Fascynujący kraj Łotwa to małe państwo bałtyckie. To na Łotwie każdy turysta może odwiedzić wspaniałe piaszczyste Plaże , zobacz stuletnie cudowne sosny, ciesz się pięknem najczystszych błękitnych jezior i po prostu zrelaksuj się, wdychając przydatne bałtyckie powietrze.

Jego terytorium Łotwa rozprzestrzeniła się w północno-wschodniej części Europy. Głównymi sąsiadami są Białoruś, Rosja i Estonia . Od strony zachodniej Łotwa jest obmywana przez niezapomniane Morze Bałtyckie.

Jest kilka sposobów na dotarcie do tego oszałamiającego kraju, z którego najpopularniejszym jest trasa samochodowa i lotnicza, ta druga jest najszybsza i najwygodniejsza. Warto zauważyć, że droga lotnicza z Rosji do Ryga będzie tylko 1,5 godziny.

Międzynarodowe lotniska Łotwy

Na Łotwie istnieje wiele lotnisk, ale tylko 3 z nich uzyskały status międzynarodowy:

  1. Lotnisko w Rydze - port lotniczy znajduje się w odległości 10 km od głównego punktu stolicy Łotwy, Łotwy. Ze względu na swoje położenie port ten obsługuje około 5 milionów pasażerów rocznie, dziesiątki lotów docierają codziennie i odjeżdżają z niego. W 2001 r. Rozpoczęto tutaj szeroko zakrojoną modernizację, która doprowadziła do naprawy startu i budowy zmodernizowanego terminalu. Możesz dostać się na stołeczne lotnisko publicznym autobusem nr 22 lub zamówić taksówkę na specjalnym stoisku, ustawionym w strefie przylotów.
  2. Аэропорт Риги
  3. Lotnisko w Lipawie jest również uznawane za międzynarodowe. W 2014 roku lotnisko zostało zamknięte z powodu rekonstrukcji, aw 2016 roku udało mu się spotkać pierwszych pasażerów w ostatnich latach. Dojazd na lotnisko jest dość łatwy, można skorzystać z transportu publicznego (autobus nr 2) lub skorzystać z prywatnych usług taksówkowych.
  4. Аэропорт в Лиепае
  5. Za najmłodsze lotnisko przeznaczone do transportu międzynarodowego uważa się Ventspils . Pomimo swojej wielofunkcyjności, w naszych czasach to lotnisko akceptuje tylko małe samoloty prywatnych firm.
Аэропорт Вентспилс