Rzemiosło w technice quilling pojawiło się dawno temu, ale ostatnio stało się szeroko rozpowszechnione. Wcześniej niedostępne dla zwykłych ludzi kolorowych papieru, dziś jest reprezentowana w obfitości, a zatem dać się ponieść przez sztukę toczenia papieru stała się coraz większa liczba osób i dzieci, w tym. Za pomocą klejów i pasków papieru o różnych fakturach i kolorach dzieci mogą samodzielnie tworzyć nie tylko aplikacje, ale także nieporęczne, dość trwałe zabawki.

Technika składania pytań dla dzieci

Najważniejszą rzeczą, która jest potrzebna do wykonywania quillingów, jest specjalna igła z rozwidlonym końcem do zwijania papieru, pasków samego papieru i kleju.

Technika jest dość prosta: powinieneś opanować metodę robienia kilku figurek, a następnie połączyć je, zdobywając pożądany wzór na papierze lub w masowej części rzemiosła.

Quilling dla dzieci: robienie kwiatów

quilling dla początkujących dzieci 4

Kwiaty są jednym z najprostszych elementów w quillingach. Aby wykonać taką aplikację kwiatową, potrzebujemy:

 • igła do wstrzykiwania;
 • kolorowy papier lub karton;
 • drążenie papierowych pasków;
 • pompon;
 • klej.
 1. Bierzemy jeden pasek papieru do quillingu. Zaciskamy jeden koniec igłą i zaczynamy zwijać papier. Wolny koniec taśmy rozmazujemy klejem i przyklejamy do powstałego okręgu. Powstały koronkowy okrąg będzie płatkiem kwiatu.
 2. Podobnie produkujemy wymaganą liczbę płatków i rdzeń kwiatu. Do produkcji rdzenia weź pasek papieru o innym kolorze.
 3. Wykonujemy również liście na kwiat, ale na koniec pracy ściskamy jedną stronę koła palcami, tworząc kroplę.
 4. quilling dla początkujących dzieci 1quilling dla początkujących 2quilling dla początkujących dzieci 3
 5. Do arkusza białej kartonu wklej pasek zielonego papieru - będzie to łodyga. Przyklejamy rdzeń, płatki i listki do łodygi. Nasz kwiat jest gotowy!

Klasa mistrzowska: quiz objętościowy dla dzieci

quilling dla początkujących dzieci 11

Pomimo pozornej kruchości koronkowych wzorów, rękodzieło dla dzieci w technice quillingów jest wystarczająco silne, aby dziecko mogło je zagrać. Wykonanie takich rzemiosł jest trochę trudniejsze niż tylko aplikacja na papierze, ale wynik wysiłku jest tego wart.

W tej klasie mistrzowskiej oferujemy duży motyl. Do tego potrzebujemy:

 • drążenie papierowych pasków;
 • igła do quillingu;
 • Tablica do quillingów;
 • igły do ​​szycia;
 • nożyczki;
 • klej;
 • pompon.
 1. Przede wszystkim zajmujemy się produkcją skrzydeł motyla. Aby to zrobić, weź trzy paski papieru połączone ze sobą kolorami. Paski muszą być różnej długości. Sklejanie ich następuje w kolejności: od krótkiego paska do długiego. Kiedy klej wyschnie, paski są skręcane igłą, tak aby najkrótsza była wewnątrz koła. Zamocuj wolny koniec całego paska za pomocą kleju na zewnętrznej stronie koła.
 2. Wstawiamy koła wynikowe do wycinków planszy i rozwijamy je. Dwa z czterech kółek wykonują nieco więcej - są to duże skrzydełka motyla.
 3. Przy pomocy igieł do szycia wciskamy środek koła do jednej z boków i dokładnie kleimy wszystkie paski w tym miejscu.
 4. Podczas gdy klej na skrzydłach wysycha, tworzymy ciało motyla. Aby to zrobić, wykręcamy dwa koła z papieru i, ciągnąc igłę razem z papierem, formujemy stożki. Dwa stożki sklejają się ze sobą.
 5. Z pasków krótkiego papieru o dwóch kolorach wykonujemy anteny motyla. Lekko ciasno zwija się w kółko i ściska palce po obu stronach, aby owal wyszedł. Drugim paskiem wklejamy zewnętrzną część owalu, pozostawiając jeden koniec równy. Przyklej uzyskane anteny do ciała.
 6. Tworzymy skrzydła z gotowych okręgów, zaciskając jedną z nich dwoma palcami, aby uzyskać krople. Jedno duże skrzydło i to, że mniejsze skleimy razem i przykleimy do ciała motyla. Robimy to samo z pozostałymi dwoma skrzydłami. Ręcznie wykonany motyl dla dzieci w technice quillingowej jest gotowy!
 7. quilling dla początkujących 5quilling dla początkujących dzieci 6quilling dla początkujących dzieci 7
  quilling dla początkujących dzieci 8Quilling dla początkujących 9quilling dla początkujących dzieci 10