Samorozwój jest rzeczą, bez wątpienia konieczną, tylko od czego zacząć? Po pierwsze, metody samorozwoju, takie jak wizualizacja i afirmacje, nie są odpowiednie z bardzo prostego powodu - wciąż nie wiemy, czego dokładnie potrzebujemy do wizualizacji, nie mamy jasnego programu samorozwoju, a zatem wszystkie te techniki są na razie bezużyteczne.

Jak zrobić samorozwój?

Dlaczego więc rozpocząć proces samorozwoju? Oczywiście z przygotowaniem planu dla siebie, z ustalaniem celów. Praca nad sobą, nie wiedząc, co może się stać, jest niemożliwa. Dlatego na początku twój program rozwoju osobistego będzie wyglądał mniej więcej tak.

  1. Pragnienie samorozwoju jest wspaniałe, ale nie możesz daleko posunąć się w tym kierunku, potrzebujesz oceny własnych osiągnięć, własnych zalet i wad. Utracone szanse są prawie zawsze wynikiem "pracy" naszych niedociągnięć: lenistwa, nadmierna (niewystarczająca) pewność siebie itp. To samo dotyczy twojego życia osobistego - robisz coś nie tak (myślisz, że jeśli uczucia mijają, to nie musisz zwracać na siebie uwagi, próbujesz wszystko obliczyć), więc ona nie chce się ustatkować. Przede wszystkim musimy porozmawiać o duchowej stronie problemu. Tak, bez pieniędzy, nigdzie, i wszyscy chcemy odnieść sukces jako kobiety biznesu. Ale pomyśl, jeśli pójdziesz do celu "ponad głowami", zdradzając swoich przyjaciół i zapominając o swoich bliskich, a ostatecznie, by osiągnąć pożądany cel, czy to cię uszczęśliwi? Jeśli tak, a szczyt łańcucha pokarmowego jest ostatecznym marzeniem, a nie zależy ci na uczuciach i emocjach, to tak naprawdę nie musisz myśleć o duchowym samodoskonaleniu. Uczęszczaj na szkolenia biznesowe, naucz się opanowywać przeszkodę po mistrzowsku i łatwo zdradzaj. We wszystkich innych przypadkach potrzebujesz planu rozwoju osobistego, który będzie zawierał sposoby na osiągnięcie sukcesu w sferze zawodowej oraz metody osiągnięcia równowagi emocjonalnej
  2. Jak rozpocząć samorozwój? Z troską ukochanego. Miałeś już czas, aby spojrzeć na listę swoich dobrych i złych cech, byłeś w stanie zrozumieć przyczyny swoich niepowodzeń. Teraz nadszedł czas, aby pracować z każdą ujemną cechą, nie chwytaj za jednym razem, niech ścieżka do góry będzie stopniowa, podnoszenie zbyt szybkie będzie wspaniałe. Co to ma z tym wspólnego? Cóż, zrobisz wszystko dla siebie. A poza tym, powiedz mi, czy wspomniałeś o zmęczeniu i nieprzedstawialnym wyglądzie w przyczynach twoich własnych niepowodzeń, a pośród niedociągnięć - lekceważenia własnego zdrowia i ciała? Czy to było? Następnie do ciebie, jak każdy musi dbać o siebie, to będzie początek twojego samorozwoju. Konieczna jest strona duchowa, ale jeśli nie dbasz o swoje ciało, nie zwracaj uwagi na jej potrzeby, wtedy nie można mówić o rozwoju osobistym, po prostu nie masz do tego wystarczającej siły.
  3. Często nie potrafimy skupić się na pewnym procesie, fragmenty myśli krążą w mojej głowie, ustanawiając nieroboczy nastrój, bezpodstawne lęki zakłócają obiektywną wizję sytuacji. Z tego wszystkiego musisz się pozbyć, nauczyć się koncentrować na problemie, odpowiednio ustawić priorytety, oczyścić myśli. W tym ostatnim medytacja stanie się dobrym pomocnikiem - uratuje twoje pole informacyjne przed "łuskami" i da ci energię potrzebną do posunięcia się naprzód. W orientalnych praktykach medytacja jest konieczna w cichym pokoju o świcie. Ale nowoczesne warunki nie zawsze pozwalają na to, więc wybierz dogodny czas dla siebie.
  4. Żywność dla umysłu powinna również przychodzić regularnie, nie pozwól głodowi mózgu, w przeciwnym razie zmieni się w anorektyczną młodą damę, omdlenia od najmniejszego przeciążenia. Wybierz interesujący Cię kierunek (z wyjątkiem własnego zawodu) i przestudiuj go. Czytaj książki, nie stany w sieciach społecznościowych, plan rozwoju zobacz dobre filmy, nie opery mydlane, szukaj kompetentnych rozmówców.
  5. Samorozwój kobiet powinien obejmować wysiłek fizyczny. Nie trzeba wzdychać ciężko - krok po kroku, ale będzie musiał zrobić. Po pierwsze, jest to samodyscyplina, a po drugie, piękna dusza potrzebuje zdrowej i pięknej powłoki.
  6. Naucz się kochać (siebie, przyjaciół, człowieka, który jest blisko ciebie, ludzi w ogóle), zrozumieć, że bez miłości, szczęścia i spokoju ducha są niemożliwe. To miłość (w wyższym sensie tego słowa) równoważy początek i źródło siły dla nowych osiągnięć.