworzona specjalnie dla ciebie.
  6. "Pieniądze, sukces i ty" autorstwa Johna Kehoe. Książka opowiada o tym, jakie aspekty psychologiczne pomagają nam osiągnąć sukces.

Jeśli planujesz uruchomić robota samemu, to samodoskonalenie osobowości książki z powyższej listy jest idealne do tego celu.

W dzisiejszych czasach ludzie czytający książki stają się coraz mniej, ponieważ są zastępowani przez czytelników popularnych, błyszczących czasopism i blogów w Internecie. Nie wszyscy rozumieją, że w książkach można znaleźć wiele ciekawych i przydatnych informacji.

Sam proces czytania pomaga osobie w rozwijaniu własnych opinii i poglądów na temat niektórych rzeczy, Najlepsze książki o samodoskonaleniu więc promuje także osobistą formację. A to tylko powierzchowne uwzględnienie priorytetów czytania "poważnej" literatury.

Nie powinieneś teraz mówić, że jesteś tak zajęty w pracy iw domu, że po prostu nie możesz sobie pozwolić na wyrobienie sobie co najmniej godziny dziennie na przeczytanie książki. Książki audio o samodoskonaleniu to prawdziwe wyjście dla biznesu i zapracowanych ludzi. Tak, być może ta opcja zdobywania wiedzy jest trochę gorsza od zwykłej lektury, jeśli chodzi o wygodę pozyskiwania informacji, ale możesz robić codzienną pracę i zdobywać nową wiedzę w tym samym czasie.