Oczywiście, każda przyszła mama wie, że strzeżenie przeziębień we wczesnych stadiach ciąży jest po prostu konieczne. Ale niestety! - od tego nikt nie jest ubezpieczony. Nawet jeśli niweczysz wizyty w zatłoczonych miejscach podczas sezonowych wybuchów chorób wirusowych, wciąż nie ma gwarancji, że ktoś z bliskich nie przyniesie ci złośliwego wirusa do twojego domu. Rzeczywiście, zgodnie z szeroką koncepcją "zimna", wiele z nich oznacza właśnie SARS i ostre infekcje dróg oddechowych, które lekarze piszą w diagnozach o każdej porze roku. A to choroba przenoszona przez unoszące się w powietrzu kropelki lub przedmioty gospodarstwa domowego. W pierwszych dniach ciąży grypa jest znacznie groźniejsza niż przeziębienia, ale na szczęście ma charakter sezonowy.

Przeziębienia w pierwszym tygodniu ciąży z reguły niewiele osób martwi się - jest mało prawdopodobne, że przyszła matka już wie, że jest w ciąży, aby zapewnić wszystkie możliwe konsekwencje choroby i leczenia, które nie uwzględnia jej stanu. Ale w przyszłości bardzo ważne jest ograniczenie do minimum ryzyka infekcji z powodu infekcji. Każdy wirus, który nie stanowi szczególnego zagrożenia dla zwykłej, zdrowej osoby, jakiekolwiek przeziębienie na początku ciąży jest bardzo niebezpieczne dla przyszłego dziecka.

Istnieje ogólna zasada oceny możliwych niekorzystnych skutków przeziębienia w pierwszych tygodniach ciąży - im krótszy okres, tym większe są konsekwencje dla dziecka. Na przykład, jeśli przeziębienie zaczyna się po 3 lub 4 tygodniach, może to prowadzić do nierozwiniętej ciąży. Jeśli choroba nas wyprzedziła przez okres od 4 do 12 tygodni, musisz uważać na patologie w rozwoju narządu, który powstał w początkowej fazie choroby.

Jak widać, początek ciąży jest najniebezpieczniejszym okresem na przeziębienie, ponieważ w tym okresie położono wszystkie narządy Twojego dziecka. Po pierwszym trymestrze wszystkie narządy i układy dziecka już się uformowały, a choroby wirusowe nie spowodują takich wad rozwojowych, ale wciąż są obarczone konsekwencjami. I nawet jeśli nie mówisz o takich nieprawdopodobnych, ale możliwych problemach, takich jak uszkodzenie łożyska i infekcja dziecka, przeziębienie we wczesnych stadiach ciąży to straszne nieprzyjemne objawy, które powoduje. Wysoka gorączka, bóle, osłabienie, zatkany nos i brak apetytu - wszystko to prowadzi do tego, że dziecko w macicy cierpi na brak tlenu i odżywianie. Szczególnie długotrwała temperatura powyżej 38 ° jest szczególnie niebezpieczna dla rozwoju dziecka!

Nie noś zimna we wczesnych stadiach ciąży na stopach. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem i pamiętaj, aby poinformować go o swojej ciąży: zależy to od tego, jak będzie traktować Ciebie i jak. Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś całkiem znośny, nie wahaj się wziąć zwolnienia lekarskiego. Uwierzcie mi, nic na świecie nie jest warte zdrowia waszego dziecka!

Traktuj bardzo poważnie wizyty u lekarza i bardzo uważnie stosuj nawet na pierwszy rzut oka niewinne recepty "babć"! Na przykład, podczas leczenia przeziębienia we wczesnej ciąży, nie powinieneś unosić nóg, pić aspiryny i wszystkich leków, które ją tworzą. Nawet pozornie całkowicie nieszkodliwa witamina C, stosowana w przeziębieniach we wczesnym okresie ciąży w dużych ilościach, może powodować krwawienie.

Простуда на ранней стадии беременности

Bądź ostrożny, ale najważniejsze - nie panikuj! Około 80% przyszłych matek cierpi na infekcje wirusowe, ale zdecydowana większość z nich rodzi zdrowe dzieci. Jeśli po przeziębieniu we wczesnej ciąży czujesz się dobrze, wyniki testów i badań są normalne, nie masz się czym martwić. W końcu natura troszczy się również o zdrowie dziecka: łożysko to wyjątkowa bariera ochronna!

Dbaj o swoje zdrowie. Więcej na świeżym powietrzu, pamiętaj, aby powietrze i nawilżyć pokój, użyj maści oxolinum przed odwiedzeniem zatłoczonych miejsc. Nie należy nadmiernie chłodzić i unikać przeciągów. Te i inne proste środki zapobiegawcze pomogą ci, jeśli nie unikniesz sezonowych przeziębień, a potem przynajmniej przenieś je do formy, która jest łatwa i nie przerażająca dla nienarodzonego dziecka.