Druga połowa ciąży charakteryzuje się zwiększonym wzrostem płodu, poprawiając działanie jego narządów wewnętrznych i układów. Codziennie dziecko przybiera na wadze, stopniowo rozwija umiejętności adaptacyjne. Na uwagę zasługuje 27. tydzień ciąży, w którym układ oddechowy zaczyna dojrzewać.

27 tygodni ciąży - ile miesięcy?

Położnicy zawsze wyświetlają czas trwania ciąży w tygodniach, więc niektóre kobiety w ciąży mają trudności z tłumaczeniem na miesiące. Lekarze w celu uproszczenia obliczeń warunkowo przyjmują długość miesiąca przez 4 tygodnie. W takim przypadku liczba dni w każdym z nich wynosi 30, bez względu na kalendarzowy okres miesiąca.

Biorąc pod uwagę te cechy, można obliczyć: 27 tygodni - jest to siódmy miesiąc ciąży, a dokładniej - 6 miesięcy i 3 tygodnie. Należy zauważyć, że takie obliczenia są warunkowe, a czas trwania ciąży ustalony w ten sposób różni się od rzeczywistego i jest nazywany położniczym okresem ciąży. Jest o około 24 dni dłuższy niż embrionalny (rozważany od dnia poczęcia).

27. tydzień ciąży - co dzieje się z dzieckiem?

Dziecko w 27. tygodniu ciąży szybko rośnie. Wynika to z aktywnego rozwoju jego mózgu. Przysadka mózgowa zaczyna wytwarzać dużą ilość somatotropiny, hormonu odpowiedzialnego za wzrost. Równolegle dochodzi do aktywacji innych gruczołów dokrewnych: trzustki, tarczycy. Te anatomiczne formacje są odpowiedzialne za procesy metaboliczne w ciele dziecka, poziom wapnia w jego ciele, rozwój zdolności umysłowych. Płód stopniowo traci swoją zależność od macierzyńskiego tła hormonalnego.

Do tego czasu uformowały się wszystkie wewnętrzne układy i narządy. Aktywny rozwój kontynuuje układ odpornościowy, oddechowy i nerwowy. Płuca tworzą pęcherzyki płucne z biegunami pęcherzykowymi. Opracowanie środka powierzchniowo czynnego - substancji, która pomaga łatwo otworzyć się po pierwszym oddechu noworodka, zapobiega sklejaniu się pęcherzyków.

27 tygodni ciąży - masa i wzrost płodu

Płód w 27. tygodniu ciąży osiąga imponujące rozmiary i nadal rośnie. Długość jego ciała w tym momencie wynosi 36-37 cm, a jego waga 850-900 g. Wraz ze wzrostem wielkości ciała, wyczekująca matka zaczyna odczuwać jego intensywne ruchy, drżenie staje się coraz silniejsze, więc nie można ich zignorować. Należy pamiętać, że wzrost i waga przyszłego niemowlęcia zależą bezpośrednio od:

 • racja ciężarnej;
 • czynnik dziedziczny.
беременность 27 недель развитие

27 tydzień ciąży - rozwój płodu

Kiedy ciąża trwa 27 tygodni, rozwój płodu ma na celu poprawę jego umiejętności, rozwój nowych reakcji adaptacyjnych. Dziecko jest stopniowo przygotowywane na nowe warunki. Odruchy są zauważalnie bardziej skomplikowane: otwiera i zamyka oczy, może łatwo znaleźć dłoń z ustami i często zasysa palec. W tym czasie wykonuje treningi ruchów oddechowych, okresowo połyka płyn owodniowy.

Często, gdy trwa 27. tydzień ciąży, ważne rytmy niemowlęcia są już ustalone. Dziecko śpi mniej więcej w tym samym czasie, na jawie. Jednak jego reżim nie zawsze pokrywa się z jego matką. Niektóre kobiety w ciąży zmuszone są dostosować się do rutyny przyszłego dnia dziecka, zmieniając przyzwyczajenia, odbudowując nowy rytm życia. Na szczęście moja mama szybko przyzwyczaja się do zmian.

