Oczywiście, chcesz stale zadowolić swoich bliskich, przygotowując im najlepsze i najdroższe niespodzianki. Ale nie zawsze jest to środek, a pragnienie, by sprawić przyjemność, nie znika nigdzie. W tym przypadku możesz spróbować zacząć wypełniać listę pragnień męża, czyniąc go własnymi rękami książeczkę czekową . W przypadku takich rzemiosł nie zajmuje to wiele czasu, ale będzie odpowiednie na każde święto, na przykład jako dodatek do głównego prezentu urodzinowego lub jako mały prezent na mniej znaczące wydarzenie.

Jak zrobić książeczkę czekową z pragnieniami dla męża?

Zanim zaczniesz tworzyć taki oryginalny prezent, musisz przygotować wszystko, czego potrzebujesz: nożyczki, klej, farby, tekturę, skrawek papieru, ołówek, oczka, sintepon, papier, materiał, wstążkę do oprawienia książki i dekoracji na okładkę. Możesz zrobić bez notatnika, używając do tego cienkiego kartonu i wycinków z czasopism, a miękka skorupa nie jest również obowiązkową cechą. Również w książeczce czekowej życzenia potrzebują listy życzeń, które można wydrukować, wyciąć i wkleić na stronie lub po prostu napisać na każdym kawałku tektury do woli. Na pierwszym arkuszu należy umieścić zasady korzystania z książeczki czekowej:

 • kto jest właścicielem książki;
 • okres ważności;
 • liczba czeków, które można wykorzystać na dzień;
 • warunki spełnienia pragnień itp.

Po przygotowaniu wszystkiego, czego potrzebujesz, możesz zacząć tworzyć książeczkę czekową dla ukochanej osoby.

 1. Wytnij kartki papierowe według ilości pragnienia , którą zamierzasz dać swojemu mężowi. Rozmiar kart może być dowolny, ale najwygodniej jest zrobić 10x15 centymetrów. Teraz musisz wydrukować pożądanie i wkleić je na każdej stronie. Na dole zostawiamy miejsce na notatkę wydajności, aby jedno wymaganie nie wymagało dwukrotnego wykonania. Pragnieniem może być każdy, na przykład wieczór ze znajomymi, zakup jakiejkolwiek rzeczy (w ramach przyznanych środków), wyprawa wędkarska, kręgielnia, dowolna fantazja w łóżku itp.
 2. Teraz przystąpimy do tworzenia okładki. Aby to zrobić, wyciąć dwa kawałki tektury o wymiarach 11x13 (dla przedniej okładki) i 11 x 15 (dla pleców). Następnie wytnij papier 11x15 na przednią okładkę i przyklej go do tektury, aby wolna krawędź papieru znajdowała się po lewej stronie.
 3. Teraz na przednią okładkę trzeba wyciąć tkaninę i syntetyczny zimowy. Tkaninę przycina się do rozmiaru 11x15, dodając 2 cm z każdej krawędzi i 5 cm w lewo. Synthepone jest wycinany w zależności od wielkości kartonu.
 4. jak zrobić książeczkę czekową z pragnieniami dla męża1
 5. W ten sam sposób przygotowujemy wszystko na tylną okładkę, tylko tutaj przycinamy tkaninę do rozmiaru kartonu, dodając 2 cm naddatku z każdej strony.
 6. Zaczynamy przyklejać tylną pokrywę ściereczką. Nakładamy sintepon na przednią stronę, a na wierzchu pokrywamy materiałem. Aby dokładnie się położył, użyj odrobiny kleju PVA i nie zaczynaj kleić od górnej i dolnej taśmy. Następnie zginamy boki, starannie przetwarzając narożniki. Aby to ułatwić, możesz lekko naciąć materiał w składane miejsca, nie sięgając 2 mm do krawędzi.
 7. Teraz kładziemy kartę na tylnej okładce (zdjęcie, wycinek z magazynu), dziurkujemy otwory na oczka i umieszczamy je.
 8. jak zrobić książeczkę czekową z pragnieniami dla męża2
 9. W ten sam sposób przyklejamy przednią okładkę, zaczynając od kawałka papieru wolnego od sinteponu. Narysuj ostry przedmiot wzdłuż krawędzi tektury, aby utworzyć wiązanie. Następnie obróć pokrywkę i postępuj jak z tyłu.
 10. Na przedniej okładce wybijamy otwory na oczka, wkładamy je i dekorujemy. Możesz użyć dowolnych elementów dekoracyjnych, nie zapomnij podać nazwy odbiorcy prezentu.
 11. Pozostaje tylko zebrać książkę, przewlekać taśmę przez pierścienie i związać ją. Możesz dodać elementy ozdobne do końcówek lub zawiązać je w zgrabne sęki, aby wyglądały pięknie.
 12. jak zrobić książeczkę czekową z pragnieniami dla męża3

Jest to tylko jedna z opcji tworzenia książeczki czekowej pożądań, możesz rozdzielić arkusze (czeki), zmieniać rozmiar produktu i fantazjować o projekcie.

Przybliżona lista życzeń
jak zrobić poradnik dla męża4