Ludzkie samodoskonalenie jest samokształcenie lub innymi słowy, celowe działanie wobec siebie w celu rozwoju. Z reguły ludzie wolą rozwijać same w sobie dobre cechy, moralność, zgodnie z ideami ideału.

Plan upraw

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć samorozwój, tutaj znajdziesz przydatne wskazówki na ten temat.

 1. Noś ze sobą notes, tablet, telefon komórkowy, dyktafon lub cokolwiek innego, co pozwoliłoby ci nagrywać lub szkicować pomysły, które przychodzą ci na myśl. Wybierz najbardziej odpowiedni temat dla siebie, na przykład finanse i skonfiguruj swój mózg, aby wygenerować przemyślenia na temat tego, jak możesz poprawić swoją sytuację finansową. Zapisz wszystko, co przychodzi Ci na myśl. Pomysły dadzą ci jasny obraz tego, co jeszcze musisz zrobić, aby poprawić jakość twojego życia a twoje intencje będą bardziej poważne niż kiedykolwiek. Kiedy czujesz, że ten temat jest już wyczerpany, spróbuj pracować z innym.
 2. Żyj "tu i teraz". Pozbądź się nawyku życia w pięknych snach o tym, co się stanie "gdybym ...", "po ...".
 3. Sztuka osiągania wielu małych kroków. Aby osiągnąć pożądany wynik, należy codziennie wykonywać określoną część całkowitego obciążenia pracą. Bardzo dobrze jest wziąć pod uwagę tę technikę na przykładzie ćwiczeń fizycznych. Jeśli chcesz mieć idealną figurę, to aby osiągnąć ten cel, musisz wykonywać pewne ćwiczenia codziennie, tylko wtedy wynik nie zajmie dużo czasu.
 4. Planowanie. Rozwój samodoskonalenia osobowości jest trudny do wyobrażenia bez opanowania tej umiejętności. Przerwij swój dzień na bloki: rano, lunch, popołudnie lub wieczór itp. Dzięki tej prostej technice możesz łatwo śledzić, ile czasu potrzebujesz, aby wykonać zadanie.
 5. Komunikuj się z ludźmi, którzy inspirują Cię do exploitów. Ogranicz się do osobowości, w porównaniu z którymi czujesz, że osiągnąłeś tak wiele i możesz na tym poprzestać.
 6. Aby czuć się dobrze i zawsze wyglądać wspaniale, musisz być na tyle dobry, aby mieć informacje w 3 różnych kierunkach: zdrowe odżywianie, ćwiczenia fizyczne lub trening ciała, właściwe samoregulacje umysłowe.

Metody samodoskonalenia

Ludzka potrzeba samodoskonalenia w psychologii była badana przez wiele lat. W związku z tym Abraham Maslow opracował koncepcję zwaną "piramidą potrzeb", w której zasłużenie udzielił najważniejszej pozycji pragnieniu samorealizacji. Udowodnił również, że możliwość jego realizacji jest dostępna tylko w przypadku zaspokojenia wszystkich podstawowych potrzeb.

Etapy samodoskonalenia

Aby przejść do celu, trzeba przejść kilka etapów.

 1. Definicja celu działania.
 2. Tworzenie idealnego lub idealnego wyniku działania.
 3. Definicja ram czasowych i przydział celów drugorzędnych.
 4. Samowiedza i samoświadomość.
 5. Samokontrola i samoregulacja.
 6. Samorozwój.

Techniki samodoskonalenia

Istnieje ogromna różnorodność technik, które pomagają ludziom zbliżyć się do ich idealnego obrazu "ja", najbardziej Metody samo-kultywacji powszechne wśród nich są następujące.

 1. Rozwój siły woli.
 2. Transformacja bezużyteczna - w użyteczną.
 3. Jestem spokojny.
 4. Pojednanie dwóch ich osobistych cech, takich jak racjonalność i marzenie.
 5. Dialog z Jungiem.
 6. Koło równowagi.

Popraw siebie, spróbuj czegoś nowego, a wtedy na pewno osiągniesz to, czego chcesz.