Prawdopodobnie w żadnym wieku nie jest za późno, aby dołączyć do japońskiej kultury i zapisać się na kursy aikido dla początkujących. Ta piękna sztuka walki obejmuje różnorodne techniki, które doskonale rozwijają ciało i pozwalają rozwinąć pewność siebie, siłę, wytrwałość, dyscyplinę i wiele innych przydatnych właściwości. Ogromne znaczenie w aikido ma nie tyle rozwój siły fizycznej, jak rozwój ducha, jakości moralne.

Technika Aikido

Założyciel aikido starał się zapewnić, że ta sztuka walki pozostaje zjednoczona i nie ma podziałów, ale mimo to proces ten jest najwyraźniej nieunikniony. Wyróżniono style Aikido, od najbardziej agresywnych po najbardziej ludzkie, które są odpowiednie nawet dla dzieci. Należą do nich:

  1. Aikikai . Gatunek ten jest jak najbardziej zbliżony do pierwotnie stworzonego przez twórcę tego trendu. Na świecie ponad 1,2 miliona zwolenników tego szczególnego trendu.
  2. Yoshinkan . Ten twardy styl jest "przedwojennym aikido" i charakteryzuje się silnymi ruchami, potężnymi miażdżącymi ciosami, blokadami bólu i głębokimi rozporami.
  3. Ki-Aikido . Ten rodzaj zakłada wielką uwagę na wykorzystanie energii "ki" i zjednoczenie ciała i ducha.

Każda osoba z łatwością wybierze ten rodzaj aikido dla dorosłych, który spełni dokładnie jego wymagania.

Trening Aikido

Sekcję do badania tej sztuki walki można łatwo znaleźć w każdym mieście. Niektórzy myślą o studiowaniu aikido w domu, ale ta opcja usuwa interakcję z nauczycielem, co jest sprzeczne z zasadą studiowania sztuki walki, tak mocno związaną z filozofią. Ponadto może być niebezpieczny w nieodpowiednim pomieszczeniu. Jeśli jesteś ciekawy, co dzieje się na zajęciach, możesz obejrzeć film o lekcjach aikido, który rozwiąże wszystkie twoje wątpliwości.