przyczyny zamrożonej ciąży w pierwszym trymestrze ciąży Takie naruszenie, jak zamrożona ciąża, to śmierć wewnątrzmaciczna płodu, która występuje w wieku ciążowym do 28 tygodni. Rezultatem jest odrzucenie płodu. Może się to zdarzyć niezależnie lub poprzez operację chirurgiczną - oczyszczenie, w którym płód usuwa się z jamy macicy.

Jakie są główne przyczyny rozwoju zamrożonej ciąży we wczesnym stadium?

Na początek należy zauważyć, że według statystyk na całym świecie prawie co druga ciąża zanika i kończy się samoistnym poronieniem. W większości przypadków dzieje się tak nawet na etapie, gdy kobieta nie podejrzewa swojej sytuacji, tj. przed wystąpieniem opóźnienia. Jednak lekarze zauważają, że zwiększone ryzyko takiego naruszenia obserwuje się u kobiet w wieku 35-40 lat, a także u tych, które już wcześniej doświadczyły podobnych przypadków. Jeśli mówimy bezpośrednio o przyczynach zamrożenia ciąży w pierwszym trymestrze, są liczne. Najczęściej rozwój tego zjawiska jest bezpośrednio zależny od czynników takich jak:

 1. Nieprawidłowości chromosomalne. Często dochodzi do rozwoju płodu w wyniku przerwania aparatu genetycznego, co bezpośrednio wpływa na rozwój zarodka. W takim przypadku może się to zdarzyć, nawet jeśli rodzice nienarodzonego dziecka są całkowicie zdrowi. Zaburzenia genetyczne najczęściej prowadzą do śmierci zarodka w okresie 2-8 tygodni.
 2. Zaburzenia hormonalne i choroby autoimmunologiczne. Podczas długich obserwacji i badań naukowcy odkryli, że na przykład kobiety z chorobami tarczycy, cukrzycą, mają większe ryzyko rozwoju tego zaburzenia. Wśród chorób autoimmunologicznych można wyróżnić toczeń rumieniowaty, który kilkakrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia poronienia w małej ciąży. W przypadku zaburzeń hormonalnych w ciele przyszłej matki, zamrożona ciąża zwykle pojawia się w okresie 4-11 tygodni.
 3. Choroby zakaźnej natury. Niektóre choroby, które są spowodowane przez wirusy, bakterie lub pasożyty, mogą spowodować śmierć ciąży. Najczęściej takie zaburzenie wywołuje wirus cytomegalii, toksoplazmozę, różyczkę i wirus opryszczki. Często takie choroby mogą występować prawie bezobjawowo, więc wiele kobiet nawet nie przyjmuje ich obecności. Oddzielnie wśród chorób zakaźnych konieczne jest izolowanie infekcji przenoszonych drogą płciową, co może być również jednym z powodów rozwoju zamrożonej ciąży w pierwszym trymestrze ciąży.
 4. Patologia narządów układu rozrodczego, w szczególności macicy. Jak wiadomo parametry takie jak normalna pozycja, budowa, kształt i rozmiar macicy są niezwykle ważne dla prawidłowego przebiegu ciąży. Takie patologie, jak dwugłowa macica, obecność przegrody w jamie macicy, "Macica dziecka" , mięśniak - może spowodować krótkotrwałe przerwanie ciąży. Dlatego bardzo ważne jest, aby przejść do pełnego badania na etapie planowania ciąży, która obejmuje ultradźwięki narządów miednicy.
 5. Przyjmowanie leków można również nazwać jednym z powodów, dla których płód znajduje się w macicy we wczesnym okresie ciąży. Tak więc stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (aspiryna, ibuprofen itp.), Tabletek antykoncepcyjnych, leków hormonalnych w małej ciąży może wywołać martwą ciążę.
Jakie są oznaki ciąży usztywnionej?

Po omówieniu przyczyn wystąpienia zamrożonej ciąży w pierwszym trymestrze, nazwijmy główne oznaki takiego naruszenia. Obejmują one: martwy płód we wczesnym okresie życia

 • pojawienie się częstego wypływu krwi;
 • ogólne osłabienie, dreszcze;
 • podwyższona temperatura ciała;
 • ciągnięcie i ból w podbrzuszu;
 • bezprzyczynowe, nagłe ustanie zatrucia;
 • przerwij powiększanie piersi.

Jeśli pojawią się takie objawy, kobieta powinna skonsultować się z lekarzem w celu pełnego badania. Rozpoznanie "zamrożonej ciąży" ustala się na podstawie danych ultrasonograficznych, podczas których lekarze stwierdzają, że płód nie ma kołatania.