Prawdziwe imię Madame Coco to Gabriel Boner Chanel, a pseudonim, który przeszła do historii, zrodził się z miłości osiemnastoletniej dziewczyny do piosenek Qui qu'a vu Coco i Ko Ko Ri Ko. Znana na całym świecie jako projektantka mody uważała, że ​​nigdy nie należy się poddawać, ponieważ wszystko jest w nich! Nietypowe piękno, delikatny, oryginalny umysł, wyjątkowa postać łącząca pragnienie samotności i miłość do wolności pozwoliły Coco Chanel udowodnić, że moda jest kobietą, jej wewnętrznym światem, harmonią.

Fashion Legislator

Biografia Coco Chanel jest nasycony zarówno stronami triumfalnymi, jak i tragicznymi. Badacze uważają, że urodziła się w 1883 roku w Somurze, ale ona sama całe życie stwierdziła, że ​​jest o dziesięć lat młodsza, a jej rodzinnym miastem jest Owernia. W wieku sześciu lat dziewczynka i jej czterej bracia i siostry stracili matkę, a później i jej ojca. Wędrowania po krewnych i sierocińcach wpłynęły na wewnętrzny świat Gabrielle. Dziewczyna stała się rozczarowana ludźmi, stała się sztywna, arogancka, celowa i cyniczna. Aby się wyżywić, osiadła do pracy jako sprzedawca w sklepie odzieżowym, a nocą pracowała jako piosenkarka w miejscach rozrywki. Tam osiemnastoletnia Coco poznała swojego pierwszego mężczyznę, Etienne Balzana. Oficer zabrał ukochanego do stolicy Francji. Rozkoszując się rozkoszami życia w metropolii, dziewczyna zdała sobie sprawę, że aby osiągnąć wyżyny, pomagają jej bogaci mężczyźni. Zmieniając zamożnych kochanków, jak rękawice, ona podkopila pieniądze iw 1910 roku stała się właścicielem własnego sklepu z akcesoriami. Rok później udało jej się osiąść na Cambon Street, gdzie jest nadal dom mody Coco Chanel .

Ale sławna kobieta otrzymała nie sprzedane kapelusze i spodnie. Zabranie się jazda Koko często spędzał czas na torze wyścigowym. Chciała mieć spodnie, ale krawiec był zszokowany tym rozkazem. W tamtych czasach nosili je wyłącznie mężczyźni! Jednak Coco była nieugięta, a krawiec spełnił jej prośbę. W ciągu jednego dnia nazwa Coco Chanel stała się synonimem stylu dla wszystkich kobiet z dzielnicy, które widziały kobietę w spodniach.

Z biegiem lat Coco Chanel dokonała wielu odkryć w świecie mody. Zrobiła sobie krótką fryzurę, pokazując przykład wielu dziewczynom, nosiła blezery, paski swetry, garnitury składające się z kurtki i spódnicy. W 1921 roku pojawił się legendarny perfum Chanel nr 5, podbijający cały świat. Na pytanie, gdzie je ułożyć, wspaniała Koko odpowiedziała, nie zmieniając się - gdzie chcesz być pocałowana. Pięć lat później Coco Chanel stworzył małą czarną sukienkę, która wciąż jest obecna w damskich szafach.

Kombinezony tweedowe, skrócone kurtki, klasyczne spodnie, niepowtarzalne aromaty - ta kobieta w swoim życiu miała czas na modyfikację mody i spojrzenie na nią.

Życie osobiste

Historia romantycznych związków Coco Chanel - zły przykład dla kobiet, ponieważ życie osobiste projektanta jest pełne ponurych stron. Powieść z oficerem Etienne Balsan była tylko okazją do przebywania w Paryżu. Koko szybko znalazł zastępcę, zakochując się w Arthurze Kapeli. Relacje między nimi były złożone, ponieważ Artur nie wyróżniał się oddaniem i lojalnością, ale Koko wybaczył mu zdradę. W 1919 roku zginął w wypadku samochodowym, a Koko, która włożyła czarne żałobne ubrania i pomalowała ściany domu na czarno, nieświadomie stworzyła nowy trend. Potem kolor czarny stał się klasykiem.

W 1920 roku w jej życiu pojawił się książę Dmitrij Romanow, ale rok później ożenił się z innym. Potem została porwana przez Pierre'a Reverdy, który po kilku miesiącach opuścił ją, stając się religijnym pustelnikiem. Wraz z księciem Westminster Hugh, Richardem Arturem, Koko żył czternaście lat. Potrzebował spadkobierców, ale dzieci nie weszły w plany Coco Chanel, ponieważ była niepłodna. Książę ożenił się z innym ... Powieść z dziennikarzem Paulem Iribarnegarą trwała cztery lata, aw 1935 roku miał zawał serca. Ostatnią miłością był dyplomata Hans Günther von Dinklage. Złożona relacja z mężczyzną, który pracował dla Wehrmachtu, trwała 15 lat.

Czytaj także
  • Kristen Stewart spróbowała w Cannes roli "osobistego nabywcy"
  • Gwiazda filmowa "Zmierzch" próbowała na obrazie świetnego Coco Chanel
  • Justin Bieber chce zostać pozwany przez media z powodu nagich zdjęć

Legenda branży modowej zmarła w 1971 roku na zawał serca.

Коко Шанель и Этьен Бальсан Коко Шанель и Артур Капел Коко Шанель и герцог Вестминстерский
Коко Шанель и Ганс ДинклагеКоко Шанель и Сергей ДягилевКоко Шанель и Сальвадор Дали
Коко Шанель за работойОдиночество КокоПоследние годы жизни Коко Шанель