Dawno minęły czasy, kiedy rodzaj plastikowego motocykla na kółkach, którym można jeździć, z nogami, spowodował niekończący się strumień okrzyków podziwu i radości u dzieci. Dziś nie można już zaskakiwać dziecka prymitywnym drewnianym koniem. Nasze dzieci to generalnie inne pokolenie, które zatrudnia 1/6 światowej produkcji światowej. Pomówmy więc o innowacjach takich jak quady i mini quady dla dzieci.

Znajomość z quadami

ATV to rodzaj mieszanki jeepa z motocyklem, w klasycznej wersji ma 4 koła. W zależności od modelu dostępne są pojedyncze i podwójne samochody. Dobrze nadaje się do spacerów w terenie, zaprojektowanych do jazdy w terenie.

Jakie typy ATV są w sprzedaży?

1. Pojazdy terenowe dla dzieci na benzynę . Istnieją dwa i cztery uderzeń.

  • dwusuwowe quady są odpowiednie dla najmniejszych jeźdźców - od 3 do 5 lat. Nie będzie to trudne dla dziecka, jeśli to konieczne, aby podnieść ten samochód, ponieważ jest bardzo mały, nieco wyższy niż kolano osoby dorosłej. Ponadto ten typ jest wyposażony w ogranicznik prędkości, rodzice mogą ustawić dostępny limit, ale biorąc pod uwagę wiek, dla którego są przeznaczone dwusuwowe pojazdy terenowe, prędkość ta zwykle nie przekracza 5 km / h. Rozpoczyna się jak rozrusznik ramienia łańcuchowego. Benzyna zmieszana z olejem służy jako paliwo. Nie ma wsparcia na quadach tego typu;
  • czterosuwowe pojazdy ATV są przeznaczone dla dzieci od 5 lat. W przeciwieństwie do dwusuwów, w tego typu spalinach są czystsze i wytwarzają mniej hałasu. Uruchomić, naciskając przycisk (elektryczny rozrusznik). Jedną benzynę bez dodawania oleju. W obecności reflektorów, włącz sygnały, lusterka, sygnał dźwiękowy, alarm i breloczek dla rodziców, umożliwiając wyłączenie silnika na odległość. Również na czterokołowych quadach znajduje się bieg wsteczny. Warto również wspomnieć, że w tego typu quadach zainstalowano hydrauliczny hamulec tarczowy. Podobnie jak w poprzedniej wersji, istnieje ogranicznik prędkości.

2. Pojazdy terenowe dla dzieci elektrycznych są doskonałą alternatywą dla benzynowych "braci", ponieważ nie mają gazów wydechowych i wytwarzają znacznie mniejszy hałas. Ładowanie przez standardowe gniazdko, automatyczne urządzenie, które samo się wyłączy, gdy bateria zostanie w pełni naładowana. Opłata trwa 1-1,5 godziny bez międzylądowania, czyli około 20-25 km. Także w obecności reflektorów, sygnału elektrycznego i wymiarów tylnych. Elektryczne pojazdy ATV są uważane za bezpieczniejsze rozwiązanie dla dziecka.

Jak wybrać quada dla dzieci?

Wybierając pojazd dla swojego dziecka, przede wszystkim zwracaj uwagę na jego rozmiar. Siedząc na quadzie, młody jeździec powinien mieć prawo do wszystkiego. Z tego wynika, że ​​nie możesz wziąć quada z oczekiwaniem, że dziecko będzie mogło jeździć na nim przez wiele lat. Wybierając odpowiedni rozmiar, gwarantujesz bezpieczeństwo swojego dziecka.

Kolejnym kryterium zakupu quada jest cena. Doświadczeni ludzie mówią, że nie warto kupować quada za mniej niż 1200 USD. Albo będzie się ciągle rozpadać i będziesz musiał bardzo często kontaktować się z warsztatem, albo od razu zdecydujesz się go pozbyć. Myślę, że w tej sprawie warto wysłuchać opinii profesjonalistów.

I jeszcze jedna rada, idź z boku ATV dzieci pedał, jak próbuje je znaleźć swoją stopą, dziecko będzie rozproszony. Znacznie łatwiej, gdy pedały są ułożone w formie dźwigni na kierownicy.

kask dziecięcy na quad Coś o bezpieczeństwie

Po zakupie quada nie zapomnij o amunicji ochronnej dla swojego dziecka. Obowiązkowym punktem jest zakup kasku dla dzieci ATV, a także ochrona kolan i łokci. Dla dzieci wszystko to pochodzi ze specjalnego lekkiego materiału, który niezawodnie chroni dziecko przed otarciami i siniakami. Kupując kask, sprawdź, czy dobrze leży na głowie i nie przewraca się na oczy. Nakolanniki i ochraniacze na łokcie powinny być również trzymane w pozycji leżącej i nie przewijane z boku na bok.

Zanim usiądziesz za kierownicą dziecka, spędź z nim kilka wykładów na temat bezpiecznej jazdy. Takie szkolenie rozwinie w dziecku dobrą reakcję, która z pewnością będzie przydatna w przyszłości.