Wyjątkowy kraj, położony w ciasnym rejonie między Francją i Hiszpanią, jest atrakcyjny dla turystów dzięki Andom i anderyjskim Kordylierom - najdłuższemu łańcuchowi gór na naszej planecie. Ludzie z całego świata przyjeżdżają do tego regionu pięknych wąwozów i malowniczej przyrody, aby cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na zboczach śniegu.

Ale oprócz rozrywki sportowej jest co zobaczyć . Wakacje w Andorze to bardzo dużo - to są wyłącznie dni narodowe i międzynarodowe, kościelne i właśnie wymyślone dla turystów rozrywkowych. Skala tych uroczystości zaskoczy nawet doświadczonych turystów - nie zawsze państwo jest gotowi zapłacić rundę za rozrywkę obywateli.

Boże Narodzenie

Być może najbardziej uhonorowanym i wspaniałym ze wszystkich świąt w Andorze jest narodziny małego Jezusa. Ponieważ jest to państwo katolickie, gdzie dla ludzi wiara nie jest pustą frazą, święto to ma wielkie znaczenie. Świętujcie święta, tak jak w całym katolickim świecie, w nocy z 24 na 25 grudnia.

Namioty z bożonarodzeniowymi gadżetami w postaci pamiątek z naturalnych materiałów znajdują się wszędzie, a wiele sklepów, ławek i kawiarni zdobią wejście do ich domu z jelenami z tysięcy małych lampek. A na centralnym placu znajdują się żłobki z dzieckiem i figurki kapłanów podążających za gwiazdą betlejemską.

Święto Jana Chrzciciela

Niegdyś pogańskie święto, z którym Kościół bezskutecznie walczył przez stulecia, zyskało przewagę. A teraz Andorranowie świętują to, odwiedzając modlitwy kościelne i zapalając ogień w lampach, w domach, budując ogniska i uruchamiając fajerwerki, bo ogień jest ochroną przed złymi duchami.

Dzień Świętego Jerzego

To święto przypomina nieco walentynki, ponieważ jest również celebrowane w miłości z parami. Tego dnia sklepy są usłane różami o różnych odcieniach, ponieważ symbolem tego festiwalu jest róża. Święto obchodzone jest 23 kwietnia.

Dzień Konstytucji

Nie tak dawno temu, 14 marca 1993 r. Przyjęto główny dokument kraju. A teraz tego dnia, który jest dniem wolnym, mieszkańcy kraju z fajerwerkami i salutami obchodzą to wydarzenie.

Dzień Trzech Króli

Lub znanego Objawienia Pańskiego - święta kościoła, obchodzonego przez chrześcijan i katolików. We wszystkich świątyniach i katedrach odbywają się uroczyste liturgie, a wieczorem można zobaczyć kostiumy rozgrywające się na centralnych ulicach miasta.

Wyprzedaż

Ponieważ Andora jest strefą bezcłowego handlu, to idź tutaj zakupy bardzo opłacalne. Zaleca się, aby zrobić to po wakacjach w Nowy Rok w dniu dużej sprzedaży. Trwa do lutego, a im bliżej końca, tym niższe są ceny wszystkich towarów.

Andora jest bardzo zaszczycona tradycje i zwyczaje, z wyjątkiem świąt państwowych, w każdym z regionów odbywają się lokalne uroczystości w sezonie letnim.

Национальный праздникКарнавалФестиваль покупок
Праздничная площадьКатание с СантойШествие трех королей
Рождественские ярмаркиРождественские песниРождество