Psychologia jako nauka od dawna przetrwała boom, a dziś każdy rozumie znaczenie poznania jej podstaw do budowania normalnego związek z płcią przeciwną, samorealizacją, poszukiwanie siebie w życiu. Są książki na temat psychologii, które powinny przeczytać kobiety, zwłaszcza jeśli chciałaby coś zmienić w swoim życiu.

Książki o kobiecej psychologii dla kobiet

Alyona Libina z jej "Psychologią współczesnej kobiety ..." daje szansę zastąpienia tego jednego kawałka całą grupą treningu psychologicznego. Wraz z autorem i innymi uczestnikami tej historii będzie można poddać analizie swoją ścieżkę życiową, znaleźć odpowiedzi na najbardziej palące pytania i wyjść z obecnej sytuacji kryzysowej. Książka zawiera wiele gier i technik nauczania, testów, przypowieści filozoficznych i prawdziwych historii życia.

Dla tych, którzy są zainteresowani książkami psychologicznymi, które kobieta powinna przeczytać, możemy polecić "Labirynty komunikacyjne lub nauczyć się współpracować z ludźmi". Egidy. W nim autor opowiada o tym, jak postrzegać i wchodzić w interakcje z ludźmi, uczy umiejętności komunikacji, unikać konfliktów i budować konstruktywne relacje z bliskimi. Ci, którym brakuje umiejętności perswazji, możesz doradzić, aby zwrócić się do pracy N. Holsteina "Psychologia perswazji. 50 sprawdzonych sposobów na przekonanie . " Ta książka pomoże zrozumieć procesy, które leżą u podstaw interakcji i komunikacji. Autor pomaga czytelnikom budować relacje z ludźmi, uczy ich przekonywania i rozwijania doświadczenia komunikacyjnego.

Książki o męskiej psychologii dla kobiet

W tym kierunku, po prostu ogromne pole do wyboru. Aby znaleźć mężczyznę swoich marzeń, zachować go i przenieść do małżeństwa i narodzin dzieci, prawie wszystkie samotne kobiety marzą, a następujące prace mogą im w tym pomóc:

  1. "Człowiek z Marsa, kobieta z Wenus" Johna Graya . Autor książki ma opinię odmienną od opinii większości psychologów i pomaga zrozumieć psychologię płci, wskazując dokładnie na przeciwne. Wyjaśnia, dlaczego tak trudno jest mężczyznom i kobietom zrozumieć się nawzajem, dlaczego pojawiają się konflikty i jak pozbyć się problemów w rodzinie, w pracy itp.
  2. "Działaj jak kobieta, myśl jak człowiek" Steve'a Harveya . Jego autor jest dowcipnym komikiem i gospodarzem amerykańskojęzycznego programu o relacjach, pomagającego czytelnikom zrozumieć, co ludzie naprawdę o nich myślą. Książka jest napisana z odrobiną ironii, ale opiera się na prawdzie życia - doświadczeniu, obserwacji i studiowaniu wielu ludzi.
  3. "Ci cholerni mężowie, te cholerne żony" Dili Enikeeva . Muszę powiedzieć, że jej autor - psychiatra napisał wiele książek na temat związków między płciami. Odsłania sekret małżeństwa szczęście i najczęstsze przyczyny zaburzeń, pomaga zmienić siebie i swoje podejście do męża, unikając w ten sposób rozwodu.
  4. "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety ryczą" Alana i Barbary Pease . Muszę powiedzieć, że to małżeństwo napisało wiele popularnych książek na temat psychologii dla kobiet i mężczyzn. Znani na całym świecie eksperci w dziedzinie relacji interpersonalnych pomagają zrozumieć różnice między płciami, zrozumieć, w jaki sposób role są rozprowadzane we współczesnym życiu i dlaczego pojawiają się konflikty.

Jak widać, istnieje wiele interesujących książek na temat psychologii dla kobiet. Można znaleźć wiele prac poświęconych relacjom z dziećmi, na przykład "The Ladder of Joy" O.V. Huhlaeva . Ci, którzy chcą pozbyć się konfliktów w pracy, powinni zwrócić uwagę na pracę E.G. Felau "Konflikty w pracy. Jak rozpoznać, rozwiązać i zapobiegać . " Bardzo ciekawy i pouczający pisze N. And. Kozlov jest doktorem nauk psychologicznych, na którego koncie znajduje się wiele prac dotyczących rozwoju osobistego, relacji w rodzinie itp.