2 tygodnie ciąży są tak małe, że większość kobiet wciąż nie wie nic o ich nowej sytuacji. Istnieją jednak pewne oznaki, które mogą wskazywać na pojawienie się poczęcia. Warto zwrócić szczególną uwagę na ich dostępność.

Jak dowiedzieć się o ciąży w drugim tygodniu?

Podobne pytanie dotyczy kobiet, które podejrzewają o początku ciąży. Lekarze nie podają konkretnej odpowiedzi, wskazując, że nie ma wiarygodnych objawów wskazujących na poczęcie w początkowej fazie ciąży. Objawy ciąży we wczesnych stadiach (2 tygodnie) mogą jedynie pośrednio potwierdzić zapłodnienie jaja, po czym rozpoczynają się aktywne procesy przygotowania macicy do implantacji.

Ciąża 2 tygodnie - objawy

Objawy ciąży w 2 tygodnie po zapłodnieniu są podobne do objawów zarejestrowanych przez kobiety przed wystąpieniem menstruacji. Ten okres cyklu odpowiada temu okresowi. W tym czasie obfity śluzowy wypływ z pochwy. Kobieta zaczyna zauważać pojawianie się takich samych znaków jak podczas zbliżającej się miesiączki, to jest:

 • wzrost i raportowanie gruczołów sutkowych;
 • uczucie mrowienia w sutkach;
 • ciągnięcie, ból, ból w podbrzuszu;
 • zwiększona drażliwość;
 • zwiększony apetyt;
 • ostre wahania nastroju, nerwowość.

Takie zjawiska w podejrzeniach przyszłej matki, bo są naturalne. Aby pomyśleć o możliwej ciąży, kobieta zaczyna tydzień później, kiedy pojawia się opóźnienie w kolejnej miesiączce. Aby potwierdzić swoje założenia, prowadzą ekspresowy test ciążowy .

Test ciążowy 2 tygodnie

Prowadząc takie badania w tym czasie, nie zawsze jest możliwe uzyskanie obiektywnego wyniku. Wynika to z faktu, że hCG w 2 tygodniu ciąży nie osiąga jeszcze wartości diagnostycznych. Biorąc pod uwagę ten fakt, często kobiety, które przeprowadzają test krótkoterminowo, otrzymują wynik fałszywie ujemny. Istnieją jednak testy nadwrażliwe, które mogą ustalić ciążę w tym czasie.

Niedrogie i niedrogie paski testowe są w stanie określić zaistniałą koncepcję od pierwszych dni opóźnienia miesięcznika. Biorąc to pod uwagę, ginekolodzy nie zalecają stosowania ich wcześniej niż 14-15 dni od daty rzekomego zapłodnienia. W krótkim czasie drugi pasek testu może być ledwo dostrzegalny lub całkowicie nieobecny. Określić prawdziwą ciążę rozpoczynającą się na samym początku może być za pomocą ultradźwięków.

2 неделя беременности что происходит

USG w 2 tygodniu ciąży

Okresowi ciąży trwającemu 2 tygodnie towarzyszy aktywny podział blastocysty. Jej i mogą być obserwowane przez lekarza w macicy, prowadzenie Ultradźwięki w tym czasie. Jego wymiary nie są duże, dlatego nie można określić konturów za pomocą ultradźwięków. Na ekranie aparatu USG lekarz naprawia cień. Równolegle do tego dochodzi do wzrostu grubości macicy endometrium, która przygotowuje się do przyjęcia płodowego jaja - proces implantacja .

W tym czasie błona śluzowa macicy staje się dojrzała - zwiększa liczbę naczyń krwionośnych i gruczołów. Zmiany te są wyraźnie widoczne na USG i rejestrowane przez lekarza. Dzięki obecności tych znaków lekarz może z całą pewnością stwierdzić powstanie poczęcia. Jednak w takich przypadkach ultradźwięki są rzadko wykonywane, ponieważ większość kobiet nie spodziewa się ciąży.

2 tygodnie ciąży - co dzieje się w organizmie?

Drugi tydzień ciąży charakteryzuje się znacznymi zmianami w pracy układu hormonalnego. Stopniowo zwiększa stężenie głównych hormonów ciąży - hCG i progesteronu. Drugi hamuje proces owulacyjny w ciele, a kobieta obserwuje opóźnienie w czasie menstruacji.