27 tydzień ciąży - ruch płodowy

Wobbles w 27 tygodniu ciąży nabierają większej intensywności, podczas gdy ich liczba całkowicie zależy od reżimu dnia dziecka. Owoce są aktywne głównie w ciągu dnia i wieczorem. Natychmiast tym razem lekarze są nazywani odpowiednimi do obliczenia liczby perturbacji. Ten parametr brany jest pod uwagę przy ocenie ogólnego stanu niemowlęcia.

Istnieje kilka metod obliczania liczby perturbacji. W większości przypadków ginekolodzy zalecają odliczanie liczby okrzyków i aktywnych ruchów w ciągu dnia, zaczynając od 9-10 rano i kończąc na 6-7 po południu. W tym czasie ciężarna powinna odnotować co najmniej 10 epizodów aktywności dziecka. Średnio owoc czuje się 3-4 razy na godzinę. Jeśli przyszła matka ma mniej niż 10 zmian, należy to zgłosić do lekarza. Zmiany w aktywności ruchowej płodu wskazują na takie możliwe naruszenia, jak:

27. tydzień ciąży - jak wygląda dziecko?

Dziecko w 27 tygodniu ciąży wygląda jak noworodek. W tym czasie uformował on twarzową część czaszki, tworząc narządy wzroku i słuchu. Podczas przeprowadzania US w tym terminie lekarz może zauważyć, że oczy dziecka są już otwarte. Na głowie są włosy, których pigmentacja występuje w tym czasie. Przy pomocy nowoczesnych urządzeń ultradźwiękowych można dokładnie rozważyć wszystkie te zmiany.

Kiedy nadejdzie 27 tydzień ciąży, kolor skóry stopniowo zmienia się z czerwonego na różowy. Występuje wzrost grubości warstwy tłuszczu podskórnego. Z powodu tej formacji w pierwszych dniach życia noworodek otrzyma brakujące tłuszcze, które, dzieląc, dają energii i siły dziecku. Ciało dziecka w tym czasie stopniowo zaczyna się kończyć, są wyraźne fałdy skóry, charakterystyczne dla dzieci.

седьмой месяц беременности

27. tydzień ciąży - co dzieje się z mamą?

Chcąc wiedzieć, jak przebiega 27. tydzień ciąży, co dzieje się w tym czasie w ciele matki, kobiety w ciąży często zwracają się do lekarza z podobnym pytaniem. Wśród oczywistych zmian należy zwrócić uwagę na zewnętrzną transformację organizmu. Tak więc waga w 27. tygodniu ciąży nadal wzrasta i średnio przyrost ten wynosi w tym czasie 5-7 kg. Ta wartość jest zmienna, ponieważ wpływają na nią takie czynniki, jak:

 • charakter żywienia;
 • cechy diety;
 • tempo metabolizmu;
 • sposób życia.

Zgodnie z ustalonymi normami, w tym czasie kobieta dodaje 300-500 g na 1 tydzień kalendarzowy. Ponadto 27. tydzień ciąży charakteryzuje się zmianą postawy i chodu kobiety w ciąży. Wraz ze wzrostem okresu wzrasta masa ciała płodu, co powoduje przesunięcie środka ciężkości. Żołądek ciągnie coraz bardziej, więc kobieta rozpościera ramiona, aby złagodzić uczucie i odciążyć kręgosłup, odrzucając je.

Ciąża 27 tygodni - rozwój płodu i czucia

Dwudziesty siódmy tydzień ciąży u wielu ciężarnych wiąże się ze stałym zmęczeniem. Kobieta cierpi z powodu bolesnych doznań, duszności, ciężkości, kału, wzdęć, zgagi. Zjawiska te są związane z szybkim wzrostem płodu i wzrostem wielkości macicy. Narząd płciowy wywiera coraz większą presję na sąsiednie narządy, w wyniku czego pojawiają się objawy.

Dziecko jest już w stanie zareagować na to, co się dzieje. Dostrzega nastrój swojej matki, wraz z nią jest w stanie doświadczyć emocji. Jeśli dziecko jest zaniepokojone czymś, nie podoba mu się to, musi to sygnalizować poprzez zwiększenie aktywności ruchowej. Biorąc to pod uwagę, oczekująca matka powinna całkowicie wykluczyć doświadczenie, stres, zwracać większą uwagę na dziecko, komunikować się z nim.

