Popularność sportu spadochronowego pchnęła, aby stworzyć projekt, który dałby możliwość przeżycia lotu bez skoków z wysokości. Aerotube ma prostą konstrukcję i jest wykorzystywany jako atrakcja, symulator sportów dla spadochroniarzy i osobna dyscyplina.

Aerotube - bezpłatny lot

Urządzenie do symulacji lotu ze względu na sztuczny ruch powietrza nazywa się pionową rurą powietrzną. Istnieją różne wersje urządzeń, które mają średnicę od 2 do 5 m. Wysokość anteny jest większa niż 10 m. Prędkość przepływu powietrza może wynosić od 200 do 250 km / h, a silnik wytwarza dużą śrubą. Operator sterujący rurą może stale zmieniać prędkość przepływu powietrza. Tunel aerodynamiczny może się pompować (śruba znajduje się na dole, a pokrywa z siatki trampoliny) i wydech (śruba znajduje się u góry, a kratka jest po obu stronach).

Latanie w rurze nie wymaga specjalnego przeszkolenia i wystarczy przyjść na miejsce, posłuchać technik bezpieczeństwa i przejść szkolenie. Na początku może nie działać, ale nie martw się, ponieważ są to nowe odczucia. Wkrótce ciało przyzwyczai się do ruchów i będzie jasne, jak poruszać się w strumieniu. Aby uniknąć uszkodzenia aerotube, nie zaleca się przebywania tam dłużej niż 15 minut. Po kilku minutach unoszenia się, możesz zrozumieć, w jaki sposób ruchy wpływają na lot, nauczyć się, jak prawidłowo obracać przepływ, poruszać się w górę i w dół, i nadal czuć, co to jest wolny upadek.

Jeśli porównujesz ze skokami spadochronu, to w aerotube możesz latać znacznie dłużej (do 15 minut). Korzyści, które można uzyskać przy regularnym korzystaniu z atrakcji:

 1. Występuje utrata nadwagi, ponieważ szybko spalono kalorie. Badania wykazały, że za pół godziny przebywania w fajce można wydać tyle energii, ile maratoń na 42 km.
 2. Koordynacja ruchu rozwija się, a mięśnie stabilizują się. Wyjaśnia to fakt, że w stanie szybowania ciało wydaje się zupełnie inne.
 3. Poprawia się praca układu nerwowego i wzmocnienie odporności , ponieważ podczas lotu ciało wytwarza "hormon szczęścia".
аэротруба свободный полет

Aerotube - z ilu lat?

Praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych dla lotów w airtube, a nawet małe dzieci w wieku 4 lat mogą korzystać z takiej rozrywki. Takie szkolenie dla dziecka będzie przydatne, ponieważ następuje rozwój mięśni, zręczność, usuwanie zacisków psychofizycznych i inne problemy. W przypadku aerotube wiek nie jest jedynym ograniczeniem i trzeba wziąć pod uwagę wagę osoby, więc dozwolony limit wynosi 25-120 kg.

Jak prawidłowo latać w airtube?

Ogromne znaczenie ma wstępne szkolenie i instruktaż pracowników aerotube. Ponadto, aby uzyskać dobry lot, musisz się zrelaksować, musisz wiedzieć, jak prawidłowo leżeć na powietrzu:

 1. Koncentracja na przepływie powinna być na brzuchu, a nadal ważne jest ugięcie w obszarze miednicy.
 2. Aby latać w airtube, trzymaj ręce w tej samej płaszczyźnie z ciałem, zginając je pod łokciami pod kątem prostym. Ważne jest, aby nie tyranizować łokci i nie łamać linii poziomej.
 3. Podnieś głowę i popatrz trochę w górę. Nogi powinny być lekko zgięte i umieszczone nieco szersze niż ramiona. Ponadto, pociągnij skarpetki i unieś biodra.

Aby upewnić się, że aerotube nie powoduje obrażeń, postępuj zgodnie z prostymi zasadami:

 1. Podczas lotu nie możesz trzymać rąk na dolnej siatce. Ponadto nie pozwoli to na poruszanie się i właściwe trzymanie się strumienia powietrza.
 2. Aby nie stracić poczucia swobodnego lotu, nie próbuj opierać dłoni i stóp w bocznych ścianach. W przeciwnym razie może spowodować spadek, ponieważ przepływ powietrza zostanie utracony.
 3. Zabrania się wystawiania jednej ręki lub nogi, grupowania i wykonywania innych ruchów prowadzących do zmniejszenia powierzchni ciała, ponieważ może to doprowadzić do upadku.

Ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym

Podczas instalacji wykonywane są różne ćwiczenia, a także skoki ze spadochronem. Lot w aerotube obejmuje:

 1. Head down - loty odwrócone, czyli odwrócone.
 2. Backflay - loty z tyłu, podczas których można poczuć pracę kończyn i pleców.
 3. Sitflays - loty, siedzenie, ale nacisk kładziony jest na plecy, tył uda i stopy.
 4. Head Up - loty z pionową pozycją głowy ciała w górę.
 5. Fryza - zmień pozycję ciała w różnych płaszczyznach.
упражнения в аэродинамической трубе

Aerotube - nowy sport

Instalacja Miracle służy do szkolenia spadochroniarzy i fanów innych ekstremalnych miejsc. Latanie w tunelu aerodynamicznym pomaga ćwiczyć figury akrobatyczne i mistrzowski przepływ powietrza. Warto zauważyć, że dany sport to nie tylko spadochron , ale także loty w airtrue. Nowością są tańce w tym zestawie, więc odbywają się na nich międzynarodowe konkursy, które wyglądają bardzo efektownie.

Aerotube - konkurencja

Od samego początku loty w transporcie lotniczym zaczęły zyskiwać popularność i szybko rozwijały się jako sport. W airtrue z powodzeniem praktykuje się frezowanie, akrobatykę, freestyle i inne rodzaje spadochroniarstwa. W rurze odbywają się puchary i mistrzostwa w grupowej akrobacji, a nawet oddzielna dyscyplina - pionowa akrobatyka. Sędziowie oceniają estetykę trików, synchronię i piękno wykonania figurek. Może za kilka lat loty w lotnictwie zostaną uwzględnione na liście dyscyplin podczas Igrzysk Olimpijskich.

Tańce w Aerotubach

W tunelu aerodynamicznym odbywają się międzynarodowe zawody taneczne zwane WindGames. Sportowcy wykonują skomplikowane triki i wspinają się na większą wysokość. Program obejmuje występy indywidualne i grupowe. Zawody w aerotrubach odbywają się zgodnie z wszelkimi zasadami, więc jest jury, czas wykonania, punkty karne i tak dalej jest ograniczony. Ponieważ nic nie słychać w rurze, uczestnik wkłada słuchawki, aby usłyszeć muzykę. Mistrzem świata w tańcu antenowym w 2016 roku jest rosyjski Leonid Volkov.