Ukazując się na temat tak krótkiego okresu jak 2 tygodnie ciąży, co dzieje się w ciele matki, lekarze przede wszystkim przedstawiają zmiany w narządach płciowych. Macica powiększa się każdego dnia. Stopniowo kształt narządu zmienia się z gruszkowatego na owalny. W tym przypadku wzrost występuje głównie w kierunku przednio-tylnym. W ciągu 2 tygodni rozmiar macicy nie przekracza pięści przyszłej matki. Pod wpływem hormonalnego tła, równolegle do gruczołów mlecznych, liczba kanałów wzrasta, co prowadzi do wzrostu piersi.

2 tygodnie ciąży - odczucia

Pierwsze 2 tygodnie ciąży dla większości kobiet w ciąży są pamiętane przez gwałtowne pogorszenie ogólnego samopoczucia. Nagle pojawia się uczucie zmęczenia, osłabienia, które nie znika nawet po zaśnięciu. W tym samym czasie prawie zawsze chcę spać. Na tle regulacji hormonalnej mogą pojawić się pierwsze oznaki toksyna :

 • mdłości rano;
 • wymioty;
 • ból głowy;
 • naruszenie apetytu;
 • zawroty głowy.

Skrzynia również się zmienia. Pęcznieje, staje się spuchnięte, zwiększa objętość. Obszar ssania staje się brązowy, a same sutki stają się bardzo wrażliwe. Przypadkowe dotknięcie może wywołać uczucie bólu i mrowienia, które powoduje dyskomfort u kobiet. Z sutków w niektórych przypadkach uwalniana jest niewielka ilość białawego płynu.

симптомы беременности на 2 неделе

Brzuch jest w 2 tygodniu ciąży

Macica w 2 tygodniu ciąży ma zwykle wymiary. Zwiększenie objętości narządu występuje w 5-6 tygodniu ciąży. Jednak już w tym czasie narząd płciowy ma różnice:

 • Endometrium zwiększa się o 7-10 mm;
 • forma jest lekko zmieniona;
 • wewnętrzna część gardła jest całkowicie zamknięta;
 • Śluz zaczyna gromadzić się w szyjce macicy.

Brzuch w drugim tygodniu ciąży nie zmienia swojego rozmiaru (2 tygodnie obecnej ciąży). Kobietę, która zaczęła ciążę, można wskazać jedynie poprzez ból w dolnej części brzucha. Są one niskiej intensywności i krótkie. Ich pojawienie się wiąże się ze stopniowym wzrostem macicy i wydłużeniem aparatu więzadłowego tego narządu. Zewnętrznie powiększenie brzucha staje się widoczne po 3-4 miesiącach ciąży.

Ból w drugim tygodniu ciąży

Kiedy w ciągu 2 tygodni ciąży żołądek zostaje wyciągnięty, lekarze mówią o wzroście wielkości macicy. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć swoje zdrowie i obserwować pojawienie się dodatkowych objawów. Jeśli ból spowodował ból, pociągnięcie zmieniło się na napadowe, ostre i oprócz tego pojawiły się plamienia z pochwy - istnieje duże prawdopodobieństwo aborcji. Sytuacja wymaga pilnej opieki medycznej, czyszczenia jamy macicy.

Płód w 2 tygodniu ciąży

Przyszłe dziecko w drugim tygodniu ciąży nawet nie przypomina dziecka. W tym momencie znajduje się na etapie blastocysty - jest to skupisko komórek, z których następnie powstanie ciało płodu. Teraz powstaje rura pierwotnego jelita, która później będzie uczestniczyć w procesie metabolizmu. Na tym etapie rozwoju wewnątrzmacicznego rozpoczynają się początki przyszłych narządów i układów centralnych - serca, płuc.

W 2 tygodniu ciąży wokół zarodka tworzy się płyn owodniowy, który zaczyna wypełniać się płynem owodniowym. Rozpoczyna naukę i łożysko, które w przyszłości weźmie aktywny udział w dostarczaniu tlenu i substancji odżywczych do płodu. Aktywny rozwój zarodka prowadzi do stopniowego oddzielania płodu od błon, tworzenia podstaw układu mięśniowego, nerwowego i kostnego.