Torty i ciasta, zapiekanki i konserwacja to klasyczne satelity porcji jabłek, ale wśród innych potraw jedną z najstarszych w kuchni rosyjskiej jest przepis na ptasie mleczko. Poniżej porozmawiamy o starym przepisie na jabłko pastila w domu, który z łatwością można powtórzyć.

Pomimo tego, że marshmallow przypomina skrzyżowanie tureckiego lukum i amerykański ptasie mleczko w rzeczywistości jest to tradycyjne danie rosyjskie, urodzone w Kolomnie. Tam i do dziś znajduje się muzeum pastila, w którym każdy może skosztować starego rosyjskiego przysmaku i zabrać ze sobą tradycyjną recepturę. Nie trzeba jednak jeździć do Kolomny na degustację, ponieważ można powtórzyć przygotowania we własnej kuchni.

Jabłkowe cukierki owocowe - przepis

Składniki:

  • jabłka - 570 g;
  • cukier - 240 g;
  • białko jaj - 1 szt.

Gotowanie

W przypadku pastila zwykle wybiera się kwaśne lub kwaśno-słodkie jabłka, które nie tylko nadają deserowi pożądany smak, ale także pomagają zachować teksturę. Na prawoślazu, jabłka powinny być pieczone w całości, aż zmiękną, a następnie owoce są przenoszone na sito i zaczynają się mielenie. Powstały puree należy następnie ubić za pomocą średniej wielkości piasku cukrowego, aż stanie się biały. Zdziwisz się, widząc, ile jabłek ubitych w puree ziemniaczane wygląda jak marshmallow. Osobno pokonaj jedno białko jaja do uzyskania wytrzymałych pików. Wymieszaj jajka razem z jabłkiem i rozprowadź część masy w blasze do pieczenia pokrytej pergaminem. Po wygładzeniu powierzchni past, pozostaw do wyschnięcia w podgrzewanym piekarniku do 100 stopni przez 6-7 godzin. Pokrój schłodzony ptasie mleczko i pokrój ubitą masę jabłkową. Pozostaw naczynie w piekarniku na kolejne kilka godzin. Stara receptura jabłkowych pastylek sugerowała suszenie w piecu, ale w nowoczesnych odmianach jest o wiele wygodniejsze w użyciu piekarnika, zwłaszcza jeśli ma tryb konwekcyjny.

Jak zrobić cukier z owoców jabłoni w domu bez cukru?

Nie ma zwyczaju używania słodkich jabłek do przygotowywania past, więc jeśli zdecydujesz się na rezygnację z klasycznego słodzika w postaci granulowanego cukru, użyj miodu.

Piec jabłka bezpośrednio w skórce i z rdzeniem. Aby uzyskać szybkość przygotowania, owoce można podzielić na pół i ułożyć w górę. Odczytać upieczone jabłka, przecierać przez sito, a następnie zmierzyć tłuczone ziemniaki: na każde dwie szklanki tłuczonych ziemniaków należy użyć szklanki miodu. Połącz miód z jabłkami, a następnie ułóż puree, aby rozjaśnić i zwiększyć objętość.

Przygotowanie pastylek jabłkowych w domu prawie dobiegło końca, wystarczy wziąć połowę masy jabłkowej, rozprowadzić na pergaminie w jednolitej warstwie, a następnie wysuszyć wszystko w piekarniku rozgrzanym do 100 stopni przez około 4-5 godzin. Następnie marshmallow składa się na pół, pokryty pozostałą masą jabłkowo-jajeczną i suszy przez kolejne 1,5-2 godziny.

Domowe pastylki jabłkowe są przechowywane szczelnie zamknięte w suchym i chłodnym miejscu. Między kawałkami przesuń pergamin.

Domowe jabłka cukierki owocowe - przepis

Wyczyść żądaną ilość niesłodzonych jabłek z rdzenia i grubo je posiekaj. Wrzuć plasterki jabłek do rondla, a następnie spryskaj trochę wody i wyślij wszystko, aby dusić na średnim ogniu, aż zmiękną. Rozbij jabłka na puree ziemniaczane, a następnie rozprowadź na wysokiej jakości pergaminie z warstwą nie większą niż centymetr. Suchym prawoślazem w 80 stopniach przez 4 do 6 godzin. Na końcu preparatu liść pasteli oddziela się od papieru, odwraca i na koniec suszy w tej postaci, a następnie ciąć.