dreszcze podczas ciąży we wczesnych stadiach Nie każda kobieta wie, że dreszcze mogą być jedną z pierwszych oznak ciekawej pozycji. A jednak w ten sposób ciało przyszłej mamy reaguje niekiedy na poczęcie, które miało miejsce. Bardziej szczegółowo o tym, dlaczego w początkowych fazach panuje chłód podczas ciąży, porozmawiamy dzisiaj.

Czy dusza może się trząść we wczesnej ciąży?

Niemal natychmiast po owulacji kobiety, które planują dziecko, zaczynają uważnie monitorować sygnały wysyłane przez ich ciało. Pod ich nadzorem znajduje się stan gruczołów mlecznych, preferencje smakowe, ogólne samopoczucie. Kiedy, w przypadku wczesnej ciąży, matka oczekująca zauważa, że ​​drży, wtedy ten posłaniec jest najczęściej uważany za oznakę początkującego przeziębienia. Jednak to zjawisko ma inne, bardziej radosne wytłumaczenie. Jak wiesz, przed owulacją, podstawowa temperatura wzrasta, zjawisko to tłumaczy się wzrostem poziomu progesteronu. W przypadku nieudanej ciąży poziom tego hormonu zmniejsza się, a zatem wskaźniki zmierzonej doodbytniczo temperatury gwałtownie spadają. Z reguły zdarza się to dzień lub dwa przed początkiem miesiąca. Gdyby miało miejsce spotkanie jaj i plemników, poziom progesteronu nie zmniejszy się, ale wręcz przeciwnie, zacznie wzrastać proporcjonalnie do tego terminu. Odpowiednio, podstawowa temperatura będzie utrzymywana na wysokim poziomie (powyżej 37 stopni). Bardzo często, na tle zmian hormonalnych u przyszłych matek, wraz z poziomem podstawowym, ogólna temperatura ciała nieznacznie wzrasta. W rezultacie zauważają, że drżą, ale nie martw się - podczas ciąży we wczesnym stadium zjawisko to uważane jest za normę.

Podobny oznaka ciekawej sytuacji może pojawić się z kilku innych powodów. Na przykład szczególnie ekscytujące przyszłe matki często spotykają się z tym zjawiskiem: osoby z rozpoznaną dystonią naczyniową lub kobiety z wysokim ciśnieniem krwi. Również dreszcze podczas ciąży we wczesnym stadium mogą przeszkadzać matkom, których ciało odczuwa ostry niedobór witamin i pierwiastków śladowych.

Oczywiście nie można wykluczyć mniej korzystnego rozwoju wydarzeń, w szczególności temperatura i dreszcze we wczesnej ciąży mogą wskazywać na początek przeziębienie. Zwiększona wrażliwość przyszłych matek na wirusy i bakterie wynika z faktu gorączka i dreszcze we wczesnej ciąży że po zapłodnieniu odporność immunologiczna kobiecego ciała spada, aby uniknąć odrzucenie komórki jajowej.

Odkryliśmy więc, że odpowiedź na pytanie, czy może drżeć we wczesnej ciąży, jest zdecydowanie pozytywna. Ale, niestety, czasami dreszcze, które pojawiają się bliżej połowy pierwszego trymestru, mogą być wtórnym oznakiem nieodebranej aborcji. Zwykle objaw ten pojawia się 1-2 tygodnie po zaniku płodu i wskazuje na odurzenie organizmu. Najczęściej w takich przypadkach dreszcze towarzyszą bólowi, krwawieniu, znacznemu wzrostowi temperatury.