Kwadraty nikitynowe Raczej skomplikowana, ale jednocześnie ekscytująca gra "Stawianie kwadratu", opracowana przez Rodzina Nikitin, przyczynia się do rozwoju niemowląt.

Aby połączyć kwadrat z kawałków o różnych kształtach, czasami nie jest to łatwe nawet dla osoby dorosłej, nie wspominając, ile siły i cierpliwości jest wymagane od najmniejszych graczy.

Poprzez zabawę dzieci wykonują kilka ćwiczeń naraz:

  • po pierwsze, uczą postrzegania kolorów, ponieważ aby zebrać kwadrat, konieczne jest znalezienie wszystkich jego części, które są pomalowane w jednym kolorze lub odcieniu;
  • po drugie, dzieci rozwijać logikę i pomysłowość. Aby wykonać zadanie, dane muszą zostać odwrócone i zmienione;
  • po trzecie, najmniejsi zaczynają rozumieć, że z małych części nie zawsze przejrzystych form można zbudować już znaną figurę geometryczną;
  • i po czwarte, nie można ograniczać wyobraźni dziecka. Ponieważ części składowe placu Nikitin są używane nie tylko w grze "Złożyć kwadrat". Od figurek różnych form dziecko może zbudować dom, drzewo, miasto, stworzyć cały obraz i wszystkie rodzaje wzorów, które są używane jako dekoracje w grach fabularnych.

Warto zauważyć, że gra "dodaj kwadrat" wielopoziomowy. W zależności od liczby komponentów, znajduje się kwadrat Nikitin:

  • Poziom 1 - składa się z 2-3 części;
  • 2 poziomy - składa się z 3-5 części;
  • 3 poziomy - składa się z 4-7 części.

Innymi słowy, ten wynalazek cudu rozwija zdolności twórcze, połóż placek Nikitin wyobraźnia i myślenie logiczne, zarówno najmniejsze, jak i starsze dzieci. A żeby zadowolić dziecko nową zabawką edukacyjną, nie trzeba jej kupować. Kwadraty nikitynowe są łatwe do zrobienia ręcznie.

Jak tworzyć kwadraty Nikitin własnymi rękami?

Za pomocą dostępnych narzędzi, a mianowicie kartonu, kolorowego papieru, nożyczek i kleju, można łatwo zrobić 24 kwadraty Nikitin, które składają się z 85 sztuk. Aby to zrobić, musisz wyciąć 24 kwadraty różnych odcieni z kolorowego papieru i wkleić je na tekturze. Następnie pociąć każdy kwadrat na wcześniej narysowane linie.