Pojawienie się jednorazowych pieluszek ułatwiło życie współczesnym mamom. Dzięki nim nie trzeba stale myć pieluszek i ubrań dziecka. Ale było też wiele lęków i uprzedzeń, które przerażają młode matki starszego pokolenia, a czasem nawet lekarze. Szczególnie często zadają sobie pytanie, czy chłopcy mogą nosić pieluchy - mówią, że wpływają one na ich funkcję rozrodczą i mogą prowadzić do niepłodności dziecka. Zobaczmy, czy pieluchy są szkodliwe dla chłopców, czy nie.

Mity o niebezpieczeństwach pieluch dla chłopców

Wśród mumii istnieje kilka założeń dotyczących wpływu pieluszek na dzieci:

Pampers psuje skórę

Wiele babć, które wychowywały swoje dzieci w pieluchach, mówi, że skóra pod pieluszką "nie oddycha", dlatego na skórze pojawia się pieluszkowe zapalenie skóry (pieluszkowe zapalenie skóry). Ale to jest złe, ponieważ W strukturze każdej pieluszki znajdują się mikroskopijne pory, które umożliwiają przepływ powietrza i usuwanie oparów amoniaku, dzięki czemu skóra dziecka jest bardziej sucha. Dlatego jeśli zmienisz pieluchę na czas i nie zostawisz jej na cały dzień, przestrzegając zasad higieny codziennej, pod nią nie będzie zapalenia skóry.

Pampers ugina nogi

Bardzo często dziewczęta, które są w ciąży po raz pierwszy, mają obawy, że jeśli użyją pieluszek, zaszkodzi to dzieciom, zwłaszcza chłopcom, a ich dzieci będą miały krzywe nogi. Ale musicie wiedzieć, i już naukowo udowodniono, że długość i kształt nóg u dzieci jest położona w łonie matki, a noszenie pieluchy lub pieluszek nie zmieni się.

Jednorazowe pieluchy gorzej pieluszka wielokrotnego użytku lub pieluszka

Często mówi się również o szkodliwym wpływie jednorazowych pieluszek na chłopców, ponieważ ich noszenie powoduje przegrzanie moszny i jąder, co nie występuje w pieluszkach. Ale nie można mówić o jakichkolwiek efektach cieplarnianych i przegrzaniu, ponieważ podczas noszenia pieluszki temperatura moszny wzrasta tylko o 1 °. A podniesienie temperatury w jądrach jest bardzo trudne, tk. są chronione siedmioma muszlami, a tętnica jądrowa pełni rolę regulatora temperatury wewnątrz. A jeśli nie ma przegrzania w pampersach jednorazowych, to co wtedy mogą być szkodliwe dla chłopca?

Pampers wpływają na funkcje genitalne chłopców

Najgorsze, co mówią szkodliwe pieluchy dla chłopców - jest to, że prowadzą do impotencji. Ale to stwierdzenie można również łatwo obalić, przypominając anatomię. Rzecz w tym, że męska połowa ma specjalne komórki Leydinga, odpowiedzialne za produkcję męskich hormonów płciowych. A w ciągu pierwszych siedmiu lat po prostu niczego nie wyciągają. I dopiero po siedmiu latach w kanalikach znajduje się światło, a zaczynają produkować komórki testowe (spermatocyty i spermatogonia). Po zaledwie dziesięciu latach chłopcy zaczynają pojawiać się w pełnym spermie. Dlaczego więc pieluchy noszone w ciągu pierwszych dwóch lub trzech lat życia są szkodliwe dla plemników chłopców, jeśli pojawią się znacznie później.

Używamy pieluch prawidłowo

Kupując pieluszki, powinieneś przestrzegać prostych zasad:

  • aby dopasować wagę i płeć dziecka;
  • dokonać zakupu w aptekach lub specjalistycznych sklepach;
  • sprawdź integralność opakowania i jego trwałość.

Podczas używania jednorazowych pieluch musi przestrzegać następujących zaleceń:

  • Nie używaj tej samej pieluszki kilka razy;
  • zmieniaj pieluchę co 3-4 godziny;
  • w pokoju dziecięcym utrzymywać temperaturę 18-22 ° C;
  • po zdjęciu pieluszek dziecka, umyj je, wytrzyj do sucha i posmaruj kremem; mogę nosić pieluchy dla chłopców
  • w ciągu dnia daj dziecku pozostanie nago;
  • w temperaturze ciała dziecka powyżej 38 ° C pieluch nie może być używany;
  • Przed użyciem nowej marki pieluch, sprawdź reakcję dziecka na nią.

Po rozważeniu wszystkich hipotez dotyczących szkodliwości pieluch dla chłopców możemy śmiało powiedzieć, że nie szkodzi ich zdrowiu. Ale nie dopuść do ich nadużywania, aby w przyszłości nie było problemów odstawienie dziecka od pieluch . A potem dzieciństwo twojego dziecka będzie szczęśliwe!