dlaczego powinieneś chodzić z dzieckiem każdego dnia Propagacja zdrowego stylu życia nie jest hołdem dla mody. Z pokolenia na pokolenie pediatrzy mówią młodym matkom o korzyściach płynących ze zdrowego odżywiania, twardnienia i długich spacerów. Ale jeśli wszystko jest jasne z produktami spożywczymi - w pierwszych latach życia dziecko nie jest zbytnio rozpieszczane "przydatnymi" przysmakami, ale wiele osób zaniedbuje spacery. Dziś porozmawiamy o tym, dlaczego powinniśmy codziennie chodzić z dzieckiem i dawać niezaprzeczalne powody dla kobiet, które myślą inaczej.

Po co chodzić z dzieckiem każdego dnia?

Deszcz mżawki lub orzeźwiający wietrzyk - czy trzeba chodzić z dzieckiem każdego dnia i przy każdej pogodzie - pytanie jest raczej retoryczne i pytają z reguły bardzo "zapracowane" mamy. Oczywiście, spacery z dzieckiem są konieczne, w tym co dorosłe i małe. A oto dlaczego:

  1. Na ulicy ciało okrucha odpoczywa od szkodliwych skutków "domowych mieszkańców". Wszakże nawet w najczystszym mieszkaniu istnieje wiele patogennych mikroorganizmów.
  2. Podczas spaceru płuca dziecka są oczyszczone z nagromadzonego kurzu.
  3. Konieczne dla wzrostu i rozwoju dziecka witamina D jest wytwarzany w ciele pod bezpośrednim działaniem światła słonecznego. Oczywiście można uzyskać niezbędną dawkę tej witaminy w postaci specjalnych kropli. Ale korzyści z tego będą znacznie mniejsze.
  4. Opłata za oczy. Sekwencyjne badanie bliskich i odległych obiektów na ulicy odbywa się naturalnie. Błędy pod nogami i wróbla na drzewie - aby wykonać taką gimnastykę w mieszkaniu, i tak nie będzie działać.
  5. Oddzielne pytanie - czy konieczne jest chodzenie z dzieckiem każdego dnia i przy każdej pogodzie? Pozytywna odpowiedź na to pytanie lekarze argumentują za niezaprzeczalną korzyścią czynników naturalnych hartowanie. Przy odpowiednim wyposażeniu spacer w mrozie, deszczu lub śniegu przyniesie dziecku jedyną korzyść i morze pozytywnych emocji.
  6. czy trzeba codziennie chodzić z dzieckiem? Na ulicy dziecko otrzymuje ogromny postęp w rozwoju, a pierwszy etap socjalizacji również mija. Śpiewające ptaki, promienie słoneczne, krople deszczu, nowe twarze, pierwsi przyjaciele w piaskownicy - to nowy świat, nieznany dziecku, z którym jest on tak interesujący, aby się z nim zapoznać.
  7. Wiele matek jest zainteresowanych tym, dlaczego codziennie chodzisz z dzieckiem i czy nie możesz wyjść, jeśli dziecko jest przeziębione? Ale, jak się okazało, kaszel i smark są ważnymi powodami spędzania dodatkowej godziny na świeżym powietrzu, które pomogą miękiszu poradzić sobie z chorobą.