Zdrowy styl życia a silna rodzina staje się teraz czymś w rodzaju marki modowej. Każdy chce dobrze wyglądać i dobrze zjeść a także dbać o sprawność fizyczną. Aby połączyć macierzyństwo i pielęgnację ciała, postaraj się o miejsce dla dziecka na rowerze. Przyda Ci się podróżowanie po mieście, a dziecko jest zainteresowane.

Fotelik dziecięcy z przodu roweru

Możesz transportować dzieci na rowerze na dwa sposoby: umieścić siedzisko z przodu lub z tyłu. Obie opcje są możliwe i każda ma swoje zalety i wady. Na początek omówmy fotelik rowerowy dla dziecka, który jest zamontowany z przodu. Jedną z oczywistych i niezaprzeczalnych zalet tej opcji jest możliwość pełnej kontroli nad dzieckiem podczas spaceru. Możesz zobaczyć dziecko i porozmawiać z nim, uspokoić go, jeśli to konieczne, lub nakarmić butelkę wody.

Teraz kilka słów o wadach. Przedni fotelik dziecięcy przeznaczony jest dla dzieci o wadze do 15 kg. Oznacza to, że możesz przetransportować dziecko do 3 lat. Ponadto przednie siedzenie dziecka na rowerze nie jest odpowiednie dla każdego dziecka. Jeśli dziecko jest wiernym drżeniem i miłośnikiem szarpania wszystkich przewodów, opcja ta jest po prostu niebezpieczna dla niego i dla rodzica. Może to znacznie spowolnić i szybko się męczyć. Pamiętaj, że będąc z przodu, dziecko będzie nieustannie dmuchane przez wiatr. Jest to nie tylko nieprzyjemne podczas szybkiej jazdy, ale także niebezpieczne w chłodnym sezonie.

Tylne siedzenie rowerowe dla dziecka

Ta opcja jest bezpieczniejsza zarówno dla dziecka, jak i kierowcy. Dzięki temu wzornictwu dziecko nie będzie Ci przeszkadzać, ale będziesz musiał nieco dostosować styl jazdy. Ze względu na dodatkowy ciężar, tylny koniec będzie trochę fruwał, ale przyzwyczajenie się do niego nie jest takie trudne.

Krzesła rowerowe dla dzieci o tym wzorze są bardziej wygodne dla rodzica niż dla dziecka. Faktem jest, że przegląd w tej sytuacji jest raczej ograniczony. Ponadto nie można stale monitorować sytuacji i monitorować dziecka. Dlatego przy ustawianiu lusterka wstecznego tylnych siedzeń jest koniecznością.

Rower dla dorosłych z siedzeniem dla dziecka: kryteria wyboru

Dziś na rynku producenci oferują nie tylko małe krzesło z oparciem. Istnieją dość wygodne modele z różnymi rodzajami adaptacji i specjalną konstrukcją, dziecko czuje się w nich komfortowo, a z wyglądu te opcje mogą konkurować z fotelami samochodowymi. Ale foteliki rowerowe dla dzieci muszą w pełni spełniać określone standardy bezpieczeństwa.

  1. Materiał. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonana osłona i główna część krzesła. Najczęściej jest to plastik. Musi być odporny na wstrząsy, wystarczająco silny. Klapka z materiału powinna być również z wysokiej jakości materiału, który pozwala na powietrze, aby dziecko się nie spociło.
  2. Fotelik dziecięcy dla dzieci powinien nie tylko być wysokiej jakości, ale także Fotelik dziecięcy z przodu roweru wystarczająco bezpieczny dla dziecka. Zwróć uwagę, czy istnieje ochrona przed uderzeniami bocznymi, otwory na hełm z tyłu.
  3. Bardzo wygodne i bezpieczne, gdy projekt obejmuje dodatkowy przedni zderzak. Okruchy mogą się do tego przygarnąć, włożyć zabawkę lub butelkę wody i nie można się martwić, że wszystko to spadnie podczas jazdy.
  4. Dla bezpieczeństwa wybierz modele, które mają kroki. Zapobiega to dostaniu się nóg w szprychy kół. Możesz wybrać najbardziej wygodną pozycję dla dziecka, a krzesło będzie służyć Ci przez lata.
  5. Fotelik dziecięcy na ramie powinien być w stanie wyregulować nachylenie oparcia, możliwość łatwego zamocowania i usunięcia w razie potrzeby.