W dzisiejszych czasach coraz więcej rodziców świadomie leczy dzieci i stara się im zapewnić nie tylko edukację, ale także rozwój fizyczny lub przydatne umiejętności. Kiedy przychodzi czas, aby wybrać, gdzie dać dziecko, na pewno uzyskasz informacje na temat sekcji aikido, która jest dostępna w prawie każdym mieście.

Rodzaje Aikido

We wszystkich formach przestrzegane są wspólne zasady aikido - przeciwwaga dla siły przy użyciu siły. Jednak w różnych formach występują różnice:

  1. Aikido Yoseikan . Jest to mieszanka Aiki-budo, rzutów judo i ciosów karate, co czyni sztukę walki wielostronną i piękną.
  2. Aikido Yoshinkan . Być może najbardziej sztywny styl, zaprojektowany do stosowania aikido w życiu, jest nauczany w japońskich szkołach policyjnych.
  3. Aikido School of Ueshiba . Dużo uwagi poświęca się pracy z bronią.
  4. Seidokan Aikido. Styl wyróżnia się minimalnym ruchem podczas wykonywania przyjęć.
  5. Tomiki-Ryu Aikido . Założyciel tego rodzaju uważał, że ważne jest, aby wziąć udział w prawdziwej walce w konkursie.

Wciąż jest tyle, jeśli nie więcej, rodzajów aikido, z których każdy ma swoją własną charakterystykę. W każdym razie dziecko nie będzie musiało walczyć, nauczy się tylko technik, które nie tylko podniosą jego samoocenę, ale także pozwolą mu poczuć się pewniej i spokojniej.

Co Aikido da dziecku?

Przed podjęciem decyzji, że dziecko powinno pójść specjalnie na szkolenie aikido, rodzice uczą się jak najwięcej o sekcji o tak niezwykłej nazwie i podkreślają potencjalne korzyści dla dziecka. I jest wiele pozytywnych chwil w takich treningach.

Wielu rodziców wybiera aikido dla dzieci z najprostszych powodów: dziecko będzie przywiązane, zdyscyplinowane, silne, stanie się sobą, zyska pozytywnych przyjaciół i najprawdopodobniej nie będzie zainteresowane złymi firmami, bezczynnością, paleniem i wszystkimi innymi, które często fascynują te dzieci, które nie mają hobby. Tak, nauczanie aikido daje wszystkie te pozytywne chwile, ale to nie jest główna korzyść.

Aikido jako sport wywodzi się z Japonii, gdzie słynni sensei bardzo poważnie traktują tę naukę. Przede wszystkim w aikido widzą świadczenia społeczne, a nie fizyczne: dzieci uczęszczające na takie sekcje stają się uprzejme, uprzejme, zdyscyplinowane i bardziej przystosowane społecznie niż ich rówieśnicy.

nauczanie aikido

Z reguły większość sekcji aikido dla dzieci unika konkurencji, a głównym przeciwnikiem dziecka jest sam. Takie podejście przynosi pozytywne rezultaty, ponieważ dziecko nie powinno być "najlepszym" lub "przegranym".

W swej istocie, aikido jest nie tylko nienaganną techniką i pewnością działania sił fizycznych, ale także prawidłowym podejściem do życia, co jest przydatne w znacznie większej liczbie sytuacji niż same umiejętności walki.

Nowoczesne grupy rekrutują dzieci, począwszy od 4-5 lat. Jednak nie jest za późno, aby dzieci w wieku szkolnym przybyły na aikido.

Formularz Aikido

Aby ćwiczyć, dziecko będzie potrzebowało tylko specjalnej formy - keikogi, chociaż często jest ono nazywane "kimono". Keikogi dla aikido są bardzo podobne do tych potrzebnych do ćwiczenia judo lub innych japońskich rodzajów treningu.

Keikogi to biały garnitur, składający się z kurtki i spodni. Kurtka jest wystarczająco gruba i trenuje z 2-3 nitek, ponieważ w technologii są sztuczki przejęcia kurtki. Tradycyjnie ramiona, kolana i otwory na ramiona są zszyte z dodatkowym materiałem wzmacniającym.

Spodnie są zwykle wypuszczane z podszewką na kolanach lub po prostu z solidną podwójną przednią częścią. Długość takich spodni jest około połowy łydki.