Dni postu są przepisywane przez dietetyków w celu utraty wagi i utrzymania figury w dobrej kondycji. Jednak wydzielina jest przydatna dla każdego, aby odpocząć od ciężkiego jedzenia. Jednym z najbardziej skutecznych przy odchudzaniu jest dzień bez jabłek.

Korzyści z dni postu jabłek

Jeśli dobrze się odżywiasz i regularnie spędzasz dni wyładowcze, jest to gwarancja, że ​​nie będziesz potrzebował diety. Podczas rozładunku osoba traci około kilograma nadwagi, z których większość to woda, ale około 200 g to tłuszcz.

Jabłka zawierają bogaty kompleks witamin B, C, E i PP, a także potas, wapń, żelazo , fosfor i magnez. Przeciwutleniacze znajdujące się w jabłkach chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i toksyn środowiskowych. Dni na czczo w Apple są dość łatwo przenoszone ze względu na dużą ilość błonnika zawartego w owocach, są przydatne do normalnego funkcjonowania jelit, poprawiają kondycję skóry, skutecznie zapobiegają miażdżycy, znacznie stymulują układ odpornościowy i metabolizm.

Opcje dla dni postu jabłek

Na klasyczny dzień postu na jabłko potrzebujesz 1,5-2 kg jabłek i 2 litry wody. Jabłka do rozładunku lepiej kupić lokalnie - zawierają więcej cennych substancji niż sklep, które przynoszą z daleka. Jedna trzecia jabłek może być pieczona z cynamonem i niewielką ilością miodu. Podziel całą objętość jabłek na 6 przyjęć i zjedz w dniu rozładunku. Przy silnym głodzie wolno dodatkowo pić niesłodzone. zielona herbata lub bulion z dogrose.

Mniej trudnymi opcjami są: ser jabłkowy i dni postu kefiru jabłkowego. Podczas rozładunku jabłek na dzień stosuje się 1 kg jabłek i 600 g twarogu. Dzień postu na kefir jabłkowy prowadzony jest na 1,5 litrze kefiru (najlepiej beztłuszczowego) i 1,5 kg jabłek. Według schematu picia zalecenia są takie same jak w przypadku klasycznego dnia bez jabłek.