joga macierzyńska 3 trymestr Przez wszystkie dziewięć miesięcy czekania na dziecko, ciężarna kobieta powinna prowadzić aktywny tryb życia, uprawiać sport, gdy tylko jest to możliwe, jeść prawidłowo, dbając w ten sposób o zdrowie dziecka i zdrową poród. Jeśli chodzi o sport - najlepszym wyborem dla kobiet w ciąży w 3 trymestrze ciąży jest joga

Korzyści i przeciwwskazania jogi dla kobiet w ciąży

Począwszy od najwcześniejszych terminów aż do samych porodów, każda kobieta może wykonywać jogę dla kobiet w ciąży, ale oczywiście w przypadku braku przeciwwskazań.

Ćwiczenia i pozy podnoszone przez trenera i wykonywane pod jego kontrolą, nasycają krew tlenem, łagodzą zmęczenie i ból pleców, eliminują nieprawidłowości w pracy układu sercowo-naczyniowego, narządów przewodu pokarmowego, a ponadto zajęcia przyczyniają się do normalizacji stanu emocjonalnego.

Kompleks ćwiczeń jogi dla kobiet w ciąży w trzecim trymestrze

Ćwicząc jogę, należy kompetentnie i starannie dobrać zestaw ćwiczeń bezpieczny dla kobiet w ciąży. Po pierwsze, należy pamiętać, że ciało przyszłej matki w późnych okresach już doświadcza zwiększonego stresu, dlatego powinieneś wykluczyć z listy asany wykonane podczas leżenia na plecach, intensywne i głębokie zakręty i zakręty, nie powinieneś angażować się w stojące pozy (bez wsparcia). Po 30 tygodniach trener powinien zakazać ciężarnej wykonywania ćwiczeń w odwróconej pozie, aby nie powodować niedogodności dla dziecka. Zasadniczo, joga w trzecim trymestrze powinna maksymalnie przygotować kobietę do porodu i poprawić jej samopoczucie.

Oto przykładowa lista ćwiczeń, które kobieta może wykonywać pod koniec ciąży bez ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka:

  1. Savasana (tylko z boku). Promuje całkowite odprężenie.
  2. joga macierzyńska 3 trymestr 1
  3. Malasana Ma korzystny wpływ na narządy jamy brzusznej.
  4. joga macierzyńska 3 trymestr 2
  5. Virasana. Wpływa na stawy i więzadła, poprawia działanie serca, łagodzi obrzęki.
  6. joga macierzyńska 3 trymestr 3
  7. Dvipada Pitthasan Pose. Poprawia krążenie krwi, wzmacnia mięśniowy gorset.
  8. joga macierzyńska 3 trymestr 4
  9. Budda Konasana. Odtłuszcza narządy wewnętrzne w jamie brzusznej, eliminuje ból i napięcie stawów w plecach i biodrach.
  10. joga macierzyńska 3 trymestr 5