Lista aktorów, którzy nigdy nie otrzymali Oscara, może być bardzo długa. Ale zaskakująco, wejdzie w to wiele gwiazd o światowym znaczeniu, które niemal co roku uczestniczą w wysoce artystycznych i odnoszących komercyjnie sukcesach projektach filmowych. Jednak nie otrzymali statuetek American Film Academy.

Wielcy aktorzy, którzy nie otrzymali Oscara

Wśród aktorów męskich natychmiast przychodzi na myśl złoty chłopak z Hollywood, który od dawna przemienia się w dorosłego mężczyznę i gwiazdę światową, Leonardo DiCaprio . Został usunięty prawie z dzieciństwa, a nominacja do statuetki Oscar otrzymuje z godną pozazdroszczenia regularnością, ale jury wielokrotnie przechodzi najzdolniejszych dzieł aktora, wśród nich "Titanic", "Aviator", "Wilk z Wall Street". W tym roku Leo ponownie próbuje zaatakować nieosiągalny jeszcze szczyt w filmie "Survivor" w reżyserii Alejandro Gonzaleza Inyarritu.

Леонардо ДиКаприо

Johnny Depp to inny znany aktor, który nie otrzymał Oscara. Do tej pory czarujący i wszechstronny Depp był nominowany do najwyższej nagrody filmowej trzykrotnie, w tym raz do roli, która przyniosła mu największą sławę na świecie - Kapitana Jacka Sparrowa ("Klątwa Czarnej Perły"). Inne udane zdjęcia aktora, naznaczone nominacjami, to "Sweeney Todd, demoniczny fryzjer z Fleet Street" i "The Magic Country". Ale wszystkie te role nie mogły również doprowadzić Johnny'ego Deppa do cennej statuetki, chociaż sam w jednym z wywiadów powiedział, że nagroda dla niego nie jest najważniejsza, najważniejsze jest to, że ma wysoką jakość pracy i opinie widzów, i są zachwyceni każdą nową rolą czarujący aktor.

Джонни Депп

Wśród znanych aktorów, którzy do tej pory nie otrzymali Oscara, można zauważyć jednego z weteranów światowych przebojów Toma Cruise'a . W swoim arsenale są trzy nominacje do tej prestiżowej nagrody (1990 - "Born in July Fourth", 1997 - "Jerry Maguire", 2000 - "Magnolia"), ale nigdy nie został zwycięzcą.

Том Круз

Jim Carrey - niewątpliwie utalentowany i bystry aktor, który jest także na liście celebrytów, którzy nie otrzymali Oscara. Sam mówi tak, że jury nagród filmowych w ogóle jest dziwne dla aktorów, którzy stali się sławni w gatunku komediowym. Same komedie są rzadko nagradzane, podobnie jak gwiazdy, które w nich grają, ale warto, aby aktor zmienił rolę na bardziej poważną (jak zrobił to sam Jim w filmie "Eternal Sunshine of the Spotless Mind"), podwyższone wymagania i szukanie nieudanych momentów.

Джим Керри

Robert Downey, Jr. nie został również wyróżniony prestiżową nagrodą. W swojej karierze filmowej były dwie nominacje do statuetki Oscara, ale żaden nie przyniósł mu liczby laureatów. Ale jego najbardziej żywa i pamiętna rola - Tony Stark-Iron Man - została całkowicie zignorowana przez jury.

Роберт Дауни-младший

Również wśród najlepszych aktorów, którzy nie otrzymali Oscara, jest Edward Norton . Był także dwukrotnie nominowany, ale za każdym razem nagroda wyszła mu z rąk.

Эдвард Нортон

Aktorom, którzy nigdy nie otrzymali Oscara, ale zasłużyli na światową sławę, jest Will Smith . W swojej karierze filmowej miał wiele świetnych ról w zupełnie innych i odmiennych gatunkach, ale niestety żadna z nich nie została wyróżniona najwyższą nagrodą akademii filmowej.

Уилл Смит

Które aktorki nigdy nie otrzymały Oscara?

Wśród aktorek jest wielu, którzy nigdy nie otrzymali prestiżowej nagrody.

Helena Bonham Carter - jasna brytyjska aktorka, która od dawna zdobyła publiczność dzięki talentowi aktorskiemu i umiejętnemu doborowi ról, do tej pory nie otrzymała prestiżowej nagrody.

Хелена Бонем Картер

Innym przykładem jest Jennifer Aniston . Rozpoczynając karierę w serialach, udało jej się awansować do ról w dużym filmie, ale wciąż nie przyciągnęła uwagi akademii jury.

Дженнифер Энистон

Jest również nazywany Cameron Diaz . Wraz z jej udziałem każdego roku pojawiają się nowe projekty, zarówno w komedii, jak iw innych gatunkach, ale nigdy też nie otrzymała Oscara.

Камерон Диаз