Andora - niezwykły kraj. Podczas studiowania i zanurzania się w jej życiu często natkniesz się na niesamowite fakty, zabawne tradycje , interesujące wakacje i dziwaczne historie, które są z nim powiązane i prawdopodobnie nie będą możliwe w innych krajach. Przede wszystkim należy zauważyć, że Andora - krasnoludzki kraj, a większość jego ulgi stanowią Pireneje, oddzielone wąskimi dolinami.

Cechy istnienia stanu Andora

Andora jest między Francją i Hiszpanią, ponadto - te kraje są jej patronami. Określają politykę gospodarczą Andory i są odpowiedzialne za jej bezpieczeństwo. Dlatego ten malutki kraj nie potrzebuje regularnej armii, tylko policja istnieje. Nie ma również własnego lotniska i linii kolejowej, najbliższe są w krajach-patronach. Nawet flaga Andory, składająca się z niebieskich, żółtych i czerwonych kolorów, odzwierciedla historię kraju. W końcu kolor niebieski i czerwony to kolory Francji, a kolor żółty i czerwony to kolory Hiszpanii. W centrum flagi znajduje się tarcza z wizerunkiem dwóch byków i mirtów oraz personelu biskupa z Urchel, który również symbolizuje wspólne zarządzanie krajem przez Hiszpanię i Francję. A napis na tarczy zamyka ten obraz: "Jedność czyni mocnym".

W Andorze euro jest używane jako jednostka monetarna, chociaż kraj ten nie należy do Unii Europejskiej. Andorskie obiady są wydawane tylko kolekcjonerom.

Główną pozycją dochodu kraju jest turystyka. Roczna liczba turystów wynosi 11 milionów ludzi, co przekracza 140 razy populację Andory. Jego stoki narciarskie i ośrodki w zakresie jakości i usług nie ustępują szwajcarskim i francuskim, ceny są znacznie niższe. Również turyści chętnie widzą dziewiczą malowniczą naturę tych miejsc. Od pejzażu Andory, zarówno zimą, jak i latem, zawsze zapiera dech w piersiach, możesz poczuć całą wspaniałość natury. I oczywiście turyści są przyciągnięci zaletami bezcłowego handlu na terenie kraju. Zakupy w Andorze będzie cię kosztować prawie 2 razy taniej niż w innych krajach europejskich.

Interesujące fakty o Andorze

Oto kilka interesujących faktów dotyczących tego małego i wyjątkowego kraju:

  1. W 1934 r. Rosyjski imigrant Boris Skosyrev ogłosił się władcą Andory. To prawda, że ​​królował tylko przez krótki czas: przyjechali żandarmi z Hiszpanii, obalili go i aresztowali.
  2. Podczas I wojny światowej, Andora wypowiedziała wojnę w Niemczech i przypomniała sobie o niej w 1957 r., A następnie oficjalnie wstrzymała stan wojenny.
  3. Andora nie została włączona do Unii Wersalskiej, ponieważ po prostu o niej zapomniała.
  4. Przesyłki pocztowe w tym kraju są bezpłatne.
  5. Prawnicy są zabronieni w Andorze. Są uważani za nieuczciwych, potrafiących udowodnić, co tak naprawdę nie jest.
  6. Туризм в Андорре
  7. Kraj uważany jest za bezpieczny, nie ma nawet więzień.
  8. Reprezentacja piłki nożnej obejmuje agenta ubezpieczeniowego, właściciela firmy budowlanej, pracownika usług mieszkaniowych i komunalnych oraz przedstawicieli innych zawodów niesportowych. Pierwszy mecz odbył się w 1996 roku z estońską drużyną narodową, przegrywając z wynikiem 1: 6.
  9. Konstytucja w Andorze została przyjęta dopiero w 1993 roku.

Jak widać, wybór ciekawej i poznawczej rozrywki w Andorze jest ogromny. Mimo niewielkich rozmiarów ten kraj nie ustępuje w tym większym państwom.