Bodyflex Jest skuteczną metodą odchudzania przez 15 minut dziennie, opracowaną przez American Greer Childers. Twórcą tego kompleksu była zwyczajna kobieta, która urodziła troje dzieci i jak zwykle urosła nie do poznania. Nie chciała pogodzić się z tą rzeczywistością i wymyśliła własny kierunek kultury fizycznej, który pasuje absolutnie wszystkim, którzy nigdy nie mieli nic wspólnego ze sportem. Childers stworzyli system, który nie tylko stracił na wadze, ale także tysiące ludzi na całym świecie. Pozostało ci tylko doświadczyć cudownej mocy tlenu!

Esencja kierunku

W ćwiczeniach bodyflex dzieli się na:

  • izotoniczny (kilka grup mięśni pracuje jednocześnie);
  • izometryczny (promować napięcie jednej grupy mięśni);
  • ćwiczenia do rozciągania niektórych mięśni.

Podczas treningu głębokie przeponowe oddychanie (brzuch) zmienia się z opóźnieniem kilku sekund. Podczas opóźnienia w oddychaniu naczynia krwionośne są wypełnione dwutlenkiem węgla, w wyniku czego, po wydechu, naczynia są maksymalnie rozwinięte i mogą wchłonąć więcej tlenu. I potrzebujemy tlenu do efektywnego spalania tłuszczu.

Grupy mięśni i istota treningu

System bodyflex zawiera ćwiczenia dla prasy i na nogi, na dłonie (biceps i triceps), a także na klatkę piersiową. Spędzisz tylko 15 minut dziennie na zajęcia, ale regularność jest ważna tutaj: każdego dnia bez zastrzeżeń. Te 15 minut pomoże ci znacznie zmniejszyć apetyt, czasem poczujesz, że podczas treningu narzeka w żołądku, albo jest atak gardła - wszystko to jest naturalne.

Marina Korpan

Na naszej półkuli propaganda ćwiczeń wykonywana jest przez Marina Korpan. Doświadczyła na swoim ciele skutków spalania tłuszczu w układach bodyflex i oxysize, a teraz pomaga schudnąć tym samym kobietom z problemem wagi, którym była ona sama.

Ćwiczenia

Nie rozpoczynamy od zaawansowanych ćwiczeń Greena Childersa, zaczniemy od prostych podstaw oddechowych Marina Corpan.

  1. Wkładamy usta do tuby, wydychamy i dokręcamy brzuch do kręgosłupa.
  2. Wykonujemy ostrą inhalację nosa i jednocześnie napompujemy żołądek.
  3. Zamykamy usta i wydajemy ostry i hałaśliwy wydech na koniec. Szeroko otwórz usta i poczuj swobodę wydychania z dźwiękiem lub nawet krzykiem.
  4. Zginamy się równolegle do podłogi, za plecami i wciskamy brzuch do kręgosłupa. Nie oddychamy 8-10 sekund.

Teraz powtarzamy cały kompleks jako całość, a na koniec robimy zwykły relaksujący oddech i wydech. Następnie wykonamy ćwiczenia, przed każdym z których powtarzamy raz układ oddechowy.

  1. "Diament" - łączymy dłonie na poziomie klatki piersiowej, dotykając palcami i formujemy wyimaginowany diament. Ćwiczenia rozwijają mięśnie dwugłowego i piersiowego.
  2. Po oddychaniu podnieś ręce do góry i do góry, jak skrzydła, utrzymuj pozycję przez kilka sekund. Ćwiczenia obciążają mięsień trójgłowy i mięsień trójgłowy.
  3. Tworzymy półokrąg z rąk na poziomie pachwiny, utrzymujemy napięcie w naszych rękach. Rozwijamy mięśnie dwugłowego i naramiennego.

Wszystkie ćwiczenia wykonywane są przed posiłkami, pięć razy. Jeśli wykonujesz bodyflex jako poranną gimnastykę, trenuj na pustym brzuchu.

Dieta

Zgodnie z systemem bodyflex nie zaleca się siedzenia na diecie, ponieważ waga utracona za pomocą diety prędzej czy później powróci. Ciągle ćwicząc, zauważysz, że samo ciało nie przyjmuje szkodliwych pokarmów i wymaga mniejszej objętości. Przyzwyczaj się do ułamkowego pożywienia, zawsze jest użyteczne. Ponadto, nie próbuj natychmiast radzić sobie z "obszarami problemowymi", one również dostaną się do kolejki, ale najpierw musisz zmniejszyć ogólną wagę i dostosować metabolizm.