Brzuch w 27 tygodniu ciąży

Brzuch pojawia się w siódmym miesiącu ciąży. W tym czasie dno macicy ustawia się 5-7 cm powyżej pępka lub 27-28 cm, jeśli liczyć od pojedynczej artykulacji. W takim przypadku ciężarna kobieta odczuwa pewien dyskomfort związany ze wzrostem objętości żołądka:

W niektórych przypadkach zwiększona aktywność powoduje bolesne odczucia. Muszą mieć możliwość odróżnienia się od tych, które wskazują na naruszenie. Skurcze, silny ból przez długi czas, nie zatrzymywanie się same wymagają interwencji medycznej, dlatego wizyta u lekarza powinna być pilna.

плод на 27 неделе беременности

Przydziały w 27 tygodniu ciąży

Normalnie, w siódmym miesiącu ciąży, wydzielina z pochwy nie jest wymierzona, nie ma koloru, zapachu, zewnętrznych impregnacji. W tym przypadku kobieta w ciąży nie zawraca sobie głowy. Niepokój powinien powodować odbarwienie, konsystencję lub objętość wydzieliny z pochwy. Biały, żółty, zielony, z domieszką ropy i nieprzyjemnym zapachem wydzielania wskazują na przywiązanie do infekcji, która może zagrozić ciąży i płodowi. Przy ich pojawieniu się konieczne jest natychmiastowe poinformowanie lekarza, który obserwuje ciążę. Aby ustalić przyczynę patologicznych wydalin, należy:

 • rozmaz na mikroflory;
 • kultura bakteryjna próbki.

Ból w 27 tygodniu ciąży

Brzuch jest chory podczas siódmego miesiąca ciąży u wielu kobiet w ciąży. Wynika to z rozszerzenia aparatu więzadłowego i mięśni dna miednicy w związku z rozwojem macicy. Takie bolesne odczucia często pojawiają się, gdy zmienia się pozycja ciała: nachylenia, naroża ciała. Bóle rysunkowe w podbrzuszu mogą być związane z walkami treningowymi. Zjawisko to nazywane jest zwykle okresowym, a nie intensywnym skurczem macicy macicy. Takie walki pojawiają się również nagle, gdy znikają, trwają krótko.

Ból w jamie brzusznej na początku 3 terminy może być związane z dysfunkcją przewodu żołądkowo-jelitowego. Często towarzyszy objawom zaburzeń trawienia: stolca, nudności, zgagi, odbijania. Odbiór enzymów trawiennych pozwala rozwiązać problem i zapobiec jego powtarzającemu się występowaniu. Stosowanie takich leków musi być uzgodnione z lekarzem.

27 tygodni ciąży - USG

27 Ciąża położnicza to odpowiedni czas na USG. Jednak nie jest on przepisywany wszystkim ciężarnym kobietom, ale tylko wtedy, gdy istnieją pewne wskazania. Podczas takiego zabiegu lekarz ocenia pracę serca, układu oddechowego, bada płód pod kątem nieprawidłowości rozwoju. Szczególną uwagę zwraca się na lokalizację i stan łożyska, jego grubość, ilość płynu owodniowego w 27. tygodniu ciąży. Wewnętrzna i zewnętrzna wyściółka macicy jest w tym czasie zamknięta.

Seks w siódmym miesiącu ciąży

Okres ciąży trwający 27 tygodni nie jest przeciwwskazaniem do życia intymnego, jeśli ciąża następuje bez komplikacji. W niektórych przypadkach aktywność seksualna jest zabroniona, a powodem tego jest ton w 27. tygodniu ciąży. Lekarze surowo zabraniają seksu przyszłym matkom i kiedy:

Kiedy się kochasz, musisz wybrać pozycje, w których nacisk na żołądek jest całkowicie wykluczony:

 • leżąc na boku;
 • kobieta na.

Poród w 27 tygodniu ciąży

Dzieci urodzone w 27. tygodniu ciąży mają dużą szansę na przeżycie. Jednak w większości przypadków niemowlę musi stworzyć specjalne warunki, dla których jest umieszczane w cuvée. Lekarze na bieżąco monitorują główne parametry - kołatanie serca, częstość oddechów, stopień nasycenia krwi tlenem. Perspektywa wyników jest korzystna i zależy od:

 • terminowe rozpoczęcie terapii;
 • liczba naruszeń.